Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a gyereketeket harmadjára...

Ha a gyereketeket harmadjára sem vennék fel az egyetemre, akkor elküldenétek dolgozni?

Figyelt kérdés

egyik rokonom gyerekéről van szó.

harmadjára sem jutott be az egyetemre. most újra próbálkozik megint a tavasszal a felvételivel.

mióta leérettségizett és elballagott,azóta otthon van, nem dolgozott csak az egyetemi bejutásra készült.

nem szándékozok beleszólni,de kíváncsi vagyok,hogy más szülők ezt hogy tolerálnák?

én lehet ettől gonosznak tűnök,de úgy vagyok vele,hogy valaki vagy dolgozik vagy tanul . 2-3 évet csak így otthon ülni nekem eléggé furcsa. nem engedném a gyerekemnek,akkor sem ha tele lennék pénzzel. szóval nem ezen van most a hangsúly,hogy jajj el kell tartani. hanem hogy elvárnám,hogy ne semmirekellő legyen


2016. szept. 5. 09:55
1 2 3
 21/29 anonim válasza:
96%

Szia!


Én 23 éves vagyok, nekem még nincs gyerekem. Nem feltétlenül küldeném el dolgozni, de ha nem veszik fel akkor tényleg csináljon valamit választhat: OKJ-s képzésre megy vagy nyelvtanfolyam vagy elmegy dolgozni és mellette estin járhat suliba ha bírja. Ha már a szülei támogatják akkor éljen a lehetőséggel, hogy tanulhat. Később sokkal rosszabb munka mellett meg már akkor nincs sok kedve az embernek 8 óra munka után. Örökké ő sem várhat arra, hogy felvegyék valamit csinálni kell.

2016. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
95%

Gyerektelen valaszolok honnan veszitek ezt a butasagot felnott embert evekig kell babujgatni mert buta tovabbtanulni ?

Akit nem vesznek fel az alkalmatlan menjen dolgozni

2016. szept. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
15%
Fogadok hogy nő vagy, eladó a Tescoba. Másként nem zavarna a dolog...
2016. szept. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
41%

Fogadjunk vesztettel

Kulfoldo foiskolat 2 iranyban vegeztem majd egyetemet.

Nem nem tescoban dolgozom

Igen van egy par gyerekem

Igen mind tovabbtanult munka mellett.

2016. szept. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha többször nem vették fel akkor kicsi az esélye h utána el tudja végezni és szetetni is fogja...
2016. szept. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag olyan képzésnél tartanám ezt elfogadhatónak, ahová készségtárgyakból van a felvételi (művészeti képzések pl.) Egy nem kifejezetten erős szakra 3 évig tanulni fölösleges, többre megy, ha plusz pontokat gyűjt a megfelelő OKJ-val, nyelvvizsgával.
2016. szept. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%

Én kíváncsi lennék azért, hogy mi az a szak, amire ennyire nem megy a felvételi.

Kár erőltetni, ha már 3 éve nem megy, mert ha valamilyen csoda folytán be is kerül, biztos, hogy kibukik így. Mellesleg nem tudom elképzelni, hogy az illető aktívan tanul, ugyanis akinek tényleg feltett szándéka, hogy bekerüljön valahova, az ennyi idő alatt simán el tudta volna ezt érni. Így szerintem is arról van szó, hogy megy a semmittevés otthon. Ezt viszont én sem nézném jó szemmel, ha szülő lennék. Menjen el OKJ-ra, tanuljon nyelveket, töltse el hasznosan az időt, az OKJ meg még jól is jöhet.

2016. szept. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
53%

Balek szulo eltarja a budos eletben nem fog dolgozni

Felvetli csak kifogas a felnott hulyere veszi a szuleit

Ha 3 ev keneny tanulas kell felvetelire az egyetem soha nem fog menni soha

2016. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nekem 1 pont kellett volna, hogy bejussak az egyetemre...dolgoztam, le kellett adnom a fizum x százalékát...
2016. okt. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!