Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elküldenétek a 18 éves...

Ti elküldenétek a 18 éves lányotokat 15 óraba dolgozni suli mellett?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, de nagyon nagy a teher rajtam, mert a szüleim folyton veszekednek velem.16 éves korom óta a munkával piszkálnak.Regisztráltam diákszövetkezetekhez, de csak 18 éves kortól lehetett rendesen dolgozni.Sose hittek nekem, mindig azt mondták, hogy lusta vagyok, és elutasítom a munkát.Pár hete töltöttem be a 18-at.Másnap anyu kiosztott, hogy miért nem mentem be a diákszövetkezethez, hisz már mehetek rendesen dolgozni.Azóta heti 2-3x pénztározok a Tescoba.Egy rémálom az egész, a jegyeim romlanak.Minél jobban rágörcsölök, annál rosszabban teljesítek a suliba.A szüleimet ez nem érdekli, mert "így edződök meg az életre", de azt mindennap elmondják, hogy egyetemre kell mennem!

Ma anyu kitalálta, hogy hétvégénként menjek "beugrósnak" egy étterembe mosogatni.Szombaton reggel 08-00tól-23:00ig, vasárnap 07-00tól-22:00ig, feketén. Azt hittem rosszul hallok! Nem állunk rosszul anyagilag, mégis magamnak veszem a bérletem,ruháimat, általában a suliba is magamnak veszem a kaját, csak hónap végén viszek itthonról.Mégis erre akarnak kényszeríteni. Mindig is betegesen neveltek. Kiskorunkba a hugommal, csak úgy kukoricán kellett térdepelnünk, mert "minket nem hercegnőknek nevelnek".Sose emlékszem, hogy kaptunk puszit, ölelést, hasonlókat.Olyan dolgok, hogy mikulás csomag, szülinapi ajándék, Karácsony szóba se jöhetett! Pedig pénz lett volna, de ugye mi nem vagyunk hercegnők ( ezt mondják mindenre mai napig ). Nyáron már 7-8 órakkor aludnunk kellett, ha tv-zni akartunk megkellett kérdezni 13-14 éves koronkig, mert elzárták a távirányítót Nyaralni mindig kettesbe mentek, de ha vittek se volt benne köszönett, mert semmit se engedtek meg, csak nézhettük, hogy mások milyen jól érzik magukat.Ha rossz jegyett vittünk haza (3, 2,1) egyből elő került a szíj. (nem sűrűn vertek meg, de olyankor nagyon.Papuccsal,slaggal,szíjjal, ököllel..kb 13 éves korunkig).Nagyon szomorú gyermekkorunk volt, hiába nem éheztünk...


A diákmunka oké, de kemény gimibe járok..Mikor talulok, ha egész hétvégén + hétvégén 3x délután dolgozok? Mióta felhozta anyu, és nemet mondtam azt hallgatom, hogy egy munkakerülő semmihaszna vagyok.

Szerintetek nekik van igazuk? Tényleg attól leszek valaki, hogy lelkileg tönkre tesznek?

Tudom, hogy hosszú lett, de még le se írtam mindent.

Köszönöm előre is a válaszokat!


2014. febr. 23. 11:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Ideje elköltöznöd. Igyekezz, hogy felvegyenek egy jó suliba és lakj kollégiumban. Bírd ki ezt a kis időt, ami érettségig van, aztán kezdj új életet.
2014. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon nem szép ahogy otthon bánnak veled szüleid! Menj el otthonról érettségi után.
2014. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Anyud dolgozik?

Én nem vagyok egy anyatigris, de ezt olvasva kinyílt a bicska zsebemben. Örömmel megvitatnám anyáddal, hogy szülőként, hogy kéne viselkedni. Nem tartom magam tökéletes anyának, de én a fiamnak is megmondtam. Ha akar, mert kedve van hozzá, és kell neki + pénz akkor menjen dolgozzon. Nem kell a fizetése, hiszen ő dolgozik meg érte. De ha engem kérdez akkor azt mondom, hogy amíg a gyerek nappali tagozatos, és tanul, addig ne foglalkozzon a munkával. Tanuljon. Majd ha lediplomázott lesz 40-45 éve, hogy dolgozzon.


Anyudéknál valami nagyon nem stimmel, ha azt hiszik, hogy rengeteg munkával lesz belőled valaki. Tény,hogy ha megdolgozol a pénzedért, jobban is fogod becsülni, de ezt ne úgy érjék már el, hogy kihajtják a beled is.

Állj a sarkadra. Titokban gyűjtsd a pénzedet, és amint meglesz a pénz, bérelj egy szobát, és lépj le. Ritkán mondok ilyet, de neked csak ezt tudom tanácsolni. (legalábbis én ezt tenném a helyedben)

2014. febr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Nemsokára érettségi, hagyd a fenébe a munkát és készülj nyugodt lelkiállapotban a vizsgákra. Ha ezt a szüleid nem képesek felfogni, szólj az ofődnek, ez nem normális, ahogy gondolkodnak...

Hagyd ott a diákmunkát, ráérsz majd esetleg nyáron vagy egyetem közben, ha olyan szakra mész.

2014. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Arra gyűjts,hogy minél előbb megpattanhass.Emiatt tényleg rákényszerülsz a munkára.Félelmetes,milyen szülők vannak.Sajnállak benneteket.
2014. febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem szoktam azzal dobálózni, hogy az elköltözés az egyetlen megoldás, de itt most tényleg nincs más. Próbáld meg a külön életre gyűjtögetni a pénzedet, sőt, most lehet undorító dolgot fogok írni, de ha nincs annyid hirtelen, amennyi kellene, akkor az ne tartson vissza, lopd meg anyádékat egy csinosabb összeggel, és utána azonnal lépj le érettségi után. Egyetemre mindenképpen menj, fontos, hogy tovább tanulj. Mellette már könnyebb lesz a munka, te döntöd el, mikor mész be előadásokra és mikor nem (persze a gyakorlat az kötelező, de meg lehet oldani, hidd el.)

Sok sikert.

2014. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Szeretnék elköltözni nagyon is, de hugom még csak 16 éves, nem tudna velem jönni.. de itt meg nem hagynám egyedül semmi pénzért! Ráadásul amit diákmunkával megkeresek az kell bérletre, és hasonló dolgokra, mert ők nem adnak egy forintot se, mert ugye dolgozok. Ha pedig több munkát vállalok nem fog sikerülni az érettségi. Emelt matematika szakon vagyok, két tannyelvű gimibe...így se vagyok benne biztos, hogy sikerül.

Dolgoznak mindketten.Apukám rendőr, anyu pedig háziorvosi asszinsztens.

2014. febr. 23. 12:03
 8/20 anonim ***** válasza:
6%
A munkával egyet értek. 16 évesen igenis el kell menni diákmunkára, nyári szünetben menjen el a "gyerek" dolgozni 16-18 évesen ne otthon üljön 3 hónapig. Ez függ a sulitól is, de engem kiráz a hideg mikor megyünk a rokonhoz akinek 18 éves a fia, akkora mint egy disznó, semmihez nem ért, csak azért kezdett most egy 2 éves sulit hogy ne kelljen dolgoznia az ilyentől hányok. 16-18 évesen igenis annyit keressen meg a "gyerek" amiből bizonyos kiadásait fedezheti. Délután 2-3 napi munkától nem lesz baja, hétvégén is menjen melózni bár ez rengetek óra amit te itt leírtál. Például a bulizgatásaira, mozi, pizzázás a haverokkal stb ne a családi kasszát terhelje. Viszont a többi amit leírtál elég brutális. Én is elköltöznék a helyedben.
2014. febr. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Én alapvetően a munka mellett vagyok, tini koromban nyaranta én is dolgoztam, nem is volt annál jobb érzés, mikor a saját pénzemből tudtam fedezni a ruhákat, bulikat, nyaralást, nem anyuékat kellett tarhálni. De tanév közben eszükben sem volt elküldeni melózni, mert szerintem és szerintük is egy keményebb gimi igenis egész emberes feladat. Nem is értem a szüleidet, ahelyett, hogy minden támogatást megadnának neked, inkább ilyennek szívatnak. Én tuti lépnék hamar a helyedben, legalábbis mihelyst a húgod 18 lesz.
2014. febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A diákmunkával nincs is baj, mert szeretem csinálni.Elég monoton munka 6 órába a pénztárba ülni, de mindig látok/találkozok érdekes,különös emberekkel.Meg undorító, mogorva, undok emberekkel id..ezt a részt már nem igazán kedvelem. De nem értem miért kell 320Ft-os órabérrel 15 órába mosogatnom!? Ezt szerintem egyik szülő se engedné, nem hogy kényszerítené a gyerekének. Persze, olyan szülőkre gondolok, akik szeretik a gyerekeiket.

16 évesen is szórólapoztam a szakadó esőbe, 40 fokba.. és nekik ez így volt természetes napi 1500Ft -ért. Most is megy a vita, mert én nem akarok dolgozni (ahogy ők akarják), hugom pedig egy hajléktalan bácsinak vitt ebédet.. ez meg milyen dolog már? Hisz aki az utcán él, azt le kell köpni, belé kell rúgni -szerintük!

Primitív emberek mindketten.Nem is értem, hogy dolgozhatnak emberek közt.Mondjuk mások előtt mindig teszik a szépet.

Igazából vannak napok amikor kedvesebbek, normálisak, de ez olyan ritka, hogy most nem is tudok példát mondani.Minden hibájuk ellenére azért szeretem őket, sose lopnám meg anyut, nem tudnék szándékosan ártani nekik, főleg apunak.

2014. febr. 23. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!