Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan veszeljem at az eletet...

Hogyan veszeljem at az eletet a szuleimmel?

Figyelt kérdés

Meg egyetemista vagyok, tehat nincs annyi keresetem, hogy elkoltozzek otthonrol, de nem birom veluk. Amig dolgozni vannak, addig nincs semmi baj, nem latjuk egymast, nyugalom van. Ahogy hazaernek a feje tetejere fordul minden, nem lehet leulni veluk beszelgetni, mindig azzal jonnek, hogy jaj, nincs penz. Megkapjak mindketten a fizetest, es eleg jol keresnek, mar akkor mondjak, hogy nah megint nincs semmi penzunk...

Nem tudom, de engem kikeszit, ha az emberek lenyegtelen, hulyesegekrol beszelnek. Ha meghivok valakit magamhoz, akkor azzal jonnek utana, hogy kitol kertem engedelyt ra, hogy meghivjak par napra hozzam vendeget. Mi ez, de komolyan? Mar olyan regota csinaljak ezt, hogy egyszeruen kikeszitenek vele. Ha sinen van az eletem, esetleg kenyeztetem magam azaltal, hogy megveszek valamit magamat abbol a penzbol, amit mas cigire koltene, akkor rogton felkeltik az emberben buntudatot. Ha veszek valami sminkcuccot, barmit, ami altal szebbnek erzem magam, megint kapok a megjegyzeseket...


2016. szept. 7. 15:55
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora egy ostoba liba vagy! Én is jártam egyetemre és nem laktam anyámék nyakán, mert vidéken élnek és nem tudtam volna bejárni, pénzt meg nem nagyon adtak a tanulmányaimra, mert nem volt miből. Elmentem dolgozni egyetem mellett és fizettem a koleszomat, később a kis szobámat, amit béreltem. Ki lehet próbálni neked is, hogy milyen dolgozni (nem, az egyetem az nem olyan) és ki lehet próbálni beosztani a pénzt, és akkor megértenéd, hogy nem lényegtelen dolog a pénz, meg nem hiába beszélnek róla a szüleid.

Az, hogy szerinted van pénzük, az annak az eredménye, hogy jól átgondolják, mire, mikor, mennyit költenek. És igen, ez szülhet vitás helyzeteket.


Másik, ha fizetnél rezsit, nem ejtenél ki olyat a kicsi szádon, hogy semmi közük, ki megy hozzátok, mert képzeld, a vendégek is fogyasztanak vizet, meg áramot, ételt stb.


Egy szónak is száz a vége, ha ennyire sanyarú neked otthon, ahol nem kell fizetned ételért, lakhatásért, netán még főznek is és mosnak is rád, fogd magad és költözz külön.

2016. szept. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!