Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vagyok köteles folyton...

Miért vagyok köteles folyton magyarázkodni?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista vagyok, mindent rendben tartok otthon a mosogatástól kezdve a kutyusok ellátásán át a takarításig, és magamnak is főzök (vegetarianus lévén) mindent beosztok. Sajnos nincs még munkám, így a szüleimre szorulok ezen a téren, azt gondolom, hogy egy normális viszony esetén ez természetes dolog. De egy pár éve kezd érdekes irányt venni az egész.

Folyton mindenért magyarázkodnom kell, arra késztetnek, már dadogva beszélek és a gondolataimban is előre végigveszem, mit miért tettem és ezt hogyan tudom bizonyítani.

Soha nem hazudtam, nem voltam csavargó, jól tanultam, az érettségim is csodás lett ahhoz képest, hogy önerőből, szegényes, stesszer otthoni körülmények között tanultam rá.


Elegem van! Nem bírom tovább...a mai nem volt semmi, és az a legszebb, hogy biztos a saját igazában az anyám, azt hiszi, joga van így viselkedni velem.

Fürdeni voltam, kb.15-20 percet merészeltem bent tölteni és besz arás, de ezt is most is meg kell magyaráznom, hogy a dolgomat is elvégeztem utána. Utánam bement az anyám, és behívott..ilyen lesújtott ábrázattal halkan kérdezte, hogy mivel fürödtem, hol az a szappan. Rámutatok, erre megfogdosta és elkezdi, hogy ez száraz...miért száraz, ha fürödtem. Szerintetek?! Ez már olyan szint, hogy megnémul az ember a hallatán! Ott kellett bizonyítanom, hogy tisztálkodtam az êletemre esküdöztem, hogy beszappanoztam magam. És mit tett?! Nem nézett a szemembe, elfordult, és elkönyvelte úgy, hogy hazudok, én meg megaláztam magam..hát mit csináljak?! Hordjak kib.szott operatőrt magammal vagy mi?! És nem ez az első, nem bírom! Elég, tönkre megy az idegrendszerem! Miért kell mindent megmagyaráznom és bizonygatnom?! A kedvencem, hogy nem mosogattam el, ezt ő mosta el reggel...nem..ez sok..túl sok. És nem érdekli a továbbiakban a mondandóm, meg van róla győződve, hogy jobban tudja, mit teszek, tudja, mikor hazudok..ilyenkor vigyorog, elfordul és ott hagy, nem hallgat végig. Ha nem az anyám lenne, komolyan mondom pofán vágnám úgy, hogy a fal adná a másikat..ez elviselhetetlen...pedig soha nem emelnék kezet senkire, a szüleimre főleg nem. A legjobb, hogy a mostogám még adja alá a lovat..


Elköltözni nem tudok...mit tegyek? :(



2016. szept. 8. 20:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
mit csinálj? semmit:d mondd azt lenézően, hogy jól van anya ha ezt akarod hinni ki vagyok én hogy beleszóljak és ezt gügyögve, mosolyogva teszed, majd kilépsz az ajtón. Persze rikoltozni fog meg ordibálni,de téged ez ne zavarjon hanem nézz át rajta, közben diákmunkázz és külön számlára gyűjtsd a pénzed egy albira, ennyit tehetsz. Az ilyen szülők csak unatkoznak és valakibe beleakarnak kötni(legyen az bármi) de ha nincs reakció(düh,félelem,fájdalom) akkor szinte megpukkadnak :D
2016. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

ma 06:56

Marhára nem ez volt a kérdés. Amúgy rám is mindig fürdés után jön rám, a melegvíz beindítja a dolgokat, ha már ilyen marhára érdekel a téma.


Kérdező, anyádnak problémái vannak, rád nyilván nem fog hallgatni, de nincs valami barátnője, vagy nagyszüleid esetleg, akit nem néz le, akivel tudnál beszélni, hogy vegye rá pszichológus meglátogatására?


Sajnos nem lehet vele mit csinálni, észérvekkel soha nem fogsz rá hatni, ha pedig ennyire random dolgok miatt köt beléd, még csak odafigyelni se tudsz rá... Sajnos vagy pszichológus, vagy tűrnöd kell amíg el nem költözöl :/

2016. szept. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Na akkor ezt hallgasd meg!! Az én anyám azon van kiborulva, ha a vécén kotlok sokáig:D És rám parancsolt, hogy ne merészeljek a wc-n a mobilommal játszani. Kérdeztem, hogy miért,szeretnél jönni,mert akkor átadom a helyet addig:D Nem, ő nem akar. Hát akkor? a végső válasz: csak. De egy rohadt határozott, ellentmondást nem tűrő "csak".

Ott futott át az agyamon, hogy ott valami rosszul lehet bekötve...

:D


Na de viccet félretéve, ha lazább egyetemre jársz, a mellett lehet diákmelót végezni. És a koli nem egy halott ötlet, lehet hogy putri, de inkább élj dzsuvában mint lelki nyomorúságban. Én így látom. Am meg lehet támogatnák a költözést. Kérdezted már?

2016. szept. 11. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szegènyem, anyád beteg.:( Nagyon idős vagy mindenkivel ilyen?

Gondolom akkor mások elött is úgy kezelhet mint egy mentálissèrültet akit lesni kell.:(

Mi lenne ha legközelebb csesztet nem válaszolnál majd megkèrdeznèd szeret tèged?Normálisan szeretne beszèlgetni veled vagy csak kötekedni? makd hagyd ott s legközelebb ha nem hagyja abba utánozd le. Menj oda random időpontokban amikor neki kènyelmetlen s ugyanilyen kekecen kèrdezgesd majd ha kikel magábol csodálkozva nèzz rá, hogy dehát mi baja tőlle tanultad îgy kell.

2016. szept. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez a nagy szülők mindent megtehetnek, mert örülj hogy nem dobtak le a Taügetoszról kiskorodba elvnek az eredménye....
2016. szept. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!