Rosszindulatú rokonok?

Figyelt kérdés

Szüleim dédszülőktől örökölt, jó állapotú saját kertes házban élnek, van autójuk, és drága hobbijaik. A szüleik még támogatják őket.

Folyamatosan panaszkodnak, hogy nincs pénzük.


Én albérletben lakom többedmagammal, jövedelmem nem kiemelkedő, a korábbi generációk nem támogatnak, mert nem fogadom el (egyébként itt nem házról van szó, mint a szüleim esetében, hanem alkalmankénti párezer forintról) de mivel nem túl magas a nyugdíjuk, lemondtam róla.

Úgy örülök, mint majom a farkának, hogy van állásom, és eljöhettem otthonról.


Mindezeket azért írtam le, hogy képben legyetek a helyzetet illetően, mert úgyis rákérdeznétek.


Következők a kérdéseim:


Amennyiben meglátogatnak engem, és látnak nálam egy új tárgyat, ami egyébként háztartási eszköz, és használom (pl. egy üveg amiben a cukrot tartom), miért kell rögtön faggatózni, hol vettem, mennyiért vettem? És ezt így sorra mindennel (fazekak, ágynemű, ha kinyitom a hűtőt, hogy megkínáljam őket, akkor jön a kérdés, hogy az ott milyen csoki, milyen hús, stb.) ami azért ciki, mert nyilván a lakótársaim is vesznek maguknak dolgokat, de arra is azt hiszik, hogy az enyém, mikor hozzá se nyúlok, és persze a lakótársaim is hallják ezeket.


Előfordult, hogy megjegyezték nekem, hogy nem vittem semmire, vagy utalnak rá, hogy nem jutottam túl messzire. Ugyanakkor rendszeresen közlik, hogy "bezzeg nekem mindenem megvan". (Nem, ezt én se értem, hogy gondolják, de simán váltogatják a kettőt.)


Fontosabb dolgokat nem tudok velük megbeszélni, mert ha azt mondom, hogy elmentem pl. fogorvoshoz, akkor nem a bajomról van szó, hanem azt közlik, hogy milyen jó nekem, hogy ilyen drága fogorvoshoz járok(????? minden fogorvos drága ami nem sztk ?????), mindezt úgy, hogy ők is járnak, és sokkal több pénzt hagynak ott, ezt ugye onnan tudom, hogy tételesen felsorolják, mintha egy számlát mutatnának be, aztán megy a jajongás, hogy nekik nincs pénzük, mert kiköltekeztek.


Most ezzel mit lehet kezdeni? Nekik mondtam már ezeket, de azt állítják, hogy nem emlékeznek rá/nem úgy gondolták/felnagyítom én vagyok a kifordult gondolkodású, stb.


Ha rosszindulatú, mások dolgait folyamatosan leszóló emberekkel akarok találkozni az otthonomban, szerintem több közeli/távoli ismerőst is behívhatnék csak úgy az utcáról, ezt tőlük is garantáltan megkapnám, ehhez nincs rájuk szükség. A folyamatos beszólogatásból meg elegem van már.


Pedig sajnos ezekre mindre emlékszem, mert így történtek. Bár elfelejthetném a beszólogatásokat, én örülnék neki a legjobban... Egyébként a munkahelyi beszólások, ha vannak (nagyon ritka a szüleimhez képest), azok nyilván sokkal kevésbé érintenek.


Örülnék, hogyha aki volt ilyen helyzetben, az meg tudná írni, hogy oldotta meg...



2016. szept. 9. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
be se engedném addig őket míg be nem fejezik
2016. szept. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Egyik fuleden be a masikon ki.

Azt ertsek meg legalabb hogy ne a lakotarsak elott tegyek mert neked ez kellemetlen.

2016. szept. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Én nem látok a leírtakban feltétlenül rosszindulatot, ellenben úgy érzem neked inkább az esik rosszul, hogy nem kapsz olyan támogatást a szüleidtől, amilyet ők kapnak a sajátjuktól...?


Sírni meg mindenki szeret, és megfigyeltem azok sírnak leghangosabban mindig, akiknek a legkevesebb okuk van rá.



Engem amúgy ha bosszant valaki valamivel rendszeresen, és hiába beszélek vele nem hagyja abba, egyszerűen meg se hallom amit mond/kérdez! Ha rámkèrdez hogy nem hallom-e vagy mivan, megmo dom hogy de hallottam, de múltkor elmondtam hogy..... fejezze be. Ennyike.

2016. szept. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1: Jelenleg ez van, bár nem értik, mi velük a gond...


2: Nem értik mi velük a gond, úgyhogy ezt hiába mondtam nekik. Szerintük semmi baj a viselkedésükkel... El se tudom képzelni, a munkahelyükön mi megy, bár meséltek már egy-két sztorit, ott se tudják magukat mindig visszafogni...


3: "Én nem látok a leírtakban feltétlenül rosszindulatot,"


Ha nem látsz rosszindulatot a leírtakban, szerinted akkor mi a rosszindulat?


Hogy tudsz annál jobban beszólni egy embernek, minthogy közlöd vele, hogy nem ért el semmit, és nyilvánosan alázod? Egyébként már gyerekkoromban is ez ment...


Szerintem efölött csak az van, ha az egyik ember fellöki a másikat, vagy lekever neki egy pofont...


"ellenben úgy érzem neked inkább az esik rosszul, hogy nem kapsz olyan támogatást a szüleidtől, amilyet ők kapnak a sajátjuktól...? "


Figyelj, én örülök neki, hogy legalább magukról gondoskodnak, olyan eszközökkel, amilyenekkel tudnak, és nekem már nem kell segítenem, mert erre is volt példa.


Csak a viselkedésükön kéne változtatni, de szerintem nem fog nekik menni, én viszont nem tudom magam süketnek és érzéketlennek tetetni magam, ha beszólnak, mert nem vagyok az...

2016. szept. 9. 14:15
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem függessz tőlük semmiben sem,akkor eldöntheted,hogy be engeded-e őket vagy nem.
2016. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

3#

Továbbra sem látom be mi a rosszindulatú abban ha a családod megkérdezi x dolgot hol, mennyiért vettél...

De a te életed, éld ahogy akarod, és utálkozz csendben a családodra.

Minen jót, ezt is le lehet nullázni :P

2016. szept. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenre azt válaszolod, hogy nem mindegy??
2016. szept. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!