Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni anyám gondolkodását?

Figyelt kérdés
Anyám, párom és én együtt lakunk, de nem mi anyámnál hanem ő nálunk. Kapott tőlünk karácsonyra egy tabletet és azóta csak a facebook érdekli. Szinte semmi házimunka, pénzt se ad a közös számlákra, semmi. Éjjel nappal csak azt a sz.rt nyomkodja. Eddig csak magyar pasikat szédített, de most már külföldi pasikkal is írogat. Sőt, most azt vette a fejébe, hogy kimegy Tuniziába és feleségül megy egy ottani "gyerekhez". Azért írom, hogy gyerekhez, mert az vagy 40 évvel fiatalabb tőle. Intézi neki a vízumot és ide akarja hozni Magyarországra, ide a mi házunkba. Egyszerűen teljesen megvan bolondulva. Már próbáltam szép beszélni vele, de nem használt...felemeltem a hangom, de hajthatatlan. Már elintézte magának a repülőjegyet, két hét múlva utazik. Nem veszi észre, hogy a pasi csak arra használja, hogy bejuthasson Magyarországra. Ki tudja, lehet, hogy egy terrorista, nagyon gengszter képe van. Megadja a vezetékes számunkat különböző férfiaknak, akik éjjel-nappal hívnak minket, pokollá teszi így az életünket, de nem veszi magát észre. Szerintem, egy 66 éves nőnek már nem a pasikon kéne járni az agyának, hanem unokáznia kéne. Teljesen tanácstalan vagyok, mi van, ha kimegy és soha többé nem fogjuk látni, mert kitudja mit akar vele az a pasi csinálni ott kint, miért is hívta ki magához.

2016. szept. 10. 08:29
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
76%

Azért a magyarországi letelepedési engedélyt nem adják olyan könnyen; barátnőm és a férje egyidősek, gyerekük lett, a férje nem tunéziai, hanem kulturálisan egy fokkal közelibb országbeli, és még így is a nyakukra járt a bevándorlási hivatal, hogy nem kamuházasság-e. Remélhetőleg itt is lesz annyi eszük a hivataloknak, hogy nem veszik be a huszonéves tuniszi Don Juan olthatatlan szerelmének bizonygatását. Ha turistavízummal jön, azt meg nem lehet a végtelenségig hosszabbítgatni. Anyád észhez fog térni.


(amúgy bocs, de ez az "unokáznia kéne" elég önző... nem várhatod el valakitől, hogy élete célja az ingyen bébiszitterkedés legyen; ha egy hatvanas magyar pasival randizna, akkor semmi baj nem lenne azzal, hogy pasizik.)

2016. szept. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
félreértés ne essék, én nem azt várom el, hogy unokázzon, csak írtam valamit ami közelebb áll egy ilyen korú asszonyhoz, mint a pasizás. Most is folyamatosan hívják messengeren, már kihúztam a routert, de amikor nem voltam itthon, addig hívott szerelőt aki megmutatta neki, ha ilyen dolog történne, akkor mit kell csinálnia, hogy ismét működjön. Hajnali 2-3 óráig simán facebookozik, reggel az az első, hogy oda ül elé és nyomkodja egész nap. D.után alszik kicsit és utána megint csak a facebook. Ez a körforgás megy karácsony óta. Most is bejött...kérdezte, hogy mit gépelek ennyire, mondtam neki, hogy segítséget kérek mit tehetek az ügyben hogy ez a pasi ne tehesse be a lábát Magyarországra, persze nem tetszik neki.
2016. szept. 10. 09:25
 13/38 anonim ***** válasza:
79%
segítséget kérek:) Szerintem egyébként nagy a baj. Függőség, és elmezavar. Próbálj meg vele beszélni az életének régebbi doglairól. Milyen volt 20 -30-40 évesen ez és ez (konkrét dologra kérdezz!) milyen 66 évesen - Az a baj hogy a lélek nem öregszik- az halhatatlan - és ezért, ha valaki elzáródik a realitástól (ez a net-függőség velejárója) egész egyszerűen nem tudja hány éves.. na ezt egy élelmes ürge ki fogja használni - tkp orvos kellene ide, de nehéz menet lesz..
2016. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
20-30-40 évesen is pasizott, fater mellett is pasizott, fater után is pasizott...a tablet előtt is mindig megoldotta a pasi "problémát". Teljesen úgy viselkedik, mint a mostani tizenéves kis k.rvák.
2016. szept. 10. 09:40
 15/38 anonim válasza:
82%
Nos van egy ilyen tv sorozat az mtvn catfish the tv show ha tudsz angolul írjál be nekik nev schulmen meg max joseph nek hívják őket az a címe hogy kamureg és segítenek az embereknek kideríteni hogy kik ők stb.. Úgyis olvastam hogy doldogan segítenének egy nemzetközi kamuregbe is próbálod meg hátha sikerül.
2016. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
amikor velem volt terhes, fater rájött, hogy tuti nem ő az apám és ezért hasba rúgta, ami sajnos nem sokat használt neki, de én magamon hordozom a jelét életem végéig, mivel úgy találta el a hasát, hogy pont a fejemet találta el és a fülem mögött egy hatalmas piros folt van ami sose fog elmúlni.
2016. szept. 10. 09:42
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Tehát mindig is pasizott... Nem fogod tudni megváltoztatni!

"ez az ő háza volt, csak elvitte a bank és mi visszavásároltuk a párommal"

Két lakásra cserélni?? így tönkrementek idegileg:((

2016. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
már azon vagyunk párommal, hogy veszünk egy másik lakást és élje az életét úgy ahogy akarja...mindig is eltartott volt, ideje kipróbálnia milyen ha saját magáról kell gondoskodnia.
2016. szept. 10. 09:46
 19/38 anonim ***** válasza:
95%
ha ezt meg tudjátok tenni, az nagyon jó!!! - legalább ti nem mentek tönkre.. Őt már nem fogjátok tudni megváltoztatni, orvos is csak elnyomni tudná gyógyszerekkel
2016. szept. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
85%

Hihetetlen milyen függőséget tud okozni ez a facebook. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de 60 valamennyi idősen úgy viselkedik, mint egy kamasz.

Sajnos egy 60 évessel nem tudsz mit kezdeni. Már nem egy gyerek, akinek megszabhatod, hogy ekkor van facebook, ekkor van alvás, ekkor van fürdés stb.

Teljesen jogosan aggódsz anyukád miatt. Nem lenne probléma, ha korabeli férfiakkal ismerkedne, de 40 évvel idősebbekkel... Kitudja milyen a viselkedése, mik a szokásai meg nem is ismeritek személyesen és már egyből költözzön be hozzátok... Egy idegennek akit még életetekben nem láttatok semmi joga beköltözni hozzátok. Aztán meg majd lehet hogy ott fog élősködni nálatok, nem lehet kirakni a szűrét, nem akar elmenni, sőt talán még ti is tartanátok el...

Nem akarlak megijeszteni, de nem árt felkészülni a lehetséges rossz következményekre is.

Szerintem semmiképpen ne engedjetek a 21-ből, ne hagyjátok, hogy a mamika beköltöztesse a házba. Próbáljatok beszélni anyukáddal erről, normálisan. Ha köti az ebet a karóhoz, akkor se hagyjátok, hogy odaköltözzön. Talán arra próbáljátok rábeszélni, az még talán biztonságosabb, hogy itt Magyarországon találkozzanak valahol cukrászdában vagy ilyen helyen, bár ez is kissé kockázatos, de ha nem hajlandó lemondani a sráccal való találkozásról, akkor szerintem ez jobb megoldás.

Anyukádat se hagyjátok kimenni Tunéziába semmi képpen, ha kell akkor kötözzétek az ágyhoz, tabletet el tőle. :D

Nem biztonságos, egyedül meg főleg nem.

Muszáj akaratosnak és következetesnek lennetek, ha nem akartok rossz következményeket.

2016. szept. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!