Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni anyám gondolkodását?

Figyelt kérdés
Anyám, párom és én együtt lakunk, de nem mi anyámnál hanem ő nálunk. Kapott tőlünk karácsonyra egy tabletet és azóta csak a facebook érdekli. Szinte semmi házimunka, pénzt se ad a közös számlákra, semmi. Éjjel nappal csak azt a sz.rt nyomkodja. Eddig csak magyar pasikat szédített, de most már külföldi pasikkal is írogat. Sőt, most azt vette a fejébe, hogy kimegy Tuniziába és feleségül megy egy ottani "gyerekhez". Azért írom, hogy gyerekhez, mert az vagy 40 évvel fiatalabb tőle. Intézi neki a vízumot és ide akarja hozni Magyarországra, ide a mi házunkba. Egyszerűen teljesen megvan bolondulva. Már próbáltam szép beszélni vele, de nem használt...felemeltem a hangom, de hajthatatlan. Már elintézte magának a repülőjegyet, két hét múlva utazik. Nem veszi észre, hogy a pasi csak arra használja, hogy bejuthasson Magyarországra. Ki tudja, lehet, hogy egy terrorista, nagyon gengszter képe van. Megadja a vezetékes számunkat különböző férfiaknak, akik éjjel-nappal hívnak minket, pokollá teszi így az életünket, de nem veszi magát észre. Szerintem, egy 66 éves nőnek már nem a pasikon kéne járni az agyának, hanem unokáznia kéne. Teljesen tanácstalan vagyok, mi van, ha kimegy és soha többé nem fogjuk látni, mert kitudja mit akar vele az a pasi csinálni ott kint, miért is hívta ki magához.

2016. szept. 10. 08:29
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
rátudtam venni, hogy csináljon lángost...de a konyha kiesik a wifi hatásköréből és állandóan befutkos és már a harmadikat égeti oda...üvöltözök vele, de mintha a falnak mondnám...szótlanul ül és írogat.
2016. szept. 10. 12:22
 32/38 anonim ***** válasza:
32%
Azért ha egy szülőnek tanácsolnánk, hogy vegye el a tabletet, wifit, áramot a tinitől, akkora parasztlázadás lenne itt, hogy ihaj.
2016. szept. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
ÉS? a függőség az függőség a tiniknél is - tombolnának, igen.
2016. szept. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Jaj, szegénykém, van egy gyereked édesanyád személyében. Nem lehet könnyű így élni. Valószínűleg teljesen behálózta ez a pacák, szerelmes lett és abszolút nem látja reálisan a dolgokat. Nagy a valószínűsége, hogy a tunéziai muksó nem gondolja komolyan. Nyilván a kiutazás költségeibe sem ad bele, neki ingyen van, hogy anyukádat ott fogadja. Aztán majd karöltve hazajönnek. Nem értem édesanyádat hogy mégis hogyan gondolja, hogy odavisz hozzátok (a ti lakásotokba) egy tök idegen embert. Ilyet felelős ember nem tesz. Piszok nehéz helyzetben vagy, mert egyértelmű, hogy nem látja tisztán a helyzetet. Gondolom az észérvek sem hatnak rá, tehát hiába ülnél le vele beszélni, hajthatatlan maradna. Mondd azt neki, hogy a házadba nem hozhat senkit, ő sem jöhet, intézzen magának albérletet, ahová viszi a pasiját, fizessék ketten közösen, ha hazajönnek. Gondolom nincs szíved az édesanyádat az utcára tenni, ezt ő biztos tudja is, és keményen kihasználja. De azért álljon már meg a menet, mindennek van határa. Nem az a gond, hogy ismerkedik, az sem, hogy fiatalabb nála a tunéziai, de ez legyen a magánügye, ne keverje bele a családját, mert az nagyon csúnya dolog lenne.
2016. szept. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Nem a tinik tombolnának, hanem a felnőttek, hogy nem így kell gyereket nevelni.
2016. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Sajnos a saját bőrén fogja édesanyád megtapasztalni, hogy ennek a férfinak nem komolyak a szándékai. A rosszabbik eset, hogy nem tapasztalja meg. Ha a férfinek komolyak a abbéli szándékai, hogy elhagyja az országát, akkor jön anyukáddal, és elhiteti vele, hogy mennyire szereti. Sokan jöttek más országokból is hazánkba, fiatal férfiak, akik menekültek a nyomorból, dolgozni nem szeretnek, náluk jóval idősebbeket szédítettek meg, és jól elvannak, elhitetik "életük párjával", hogy mennyire szeretik őket, de mindenki tudja, hogy a pénzért, a lakhatásért vannak ezekkel a nőkkel. Sokan nem is dolgoznak, hanem eltartatják magukat a nőkkel. Nehogy így járjatok, mert akkor nektek kell eltartani anyukádat is és a férfit is. Szegény párodnak sem lehet könnyű ezt végigélni. Sajnos semmi reális esélyt nem látok arra, hogy anyukád még idejében észhez kapna.
2016. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Én vennék neki egy pici panelt, aminek nem sok a rezsije (persze ha megtehetitek). És odaköltöztetném. A tesómmal meg közölném, hogy támogassa az anyját, ha már miatta se háza, se nyugdíja nincs. Emellett pedig te is támogathatod. Szerintem úgysem fogja belátni, hogy beteg, és segítségre van szüksége. Legalább ti ne menjetek rá. Egyébként a routeren van olyan, hogy MAC szűrő, csak olyan kütyüket enged a netre, aminek megadtátok a MAC számát. Valahogy biztos a router beállításokat is le lehet kódolni. Vagy a ti gépeteket, akkor elvileg nem férhet hozzá senki. És egyértelműen, határozottan közöld vele, hogy oda nem hozhat semmijen pasit, mert rendőrt hívsz, és neki is mennie kell akkor.
2016. szept. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
már az egyik barátom is volt itt, próbált beszélni a fejével, de semmi értelme nem volt....azt a tippet kaptuk tőle, hogy rontsuk el a tabletét és akkor nem fog tudni írogatni a pasival. Most jön a kérdés, hogy vajon mivel lehetne elrontani. Ami nem is látszik, talán mágnessel? Vagy az öngyújtókban lévő elektromos valamivel?
2016. szept. 12. 07:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!