Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni az apám habitusát?

Figyelt kérdés
Apám és köztem nagyon rossz a viszony. Elköltözni nem enged, mindenhova követ, akarja tudni mit csinálok a nap 24 órájában. Engem és az édesanyámat megszégyenít mások előtt olyan dolgokkal, ami nem is igaz. Anyagilag viszont rávagyunk szorulva, nem is kicsit. Beszélni nem lehet vele, nincs véleménycsere a családon belül. Már nem is egyszer öngyilkossággal fenyegetőzött. Félek, hogy egyszer meg is teszi ezt. Neki mindenki jobb nálam, akármit teszek, az neki kevés. Mindig hasonlítgat másokhoz, hogy mások miben jobbak tőlem, de hozzám még egy dicsérő szava nem volt. Ezen okokból kifolyólag félek akármilyen párkapcsolattól, félek, hogy ugyan ilyen partnerre akadok majd én is. Félek közeledni másokhoz. Voltam már ezért pszichológusnál, nem segített. Voltam már pszichiáternél, nem segített. Voltam már természetgyógyásznál, nem segített. Véleményem szerint az apámnak kéne orvosi segítség, de azt nem fogadja el. Hogy tudnám megváltoztatni? Minden nap mondogatom, hogy utálom, de valahol legbelül mégiscsak szeretem, de ez a "szeretet" már szánalomba megy át.
2015. jún. 10. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Apádat nem tudod megváltoztatni, te tudsz kilépni ebből a helyzetből. Nem írtad, mennyi idős vagy, de minél előbb költözz el otthonról, ha még tanulsz, akkor kollégiumba.
2015. jún. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

el kell költözni.

Aranyosnak tűnsz...találj egy kedves srácot vagy baratnőkkel költözz össze.

Előtted az élet, légy bátor

2015. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én apám is ilyen volt,de

- a fenyegetődzés nem igazi(hisz aki meg akar halni az nem osztja ezt meg úgy a biztos)

-csak azt lehet megszégyeníti aki hagyja és apád ezt tudja nagyon jól

-azzal hogy nem dicsér, elnyom és így tud irányítani épp ezért ne érdekeljen a véleménye(voltam én már kurv.., szűzen XD)

-én is féltem párt találni pont azért amiért te és sokáig válogattam,de így is meg találtam az igazit, a lényeg ne azért válassz hogy elmenekülhess

-csak azt nem engedik költözni aki ezt hagyja is

-én meguntam apámat szeretni, mert ha szeretett volna a betegsége(depresszió, skizofrénia) elején tett volna ellene,de tojt rá és végül ugyanezeket produkálta mint a tied, így én nem foglalkozom vele akkor sem ha híd alá kerül,mert nem a vér tesz valakit apává,sajna megváltoztatni azt nem lehet aki nemhogy nem akarja de még élvezi is a dolgot

2015. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is neki van szüksége szakemberre, te (egyelőre) normálisnak tűnsz, amit csodálok.

A pénzed elveszi? Ha igen, a NANE zöld számát javaslom. Ha nem, akkor dolgozz minél többet, addig se vagy otthon, és pénzt gyűjtesz egy szebb jövőre. Tanulsz még? Tudod, hogy te is kérheted, hogy emeljenek ki a családból?

2015. jún. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!