Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti segítitek anyagilag a...

Ti segítitek anyagilag a szüleiteket? 28/N

Figyelt kérdés

4-en vagyunk testvérek és eddig a bátyáim mindíg lehúzták pénzel az amúgy is minimálbérből 1 fizetésből élő szüleimet. De most az egyikük felvetette, hogy dobjunk nekik össze valamennyi pénzt havonta.

Háttér infók:

-az egyik bátyámat még mindig eltartják két gyerekkel.

-apám nyugdíjas lett így kevesebb a pénzük

-csak ketten segítenénk őket a 4 ből

-mi nem kaptunk semmilyen segítséget fiatalon, de még jóformán el sem voltunk tartva, mert 15 éves korunk óta dolgozunk suli mellett és nem a nike cipő miatt hanem ,hogy egyáltalán legyen cipő a lábunkon.

- nem biztos, hogy a bátyám nem száll ki a segítésből pár hónap után, mert általában neki sincs pénze.

-dilemmán az is, hogy ez kitolás a házastársal, mert nekünk is jól jön a pénz így gyerekvállalás előtt+ lombikprogram előtt.


2016. szept. 17. 10:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A bátyádnak segítsetek, hogy találjon munkát, amiből eltartja a gyerekeit, és ne a szülőkön élősködjön. Amíg ez em következik be, max kajával, ruhával segíteném őket (a szülőket vagy a bátyust), vagy ha nagy a baj, valamelyik közüzemi számla kifizetésével, pénzt nem adnék a kezükbe.
2016. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nevetséges, de bátyám több száz ezret keres mert nemzetközi kamionsofőr. Csak épp elszórja, meg már sok adósságot halmozott fel, meg szívbaj nélkül megveszi a több száz ezer ft os telefont stb. Épp az a bajom a segítéssel, hogy a hozzáállással van a baj...Anyám pátyolgatja a 30 éves édes kis fiacskáit. Közben meg nyavajognak, hogy nincs pénzük. Ha csak magukra költenék még segítenék is, de így.
2016. szept. 17. 10:46
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben szépen összehívnék egy családi kupaktanácsot, és keményen helyretenném, a többi tesóval közösen a bátyádat, meg egy kicsit a szülőket is. Szerintem a nyílt, egyenes kommunikáció, minden érintett bevonásával sokkal célravezetőbb, mint az egymás közti sutyorgások, vekengések. Tisztázzátok a helyzetet, együtt, mindannyian, hogy amennyiben a szülők leállnak a bátyád teljesen fölösleges támogatásával, és így is rászorulnak, kapnak segítséget, ha nem, akkor oldják meg a problémáikat. Feneketlen kútba nem kell vizet hordani, pláne a saját szükségleteitek rovására.
2016. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem.(hasonló helyzet)
2016. szept. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Igen, de más a helyzet
2016. szept. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
hát sajnos ismerem őket és tapasztalat is, hogy ha ezt felhoznánk, akkor mi lennénk a szemetek meg magas lóról beszélők, mert persze nekünk"bejött az élet" stb szöveg. Ugyanúgy megdolgoztunk és megdolgozunk azért amink van csak mi spórolunk. Meg akkor azt kell hallgatni órákon keresztül, hogy ezért meg azért kell sajnálni a szóban forgó bátyámat. Mert most a kocsi ment tönkre , meg ide meg oda kellett a pénz stb. Az 1 éves gyerek megfázás elleni gyógyszerének a vénye, meg hetekig ott hevert, mert nem volt pénzük kiváltani. aztán valahogy magától jobban lett. Na meg 2 gyerekük van de azoknak ők még nem vettek semmit. Mindig mindent kapnak anyáméktól meg a csaj szüleitől. Csak ugye sokszor feljön dilemmába nekem, hogy ha nagyon akarnám tudnék segíteni, bár tesznek is róla, hogy rosszul érezze magát az embert, mert folyton csak panaszkodnak.
2016. szept. 17. 11:06
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
így is azok vagytok a szemükben, sak még lelkiismeretfurdalást is tudnak előidézni bennetek. Egyszer el kell mondani, világosan, egyértelműen mindenki előtt, onnantól már csak annyi, hogy az álláspontotok ismert, nincs helye vitának. Nem kell végighallgatni az érzelmi manipulációt, nem a ti dolgotok, hogy ostoba, felelőtlen szülők gyerekeit eltartsátok.
2016. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Pfúúú... Nálunk más a helyzet, mi 7-én vagyunk testvérek, de csak én segítek anyunak. Szegény feladott értünk mindent, eladta a családi házat váláskor, amit az albérlet ára lassan felemésztett. Apu nem mondott le a részéről a javunkra, abból talán tellett volna egy kisebb öreg házra, és most így nyugdíj előtt szegény albérletben tengődik, két állása van, stb... Nagyon sajnálom. Ha tehetem segítek neki, de nálam is két gyerek van. Minden testvérem dolgozik, de csak akkor keresik anyut ha valami bajuk van. Én állandóan felhozom a témát, a segítség nem feltétlenül pénzt jelent. Kaja, elvinni havonta egyszer kocsival bevásárolni, vagy bármi, amire épp szüksége lehet. Állítólag szeretik anyut, de ezt csak akkor veszem észre amikor karácsonykor odatehénkednek a vacsoraasztalhoz. Még abba se segítenek neki, de elvárják hogy nála legyen tartva az ünnepség. Hála istennek készülök vidékre költözni jó messzire, anyut elviszem magammal, de hogy többet nem kell, hogy a nyakára járjanak, azt borítékolhatják mind. Bocs, hogy ezt leírtam, csak nagyon dühít a viselkedésük.

A Te helyedben nem segítenék semmit! De őszintén elmondanám a véleményem az is tuti. Ez nem járja, hogy csak neked legyen teher, főleg hogy tesód rajtuk élősködik. Keményen és határozottan tisztázd a helyzetet, de úgy, hogy mindenki ott legyen! Ne a hátad mögött beszéljék meg, hanem ott tisztázzátok, hogy kinek mi a szándéka, gondolata, véleménye ezzel kapcsolatban, és kényszerítsétek ki együtt a tesodból, hogy szálljon be a közös teherviselésbe, akár fizethet is a szobáér, amiben lakik. Mondd meg anyudnak, hogy ez amíg nem valósul meg, addig Te nem vagy hajlandó segíteni. Ne hagyd hogy kihasználjanak, még ha szereted is a szüleidet. Te családot tervezel, és ők legyenek az elsők!

2016. szept. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Hát az az érdekes, hogy nekem még jó viszonyom sincs anyámmal, mert kvázi sosem látogat csak ha felhívom, hogy nem akarnak e már felém nézni és nem is hív. És akkor is azt mondja hogy így meg úgy nem ér rá. De a fiainak ugrik mindig, meg unokatesójához is megy, mert ott mindig kapnak babaruhát, mert a lánya védőnő. És ugyan abban a városban lakik az unokatesója mint mi és hozzánk sosem ér el szinte, mert nem ér rá. De ha arról van szó, hogy ki fogja ellátni ha öreg és beteg lesz akkor valahogy mindíg előkerülök, mert én vagyok a lány az én dolgom.... Hát....
2016. szept. 17. 11:58
 10/19 kovpet ***** válasza:
100%

"ha ezt felhoznánk, akkor mi lennénk a szemetek meg magas lóról beszélők"


Nem, nem lennétek azok, csak azt mondanák rólatok. Ez nagy különbség.


Mint ahogy az önzetlen segítő és a jó balek közt is nagy a különbség.


"nekem még jó viszonyom sincs anyámmal"


Velem sem, akkor nekem is adsz pénzt? :)

2016. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!