Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti segítitek anyagilag a...

Ti segítitek anyagilag a szüleiteket? 28/N

Figyelt kérdés

4-en vagyunk testvérek és eddig a bátyáim mindíg lehúzták pénzel az amúgy is minimálbérből 1 fizetésből élő szüleimet. De most az egyikük felvetette, hogy dobjunk nekik össze valamennyi pénzt havonta.

Háttér infók:

-az egyik bátyámat még mindig eltartják két gyerekkel.

-apám nyugdíjas lett így kevesebb a pénzük

-csak ketten segítenénk őket a 4 ből

-mi nem kaptunk semmilyen segítséget fiatalon, de még jóformán el sem voltunk tartva, mert 15 éves korunk óta dolgozunk suli mellett és nem a nike cipő miatt hanem ,hogy egyáltalán legyen cipő a lábunkon.

- nem biztos, hogy a bátyám nem száll ki a segítésből pár hónap után, mert általában neki sincs pénze.

-dilemmán az is, hogy ez kitolás a házastársal, mert nekünk is jól jön a pénz így gyerekvállalás előtt+ lombikprogram előtt.


2016. szept. 17. 10:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem is az a bajom, hogy ha nem lenne ez a "felnőtt fiam" eltartása helyzet, akkor szívesen adnék( bár akkor ki is jönnének az övékből), de így nem szeretnék.
2016. szept. 17. 12:06
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy kiveszem a szavaidból, hát semmit sem adnék. Még jó viszonyban sem vagytok, akkor minek? Mi anyósomékkal vagyunk így, sokat segítettünk nekik, de az az évek alatt mint kiderült nem is segítség. Se hála, se köszönet, ami nem is lenne akkora baj, de el sem ismerik, hogy mennyit segítettünk nekik. Betelt a pohár férjemnél, hát egyre csak kopott a segítség, mára már kibújt a szög a zsákból, engem lehordanak mindennek, eleinte nagyon bántott, de mára elengedtem. Úgy vagyok vele, felesleges energiát pazarolni olyanra, aki azt nem érdemli meg. Neked viszont ott a férjed, a gyerekeid, ne járj úgy mint mi, hogy évek múltával megbántunk mindent, amit rájuk PAZAROLTUNK! Engedd el ezt az egészet, ne is foglalkoztasson ez, és ne legyen bűntudatod emiatt, nagyon sokan vagyunk így, és hidd el nem mindenkinek olyanok a szülei, hogy megérdemelnék, hogy egy szalmaszálat is keresztbe tegyenek értük.
2016. szept. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
köszi!
2016. szept. 17. 12:53
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Segítem, mert egyedül él, egyedül nevelt fel. Most is segít, amiben tud. Én anyagiakban tudom őt segíteni, így ezzel segítek.

Természetesen a te helyzeted teljesen más. Nem a szüleidet segítenéd igazából, hanem a bátyádat. A bátyád tartsa el önmagát. Dolgozzon. Akkor több pénz maradna szüleidnek is.

2016. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is három bátyám van!😀

Amúgy ha ennyire segíteni akarsz rajtuk, akkor intézd el, hogy az a bátyád, aki rajtuk élősködik, álljon a saját lábára és ne szoruljon rá a segítségre.

2016. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem nyissatok közösen egy számlát, vagy akár Te egyedül, amire havonta beteszel egy összeget, amit nekik szánsz. Még csak tudniuk sem kell róla. Arról azért gondoskodnék, hogy ne a bátyád kezébe kerüljön ez az összeg.
2016. szept. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
29%
Utolsó vagyok, azt kihagytam, hogy félretenném nekik, és akkor "adnám oda" amikor szükség van rá. Ezt nem feltétlen a kezükbe kell adni. Egy nagyobb váratlan kiadást rendezhetsz helyettük, ha nekik nem lenne rá lehetőségük, esetleg egy névre szóló nyaralást adhatsz, teljes körű orvosi kivizsgálást, bármit, amihez nem szükséges, hogy a kezükbe add a pénzt. Én ugyanis tartok attól, hogy nem ők kapnék meg. De ugye, az az igazság, hogy ha ők attól boldogok, hogy a bátyádat eltartják, akkor nekik ez okoz örömet. Efelett ne ítélkezz. Esetleg az összeg felét adnám nekik oda, ami felgyűlik, a másik részét meg csak akkor (ne is tudjanak róla) amikor baj van, vagy ajándék, ilyesmik.
2016. szept. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem segítenék a helyedben. Valószínűleg a testvérednél kötne ki az a pénz. Így tutira nem adnék egy fillért sem. És igen, kicseszés lenne a férjeddel is.


Egyébként én nem segítem a szüleimet. Ők külön élnek. Egyrészt még mindig nyögöm azt, hogy család mellett kell tanulnom, mert mellettük nem tehettem meg, másrészt egyszerűen nem érdemlik meg. Szenvedésen kívül mást nem kaptam tőlük. Apámat már szépen eladósította a felesége, anyám meg nem dolgozik, sosem volt munkaszerető.

2016. szept. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi szükségük segítségre. Aki el tud tud tartani saját magán kívül még egy családot (bátyádat és a két gyerekét), annak van elég. Ha ő úgy osztja, hogy saját maga helyett inkább rájuk költ, az az ő dolga. Ha majd nagyon nem lesz pénzük, küldjék el bátyust dolgozni, meg úgy egyébként álljon a saját lábára és tartsa el magukat, és akkor a szülőknek is jut a saját pénzükből arra, hogy megéljenek.

Kérdező, van neked saját családod, akiért te vállaltál felelősséget, a te döntésed volt, hogy kivel házasodsz, és hogy mit vállalsz vele. Öld a pénzedet és az energiádat a saját döntéseid következményébe, ne mások elcseszett döntéseinek korrigálására.

2016. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!