Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljunk? Csak szerintem...

Mit csináljunk? Csak szerintem rossz ötlet a hazaköltözés a babával? Hogy mondjam meg anyának úgy, hogy ne bántódjon meg?

Figyelt kérdés

Anyukámmal mindig is nagyon jó kapcsolatom volt, szinte az egyik legjobb barátnőm, mindent megbeszélünk. Egész életemben az volt, amit én akartam, nem tudtam tőle olyat kérni, amire az lett volna a válasz, hogy "nem". De ez már kicsit zavaró volt 17-18 éves koromban, hogy mindent elintéz nekem, megcsinál helyettem. Mikor 18 évesen különköltöztem az egyetem miatt, akkor kb. úgy éreztem magam, mint egy madár, akit kiengedtek a kalitkájából. Senki nem küldött ki a konyhából, ha éppen palacsintát akartam sütni azzal a mondattal, hogy "majd én megcsinálom", vagy éppen nem rendezte át senki a szekrényemet. Jó, azért jött hetente, megcsinálta a nagybevásárlásokat, rendet rakott, stb, de azért már nem az volt, hogy én csak ültem itthon, mint egy magatehetetlen kisbaba.

Tavasszal megszületett a babánk a vőlegényemmel és a lakást nyáron átalakíttattuk, szét lett verve a konyha és a fürdő, szóval egy ideig anyáéknál laktunk. De a ház nagyon nagy, külön lakrészünk volt, szóval nem az volt, hogy két szobán osztoztunk öten és egymás szájában voltunk 0-24. 3 hete visszaköltöztünk és azóta anya naponta itt van, vagy mi megyünk, és naponta mondta, mennyire hiányzunk neki. Most is együtt reggeliztünk és mondta, hogy szeretné, ha visszaköltöznénk, legalább addig, ameddig pici a lányunk. Így tudna mellette segíteni... De így is rengeteg a segítségem, a lányunkkal semmi baj nincs, egy kis tündér. Nem akarom, hogy ő nevelje fel... Most is, amíg ott laktunk, kb. mindent ő akart körülötte csinálni.

Mit tegyek?

Nem szeretném, hogy megbántódjon, de ez szerintem nem túl jó ötlet.


2016. szept. 22. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csak azt tudod tenni, hogy megmondod neki őszintén, amit itt is leírtál.


Köszönöd szépen a segítséget, rengeteget jelent, hogy lehet rá bármikor számítani, DE a saját életeteket szeretnétek élni. Nem lesz elzárva a picitől persze, de nem is ő fogja felnevelni, mert vannak a gyereknek szülei.


Meg kell értenie.

2016. szept. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1-el teljesen egyet értek. Anyukádnak mindig lesz indoka, hogy hazahívjon lakni: pici a baba, jön a testvérke, visszamész dolgozni stb. De hidd el ezek az évek alatt alakítjátok ki a saját családi ritmusotokat. Ha anyukád állandóan jelen van az a házasságotokat is kikezdheti.


Egy ilyen segítőkész, állandóan készen álló nagymama Isten áldása, de jobb, ha mindig tisztázzátok, miben segítsen és miben boldogultok magatok. Így nem lesz annyi súrlódás, sértődés.


Udvariasan, őszintén beszélgessetek. Anyukádat szerintem csak a jóindulat vezérli, de valahogy elkerülte a figyelmét, hogy felnőttél. Hosszútávon viszont jobb lesz mindenkinek, ha megmarad a saját élettere.

2016. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A férjed véleményére lennék kíváncsi...Nem vele kéne megbeszélni?
2016. szept. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3-as mondta ki a lényeget!


Nekem is bökte a csőrömet, hogy kérdező úgy beszélt a lehetőségekről, mintha csak őt és anyukáját érintené (a kisbaba még nyilván nem tud véleményt mondani).

Normális kapcsolatban a pár tagjai először egymás közt jutnak egyetértésre, és a közös álláspontot képviselik kifelé.


Magánvélemény: Se saját szülőmtől, se párom szüleitől nem bírnám elviselni, ha mindent meg akarna körülöttünk csinálni, úgyhogy én menekülnék ezerrel. Nekem az is sok lenne, hogy mindennap jönne hozzánk.

2016. szept. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!