Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon-nagyon fura, ha a...

Nagyon-nagyon fura, ha a gyerek a szüleit a keresztnevükön szólítja?

Figyelt kérdés

Valahogy kiborít a tudat, hogy a lányom anyának szólítson. Én se úgy hívom őt, hogy "Lányom", hanem a nevén... Nekem is van nevem, azért, hogy azon szólítsanak.

Mit gondoltok, nagyon bizarr szerintetek, ha egy gyerek pl Gizinek hívja az anyját, nem anyának, vagy anyunak?


2016. szept. 22. 18:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
Én például rühellem ha valakinek azt kell mondanom az anyámra hogy "Teri" (Terézia).
2016. szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
86%

Elég sok érdekes helyzetet szülne ez a megoldás, az biztos. Eleve mindenki furának nézne rátok, de téged biztos, hogy betegnek tartana mindenki, aki megtudná, hogy te találtad ki, hogy ne hívjon anyának.

Régebbi korokban volt, hogy magázták a gyermekek a szüleiket, de akkor is anyámnak szólították őket.

Én nem tartom magam maradinak, szeretek eltérni a megszokott dolgoktól, de ez még nekem is beteg egy picit. Azért ugye nincs még gyermeked?

2016. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Én az örökbefogadó szüleimet szólítottam a keresztnevükön. Nekem ez volt a természetes, erre szoktattak. De azt hozzáteszem, hogy egy idő után rohadtul elkezdett hiányozni, hogy valakit apának és anyának szólíthassak. Ne csessz ki a gyerekeddel, később nem fogja érteni, mi van.
2016. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
52%

Nem, ennél nagyobb problémák foglalkoztatnak. Felőlem én pici pónimnak is hívhatja, annyira nem érdekel. De aki kis beszűkült, ingerszegény világban él, annak lehet ez a legfurcsább dolog, amit egész életében hallani fog.


Ne vedd el tőle a szörnyülködés örömét.

2016. szept. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
15%

En evek ota a keresztneven hivom anyumat, mert egesz egyszerűen tetszik a neve, es ha engem másnak kereszteltek (az ő nevét szerettem vna), nagy oromomet lelem benne, h őt ugy szolithatom! Őt nem zavarja egyébként, sőt ha havonta 1x anyának hívom a reakciója: Úristen mi történt, ki halt meg :D

Am N/28

2016. szept. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
69%
#5: az más, ha felnőttként elkezded a nevén hívni vicces szokásként. Nekem is van haverom, aki anyukáját a becenevén szólítja, de ez egy aranyos szokás náluk csak. Itt meg olyan, mint ha a kérdező kicsit bekattant volna a szülő-gyerek kapcsolat kérdésétől.
2016. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 sanyinak ***** válasza:
12%

Nekem kamaszkent ciki volt azt mondani tarsasagban, h apu, anyu.

Igy aztan gyermekemet mar arra tanitottam, keresztnevemen szolitson.

2016. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
62%

Hallottam már ilyen családokról, nekem nem fura, de a többségnek az.

Igen, van nevem, sose lennék Xné sem, de szerintem roppant melengető, ha van, aki anyának szólít :D De ugye, különbözőek vagyunk. Viszont ha a nevemen akar majd szólítani a gyermekem, nem fogom megpróbálni leállítani, hallgatok én elég sok mindenre. Azért remélem, anya is lesz az opciói közt, pedig én még androgün is vagyok, ami szerintem a legszolidabb fajtája a transzneműségnek. De ha szülök egy gyereket, nyilván szólíthat anyának :D


Sok esetben nem érdekes, mit mondanak a kívülállók. Ha egy család máshogyan csinál valamit, az nem baj, ha nem ártanak vele senkinek. Megszólítástól és tegezéstől eléggé független a szülő-gyermek kapcsolat jósága...

2016. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
42%
Szerintem nem fura egyáltalán :) Kiskoromban néha hívtam nevükön szüleimet énis, de leszoktattak róla, és most még mindig szeretném néha a változatosság kedvéért úgy szólítani őket, de nem engedik szóval így jártam... 21/N
2016. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki szülő lesz, akkortól a neve anya és apa.

z orvos, a védőnő, az óvónéni, a tanárok is anyukának fognak hívni, nem keresztnéven. Miért kelloene4 szégyelni, hogy anyuka vagy nem pedig egy független ismerős.

2016. szept. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!