Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon-nagyon fura, ha a...

Nagyon-nagyon fura, ha a gyerek a szüleit a keresztnevükön szólítja?

Figyelt kérdés

Valahogy kiborít a tudat, hogy a lányom anyának szólítson. Én se úgy hívom őt, hogy "Lányom", hanem a nevén... Nekem is van nevem, azért, hogy azon szólítsanak.

Mit gondoltok, nagyon bizarr szerintetek, ha egy gyerek pl Gizinek hívja az anyját, nem anyának, vagy anyunak?


2016. szept. 22. 18:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
29%
Megszokás kérdése, de nekem bejön.
2016. szept. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

"Az orvos, a védőnő, az óvónéni, a tanárok is anyukának fognak hívni, nem keresztnéven. Miért kelloene4 szégyelni, hogy anyuka vagy nem pedig egy független ismerős."

Soha nem hallottam még, hogy bárkit anyának szólított volna orvos, tanár, stb, aki nem a saját anyja......

2016. szept. 22. 19:59
 13/33 anonim ***** válasza:
81%
Imádom a lányomat kislányomnak hívni a fiaimat pedig kisfiamnak, ezzel is felvállalva büszkén, hogy ők az én vérem. Ők pedig a legnagyobb szeretettel mondják ki, hogy édesanyám, vagy anyuci. Egyedül ők azok, akik hívhatnak. A keresztnevem pedig mindenki másé.
2016. szept. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
63%

Fura. Én nem ismerek olyat, ahol a gyerekek keresztnevükön szólítanák a szüleiket. Nálunk sem szokás.

Ha a gyerek szeretne így hívni, nem erőszakoskodnék, hogy de igenis hívjon anyának. De biztosan nem tanítanám direkt erre.

Egyébként én imádtam, amikor kislányomnak hívtak a szüleim. Az volt a legbensőségesebb, annál is szebb, mint a nevem, vagy a becenevem.

2016. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
27%

Én előbb megtanultam anyám nevét mint azt, hogy anyu.

Szóval ahogy beszélni kezdtem én Andinak hívtam anyumat. Ez így is maradt még ma is. 24 évesen ha mondom neki, hogy anyuci.. akkor csak nevet, hogy tuti akarok valamit, de ő akkor sem megy a szobámba takarítani ha fizetek neki :)

A családom, barátaim már megszokták, hogy keresztnevén szólítom.

24/F

2016. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
20%
Lényegtelen, hogy hogy hívja.
2016. szept. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
48%
En azt utalom ha beceznek. En is a nevemen hivom a szuleinet de regen anya es apa volt. /23 vagyok/. Engem attol raz ki a hidg ha a gyerekes szulok hivjak egymast apanak es anyanak. Tehat a ferj anyanak a feleseget es forditva.
2016. szept. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
81%
En csak a proliknal hallottam. Szerintem borzalmas.
2016. szept. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
54%

Én ismerek olyat, aki a keresztnevükön szólítja a szüleit. Már beszéltem vele erről, hogy hogy alakult ki ez náluk, és azt mondta, hogy gyerekkorában ugye hallotta, hogy a szülei a nevükön hívják egymást, ezért ő is úgy hívta őket, azok meg egy ideig próbálták rászoktatni arra, hogy anya és apa, de nem tudták, mivel ugye a környezetükben mindenki más is a nevükön hívta őket, a gyerek meg nem értette, neki miért ne lehetne. Én nem látok ebben semmi rosszat. Szokatlan, az igaz, de attól, hogy valami szokatlan, miért lenne rossz?

Anyukámat én se anyának hívom, hanem van egy beceneve, amit mi találtunk ki neki kiskorunkban a tesóimmal, és úgy szólítjuk. Sose hiányzott, hogy anyának szólítsam. Apukámat rendesen apának hívjuk.

2016. szept. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
87%

"Soha nem hallottam még, hogy bárkit anyának szólított volna orvos, tanár, stb, aki nem a saját anyja......"


Azért mert nincs gyereked. :D

Ez volt az első döbbenet, miután megszületett a lányom, hogy a kórházban onnantól mindenki anyukázott. "Anyuka! Megy a szoptatás?", "Anyuka jól van?".

És igen, ez így tovább minden olyan helyen, ahol a gyerekem "ügyében" jártam el. Gyerekorvos, játszóház, óvoda.. Mindenhol "Anyuka így...anyuka úgy... Fura, de gyorsan hozzászokik az ember.


Egyébként testvéreméknél a keresztnevén szólítja a gyerek a szüleit. Talán azért, merr se egymást nem apukázták-anyukázták, se magukra nem használták az anyát-apát a gyerek jelenlétében, s így a keresztnevet tanulta meg elsőnek a pici, de mostanra kezd átszokni azóta, hogy közösségbe került.

2016. szept. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!