Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon-nagyon fura, ha a...

Nagyon-nagyon fura, ha a gyerek a szüleit a keresztnevükön szólítja?

Figyelt kérdés

Valahogy kiborít a tudat, hogy a lányom anyának szólítson. Én se úgy hívom őt, hogy "Lányom", hanem a nevén... Nekem is van nevem, azért, hogy azon szólítsanak.

Mit gondoltok, nagyon bizarr szerintetek, ha egy gyerek pl Gizinek hívja az anyját, nem anyának, vagy anyunak?


2016. szept. 22. 18:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
96%
Gyerekeim vannak, és bizton mondhatom, hogy a szülés előtt még x-né voltam, a szülés után meg már anyuka. Anyuka is maradtam, ez a megszólítás minden gyerekes ügyvitelnél.
2016. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
73%
Már nem különleges dolog ez, divatmajmolók között szinte természetes. Majd rájönnek, micsoda hülyeség. Te kérdező, hogy szólítod anyukádat? Tiborné, vagy trendibben Gizi?
2016. szept. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

ma 21:24

Nem idiótákkal vagyok körülvéve szerencsére. Attól még, hogy van valakinek gyereke, nem lesz mindenki számára anyuka... Legalábbis én a világból kifutnék ilyen emberektől. Én xy vagyok, esetleg talán a gyerekem hívhat anyának, de egy idegen? Ne már... Ez nagyon gáz..

2016. szept. 22. 23:18
 24/33 anonim ***** válasza:
83%

"Nem idiótákkal vagyok körülvéve szerencsére. Attól még, hogy van valakinek gyereke, nem lesz mindenki számára anyuka... Legalábbis én a világból kifutnék ilyen emberektől. Én xy vagyok, esetleg talán a gyerekem hívhat anyának, de egy idegen? Ne már... Ez nagyon gáz.."


Istenem, már ne is haragudj... De szerintem te lehetsz az ismerőseid közül a legnagyobb idióta. Nem anyának, hanem anyukának hívnak, és csak a gyerek ügyeinél. És tényleg így van, majd figyeld meg.

2016. szept. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

#24

Ilyen téren az "anyuka" és az "anya" ugyanaz.

Nem szűnök meg emberi lény, nő, stb lenni, csak mert van gyerekem.

2016. szept. 23. 00:28
 26/33 anonim ***** válasza:
70%
Neked inkább ne legyen gyereked. Betegesen feminista vagy. Ne nevelj ki mégegy ilyet. Az sem normális, ha egy gyerek a nevén szólítja szüleit. Nem a haverod, hanem a gyereked. Normális kultúrákban (a mai magyarországi magyart nem tartom annak) ez elképzelhetetlen, tiszteletlenség.
2016. szept. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
42%

tegnap 20:30 vagyok

Miért lettem lepontozva? Mert azt írtam, hogy anyámat a keresztnevén szólítom?

Ez annyira nagy baj? Tudjátok, lehet én a keresztnevén szólítom amióta beszélni tudok, de legalább nem vagyok kétszínű. Attól, hogy Andinak hívom mélységesen tisztelem, szeretem az anyámat. Sosem mondtam rá, hogy utálom, pedig voltak és biztos lesznek vitáink is. Tudom, hogy mi mindenről mondott le, és ma is mennyi mindent megtesz értem, amit igyekszem visszaadni neki. Igen, szó nélkül takarítok, ha megkér megyek a boltba, és bármiben segítek amiben kell. Nem vagyok anyuci pici fia, csak egyszerűen emberszámba veszem a szüleimet annak ellenére, hogy a keresztnevén hívom őket.

De le lettem pontozva mert ez nektek felháborító.. Persze az jobb ha anyunak vagy apunak hívja valaki a szülőjét, de közben meg utálja, és úgy beszél vele/róla mintha egy darab kaka lenne.

2016. szept. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
69%

27: nem tudom, én nem pontoztam

Szerintem semmi gond azzal, hogy nálatok így alakult. Ez más, mint amit a kérdező tervez, hogy ő direkt erre nevelné a gyerekét és nem akarja, hogy anyának hívja.

Én is azt válaszoltam, hogy ha ő akarna a nevemen hívni, az nem gond, de én nem fogom direkt erre nevelni.

2016. szept. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
69%

Büszke anyja vagyok a gyerekeimnek és büszke felesége a férjemnek. És nem sértődök meg, ha valaki úgy mer engem hívni, mikor a férjemmel vagyok, hogy: a kedves felesége.

És nem sértődöm meg, sőt örömmel veszem, ha valaki úgy nevez engem a lányom, fiam mellett, mint az ő édesanyjuk. Mert ez vagyok én! Már több, mint egy ember vagy több, mint egy nő: anya vagyok és iszonyú büszke rá!

És szerintem eléggé beteges, ha ezt a szerepet elveszik az anyától, mert a megszólításban sem hajlandóak anyaként hívni!

2016. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

"Betegesen feminista vagy"

Miért? Egy megszólítás miatt? :D Csak annyiban vagyok feminista, amennyire egészséges, szóval abban hiszek, hogy egy nő dönthessen, hogy tanul, dolgozik, vagy otthon marad, stb, és nem vagyunk kevesebbek a férfiaknál. Ennyi.

Nekem az is fura, hogy valaki a nagynénjét/nagybátyját úgy hívja, hogy xy bácsi, vagy xy néni.... Ez mind megszokás kérdése, az a normális, amit a család normálisnak tart. Van, akiknél normális gyerek és szülő között szájrapuszival köszönni, már meg kiborul tőle. Ez ilyen, nem vagyunk egyformák...

Amúgy miért lenne a haverom egyből? Volt pl tanárom, akit tegezett mindenki, mégis kb őt tisztelte a legjobban az egész suli. Akit meg utált mindenki, és szerencsétlennek tartott, azt persze, magázva szólítottuk meg, mert muszáj volt, de nem volt abban semmi tisztelet. Szerintem abszolút nem ezen múlik. Beszélhet velem a gyerekem úgy, mint egy darab sz--ral úgy, hogy anyának szólít, meg állhat hozzám normálisan, kölcsönös tisztelettel úgy, hogy a nevemet mondja.

2016. szept. 23. 10:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!