Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek most korrektek...

Szerintetek most korrektek vagy szigorúak a szüleim?

Figyelt kérdés
Anya nem szereti ha suli után azaz tanulás előtt csavargok hétköznaponként mert nem akarja hogy este 11-ig tanuljak. Megengedte azonban hogy hétköznap egy 45 percet pénteken tanulás előtt meg egy órát lehetek a barátaimmal.Tanulás után hétvégén pedig azt mondta azt csinálok amit akarok oda megyek ahova akarok

2016. szept. 23. 06:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen korrektek.

Végül is mindig találkozhatsz a barátaiddal is. Hétvégén meg még nagyobb a szabadság. Csak vannak bizonyos keretek.

2016. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%
Korrektnek tűnik. És persze szigorúnak is. Lehet, hogy le leszek pontozva, de nekem eszem ágában sem volt pénteken tanulni. Igaz, nem is jártam sehová, itthon voltam kint a szabadban, így ettől nem tudtak volna "tiltani". Majd ha kicsit idősebb leszel, kitolhatod mondjuk 1 órára hétközben. A lényeg hogy tanulj és akkor engedni fognak ők is. :)
2016. szept. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Nem írtad le a korodat. Anélkül nehéz válaszolni.
2016. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
39%
Általános iskolában nagyjából korrekt. Középiskolában már rá kéne hagynia a gyerekére, hogyan osztja be az idejét. Illetve, ha jól tanul, én már ált.isk. felső tagozatban is lazábbra engedném.
2016. szept. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
25%
A tanulás nekem általában kimarad, ezzel a szüleim is tisztában vannak. Ha középiskolás vagy, ne hagyd hogy ilyenekbe beleszóljanak.
2016. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem meg szigorúak. Érdekes, anélkül is kitűnő tudtam lenni általánosban meg középsuliban is, hogy a szórakozás utánra, vasárnap estére (később már inkább éjjelre) hagytam a tanulást.

Még egy 11-12 éves gyerek esetén oké, de egy idősebb gyereket szerintem felesleges ilyesmivel piszkálni. Én maximum akkor szólnék ebbe bele, ha látnám, hogy romlik a gyerek teljesítménye az iskolában.

2016. szept. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
14 vagyok
2016. szept. 24. 07:01
 18/28 A kérdező kommentje:
Igazából csak ezen a téren szigorúak segítenem sem kell 2 havonta egyszer megkérnek esetleg hogy terigessek ki. Ha egyest kapok nem szidnak le. Abba sem szólnak bele h kivel barátkozzak. Büntetést nem szoktam kapni maximum ha már tényleg túlléptem a határt és olyan szinten lázadozok akkor 1 napra elveszik a telóm
2016. szept. 24. 07:04
 19/28 anonim ***** válasza:
68%
14 eves vagy... hat akkor tul lazan fognak. mire elered a 18 at semmit se akarsz majd magaddal csinalni. 14 eveseb szepen kezdj neki otthon mosogatni teregetni mosni meg inkabb ne. a szobadat te tartsd rendbe. 14 evesen ne is csavarogj inkabb hivd meg a xy barataid magatokhoz. tanuljatok egyutt meseljel a szuleidnek h egyutt tanultok. akkor ha elered a 16 ot nem kell lazadnod ertelmes leszel es buszkek lesznek rad. nem kell megvar.i h szoljanak barmit is. tanulj rendessen de otthon is vedd ki a reszed ha a baratokkal elmehetsz csavarogni.
2016. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
26%
altalanosba leszartam a tanulast elertem a minimumot es a szuleimnek.is ez volt a lenyeg. szoval gratulalok nekik is. magam jottem ra a sok csoves lattan h en tanulni fogok es dolgozni. majd te is rajossz. kozepsuliba a lenyeg h tanulj. de a 8.ra nagyon ugyelj mert nem mindegy hova vesznek fel.!
2016. szept. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!