Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a lányom apja...

Mit tegyek, ha a lányom apja nem hajlandó békényhagyni? (lenn)

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves lányom. Az apával fél éve szétmentünk. Nem voltunk házasok, cska élettársi viszonyban éltünk. Én visszaköltöztem a lányommal édesanyámékhoz, ő pedig azóta is folyamatosan zaklat, nyaggat, hogy ő így szeret úgy szeret stb. Egyszerűen már nem bírom elviselni, már ha meglátom megszédülök, olyan ideges leszek. Amikor nem dolgozik, egész nap itt van nálunk, én pedig nem akarom egész nap az ő képét nézni, de egyzserűen nem tudom elzavarni, arra hivatkozik, hogy ő csak a láynom miatt jön..közben meg nem, de ha CSAK miatta is jönne, nekem kötelességem minden szabadidőmben elviselni azt, hogy ott liheg a nyakamban?

Megmondtam neki, hogy felőlem a lányát akkor látja, amikor akarja, csak engem hagyjon békén...de ez nem felel meg neki. Beleszól hogy hova megyek, mit csinálok ha velem van a pici is..de ő oda viszi ahova akarja...

Mondtam neki, hogy beszéljk meg, hogy melióyik napokon viszi el,de azt mondta hogy nem, ő minden nap jönni fog és vele lesz....de így nem tudom kiküszöbölni, hogy én is kb egész nap vele legyek, pedig nagyon nem vagyok rá kíváncsi...


2016. szept. 27. 19:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%

" hivatalosan a gyerek körüli költségeket FELEZZÜK."


Nem így van. Egyrészt számít, hogy az egyes felek mennyit keresnek. Ha apuka vagy anyuka 3x annyit keres, mint a másik, akkor mi van? Másrészt, aki a gyerekkel van, az természetben is "fizet", szabadidővel, házimunkával, gyermekneveléssel.

2016. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
74%

Birom a tartásdijat fizető apukát a műköröm meg szoli dolgokkal...meg számlával kell igazolni. Nos a gyerektartást nem csak ruhára kajára stb kapja az anya -elvileg persze igen - hanem ő a munkájával is hozzájárul a gyerekneveléshez. Reggel ő szedi össze a gyerek(ek)et uzsit készít öltöztet imádkozik h időben elinduljanak és sorolhatnám, főz, mos, takarít, fürdet, rendet rak a gyerek után, kikérdezi a leckét, összerakja a sulicuccot, figyel a tornacuccra meg logisztikázik melyik gyerek hova megy különórára; este vacsit ad netalán még játékra is jut idő. Hosszú a lista szándékosan soroltam fel mert a hócipőm tele az ilyen "érdekből vált anyuka" szlogenekkel miközben az apák 90%-a ha 0/24 lenne a gyerekkel és nem csak a vasárnap délután erejéig kéne foglalkozni, hát nem tudom, sztem 1 hét után visszaadná a gyereket.... ja a bébiszitter óradíja min. 1000 Ft ez akkor anyára is érvényes legyen, az ő munkadíja miért 0 Ft???

Egy fillér gyerektartást sem kapó anyuka voltam.

2016. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
16%

#11

Viszont jogosultak adókedvezményre kapnak családi pótlékot plusz szabadnapra stb szóval bőven ellensúlyozza. Meg ha akkora nagy hátrány éri őket azzal hogy a gyerek velük van akkor adják az apjának, ja hogy az nem pálya mert akkor nem lesz kit pumpolni.

2016. szept. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

Mi ebben a bonyolult?

Szabályozni kell a láthatást.

A bíróság megállapítja a láthatás percre pontos intervallumát, és azon kívül semmi keresnivalója nálad. A gyerektartás százalékos és fix összege is kijön.

Innentől ugyanúgy lehet engedni az apát a gyerekhez, de ott a hivatalos rész is, ha továbbra sem fogná fel, hogy vége a kapcsolatnak. A gyereknek kell az apja és ehhez a korlátlan kapcsolattartás nagyon hasznos, de ha az apa nem fogja fel a határokat, akkor ott lesz a bírósági biztosíték a kezedben.

És egy apának mindig probléma lesz a gyerektartás, mert azt vizionálja hogy azt az anya csak magára költi. Ja, persze, nincs rezsi, lakbér, kaja, iskola, ruházkodás, útiköltség és a millió egyéb kiadás, csak körömlakkra kell az egész.

Aztán ha neki kellene átvállalnia két évre, jönne a hattyú halála. Ja, de nem kell átvállalnia, mert soha az életben nem akarta a gyereket magánál elhelyeztetni, mert az kényelmetlenség. Akkor nevelni kell, figyelni rá, nem lehet a jófej hétvégi apuka, nem nőzhet csak úgy és nem telik annyi sörre.

Igeen, minden különélő apuka szent és áldozat. ;)

2016. szept. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

"Viszont jogosultak adókedvezményre kapnak családi pótlékot plusz szabadnapra stb szóval bőven ellensúlyozza."


Idióta. Évi 2 nap a gyerekre járó plusz szabadság, a családi adókedvezmény és a családi pótlék pedig még arra se elég, hogy a gyerekbetegségek miatti munkaidőkieséseket pótolja. Egy gyereknek nemcsak ételre, ruhára és lakhatásra van szüksége, legalábbis normális családokban, játékok, könyvek, szórakozás, sport, nyaralás, később tanszerek, kütyük, különórák stb, stb, arról nem beszélve, hogy felelős szülő igyekszik egy kis pénzt is félretenni neki, amiből majd esetleg továbbtanulhat, elindulhat az életbe. Kend a hajadra a 40 ezredet, ha csak ennyivel járulsz hozzá a saját gyereked felneveléséhez.

Kérdező, ahogy már írták, fordulj bírósághoz, és szabályoztasd a láthatást. Nem kötelező a lakhelyeden megtörténnie a találkozóknak, vigye el apuka a kislányt hétvégére, édesanyád is átadhatja neki, nem muszáj minden alkalommal találkoznotok.

2016. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

10-es

van egy csomó tétel amit nem lehet elszámolni

pl vízszámla? teszem azt 5 köbméter havi szinten ... azt hogyan osztod el ?

vagy a gáz/fűtés számla ? elektromos számla?

de ott az élelmiszer is csak fél kiló kenyeret vagy csak 30dkg mert még kicsi ?


am törvény szerint a különélő szülő pénzben amíg az együtt élő szülő természetben teljesíti a tartási kötelezettséget soha nem volt olyan benne h a költségek felét kell csak a különélőnek fizetni mert a együtt élő majd fizeti a másik felét


kifizeted neki a betegszabi különbözetét normál bérhez képest? a kimaradt túlórát?

2016. szept. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én már eleve azt vezetném be hogy amelyik szülőnek korlátozva van a láthatása az egyáltalán semmit ne fizessen. Kéthetente másfél nap alatt amúgy sem tzd kialakúlni fennmaradni semmilyen szülő-gyerek kapcsolat. Ha meg nincs korlátozva akkor akármelyik szülő otthon maradhat a beteg gyerekkel ebben egálba vannak a kölzségeket meg felezni kell. Mindenre lehet egy átlagot mondani. Fűtésre pl minek fizetne a különélő apa amikor az akkor is menne ha nincs gyerek. A többire meg lehet határozni egy átlagot is. Azt is figyelebe venném kinek a tulajdona a lakás amiben élnek ha a külön élő szülőé és nem ké érte lakbért akkor megint csak nem kéne fizetni stb stb. Sajnos a magyar jogrend elég harmadikvilágbeli ilyen téren de egyre többen szólalnak fel egy európaibb családjogi törvényekért aztán ha végre meglépik annyi lesz a megélhetési anyáknak.
2016. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
És miért korlátozzák? Mert egy semmirekellő alkoholista aki magát sem tudja fenntartani? A semmiért nem korlátoznak. És akit a saját gyereke, a jövője, boldogulása nem érdekel, az alapból patkány. Akkor fizessen is, mint a katonatiszt.
2016. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Kéthetente másfél nap alatt amúgy sem tzd kialakúlni fennmaradni semmilyen szülő-gyerek kapcsolat. Ha meg nincs korlátozva akkor akármelyik szülő otthon maradhat a beteg gyerekkel ebben egálba vannak a kölzségeket meg felezni kell."

Létezik telefon, skype, chat, ha apuka tartani akarja a kapcsolatot. Az, hogy ki mennyit van a gyerekkel, megállapodás kérdése.

" Mindenre lehet egy átlagot mondani. Fűtésre pl minek fizetne a különélő apa amikor az akkor is menne ha nincs gyerek. A többire meg lehet határozni egy átlagot is."

Valóban. Természetesen azt figyelembe véve, hogy a gyerek nélkül, egyedül élve kisebb lakás is elég, értelemszerűen kisebb rezsivel, alacsonyabb áron megvásárolva. MIUTÁN apuka kiegyenlítette ezt a különbséget, már lehet is felezgetni a rezsiköltséget. Természetesen csak akkor, ha felerészt otthon marad a beteg gyerekkel, fuvarozza edzésre/különórára, jár szülőértekezletre, fogadóórára, bevásárolni neki stb, stb, stb.

" Azt is figyelebe venném kinek a tulajdona a lakás amiben élnek ha a külön élő szülőé és nem ké érte lakbért akkor megint csak nem kéne fizetni stb stb."

Mutass egy olyan válást, ahol a különélő szülő kizárólagos tulajdonú lakásában maradt a másik a gyerekkel, míg ő elköltözött mindenféle kifizetés nélkül, és még tartásdíjat is fizet.:D

" Sajnos a magyar jogrend elég harmadikvilágbeli ilyen téren de egyre többen szólalnak fel egy európaibb családjogi törvényekért aztán ha végre meglépik annyi lesz a megélhetési anyáknak."

Az itt nyáladzó apukák téveseszméivel ellentétben bármelyik szülőnek esélye van rá, hogy nála helyezzék el a gyereket, sőt, létezik közös felügyelet is. Amiben fejlődnünk kell, az az, hogy könnyedén ki lehet bújni a tartásdíj fizetése alól, és sajnos, semmilyen komoly retorzióval nem jár ez a köpedelem magatartás. Rég be kellett volna vezetni a szabadságvesztést kötelező munkavégzéssel, aminek a jövedelme a gyereket, ill. az őt nevelő szülőt illeti.

2016. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Amikor megjelenik es anyukad is otthon van menj el hazulrol. hagyd ra a gyereket akar 6-7 ora hosszara , figyeld meg a 3. alkalom utan eleg lesz azt mondanod na en megyek , dolgom van vigyazz a lanyodra, mar szedi is a satorfajat. Plusz en ugy tennek mintha volna valakim es ahhoz jarnek. hidd el le fog kopni szelsebesesen ha neki kell a gyereket pesztralni napokon keresztul mert nem omiatta jon hanem miattad.
2016. okt. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!