Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám ma kijelentette, hogy...

Apám ma kijelentette, hogy nem hajlandó mától eltartani és havi 30 ezer forintot kér tőlem, mondván, hogy egy 24 évest nem hajlandó eltartani, igaza van?

Figyelt kérdés

Hozzátenném, hogy nem szorulnak rá a szüleim, magyar viszonylatban elég jól keresnek. Nem vagyok ingyenélő sem, két éve végeztem a főiskolán, azóta voltak már Magyarországon állásaim, de pályakezdőként, nem igazán tudtam elhelyezkedni. Egy évet töltöttem Németországban, nyelvtanulással. Jelenleg itthon vagyok, egy hónapja egy hónapos okj kurzust végzek, keresek munkát és megyek is vissza Németországba. A lényeg, hogy értsétek, nem vagyok ingyenélő.

Jogos a követelése?


2016. júl. 20. 23:05
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
87%
Nyilván irritálja, hogy most nem dolgozol, ezzel akar talán ösztönözni, hogy ne nagyon válogass, vagy várd a nagy csodát, valami munkád legyen. Az én tesóm lassan 40 éves lesz, 1 éve nem dolgozik, egész nap a számítógép előtt ül és játszik, nem ad haza semmit. Na, ha nekem ilyen gyerekem lenne, rúgnám fenékbe, de anyám meg sajnálja...
2016. júl. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
89%
Nem azért kéri gondolom, mert szüksége van a pénzre, hanem mert szeretné ha végre kezdenél magaddal valamit. Ok, hogy tanultál, aztán nyelvet, most meg OkJ, ez tipikusan a gyűjtöm a papírokat, csak dolgozni ne kelljen menni hozzáállás. Gondolom ez zavarja és ezért kéri a pénzt.
2016. júl. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
83%

Igen.


Mégis, még mit akarsz tőlük? Fizették a főiskolát, a német tartózkodást, az okj-t, most megint mész Németo.-ba, közben időnként volt egy-egy állásod is, de egyiknél se maradtál meg.

Munkahelyen mi történt, te léptél ki vagy kirúgtak? Miért?


Nézz tükörbe, apádnak igaza van, ingyenélő vagy.


A 30e Ft pedig semmi havonta, még a kajádat sem fedezi.

2016. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
83%
Ne nyavalyogj,keress munkát, felnőtt vagy...
2016. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
89%

Milyen állásaid voltak, és miért hagytad ott őket? Esetleg kirúgtak mindenhonnan? Németországban ki finanszírozta egyévi nyelvtanulásodat és megélhetésedet? Ki fizeti most az OKJ-t, szállást, kaját, egyéb költségedet?

Az, hogy egy munkaképes, diplomás fiatal nem ingyenélő, számomra azt jelenti, hogy egyedül tartja fenn magát, a lakhatását is beleértve, ezért pedig minden tőle telhetőt megtesz. Ha nem tud a végzettségével elhelyezkedni, akkor végez más munkát, és szerez még (saját finanszírozásban) plusz szakképzettséget, nyelvtudást.

Jog szerint pénzt nem kérhet tőled apád, ha elköltözöl, viszont amíg ott laksz, azt elvárhatja, hogy adj be a rezsibe.

2016. júl. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

A papír nem a gyűjtés miatt van, hanem mert ezzel fogok tudni elhelyezkedni németben.


4-es!

Olvasd el alulról a második sort.

2016. júl. 20. 23:22
 7/50 A kérdező kommentje:
Nem, nem rúgtak ki az állásomból, én hagytam ott, hogy Németországba mehessek.
2016. júl. 20. 23:22
 8/50 Vree ***** válasza:
38%

Az én tapasztalatom szerint az "előző rendszerben" felnőtt szülők nem mindig látják át, hogy mennyire elhúzodhat az álláskeresés - legalábbis nekem azzal volt gondom, hogy sok cégnél minimum félév, mire lefutnak az állasinterjúk is döntést hoznak (és ugye a munkahelyek 99%-ról soha nem fogsz többé hallani, mert arra nincs senkinek pénze, hogy a visszadobott interjúzókat értesítgesse), viszont ők már 1 hónap után is kinéztek itthonról (menj el fiam takarítani akkor - ja, csak a takarításra se úgy vesznek fel, hogy másnap már kezdhetsz, ehh...)

De hát szegény gyereknek ez a sorsa, amíg nem virítja a pénzt (és az "okos" magyar jog és gyakorlat gyakorlatilag megtorpedózza, hogy BÁRMI lehetősége legyen keresletre, amíg nem nagykorú), addig le van pisálva és piócaként van kezelve. Amint öledbe hullik az első jó állás (úgy 1 évvel diploma után), persze rögtön te leszel a tündibündi gyerek...Ehh...


Viszont mondjuk azt hadd tegyem hozzá, hogy én gyakorlatilag azonnal elkezdtem "lakbért" fizetni, önként, amikor állásba kerültem. :p


30ezer forint tényleg nem sok, ez egy saját lakás bérleti díjához és rezsijéhez képest töredék, szerintem teljesen normális, ha ennyivel beszállsz a közös háztartásba.


A "megyek vissza No.-ba" mit takar, milyen céllal mennél vissza?

2016. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim válasza:
20%
Tulajdonképpen jogos, de ellentétben a sok szánalmas hozzászólóval, én teljesen megértelek.A szüleidnek pedig kutya kötelességük lenne támogatni téged mert nem a tökeidet vakargatod egész álló nap hanem küzdesz azért, hogy boldogulj.Apád viselkedését felháborítónak tartom.Nem vagy ingyenélő.
2016. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
84%

"azóta voltak már Magyarországon állásaim"


Ezt írtad, de ezek szerint EGY állásod volt itthon, azóta eltartanak.

Már a németországi kiruccanásodat se fizettem volna, nyelvet tanulni meló mellett is lehet. A diplomádhoz is kellett nyelvvizsga, ezek szerint fősuli mellett se melóztál, bőven lett volna időd még egy nyelvet megtanulni. Nagyon el vagy tájolva, ha úgy gondolod, hogy tök normális, amit csinálsz, és apádnak túlzott elvárásai vannak.

2016. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!