Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem vesz komolyan,...

Anyám nem vesz komolyan, leszar és még neki áll feljebb (? )

Figyelt kérdés

Már jó ideje leszarja mi van velem, nem érdeklődik, lekoptat, nem jár haza csak aludni, semmibe vesz, kárörvendő, bunkó, kioktató. Pár hónap és 18 éves leszek, de ő most akar nevelni, lecsesz mert nem vagyok talpraesett, nem jó pofizok a bunkó haverjaival.

Azt akarja hogy én elnézzek neki mindent amit nekem árt, és még én alkalmazkodjak különben kidob a lakásból.

Nem hajlandó velem megbeszélni a problémáinkat hogy tudjunk rajta együtt változtatni, csak a kifogást keresi hogy éppen miért nem beszéljük meg, ő csak engem akar megváltoztatni. Hazudik, kiváncsiskodik a magánéletemmel kapcsolatban, de tőle még egy normálisat se lehet kérdezni. Mindig akármit csinálok, még ha szerintem nem is ártottam neki azzal, akkor is azt hajtogatja, hogy ha nem viselkedek rendesen kidob a lakásból.

Már csak annyit várok el tőle hogy ezt megbeszéljük, és normálisan éljünk egymás mellett ameddig otthon kell még laknom. Plusz még lehessen vele normálisan beszélgetni, néha elmenni ketten valahova, ha otthon van a haverjai ne legyenek mindig nálunk. Érdekelje mi van velem..

Szerintetek mit tegyek? Nagyon elkeserítő már ez, hogy az anyámra se lehet számítani.



2016. szept. 27. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha jól értem, az az alapvető problémád, hogy édesanyád társasági életet él a saját lakásában?
2016. szept. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha nem szarna le annyira hogy a problémáinkat se hajlandó megbeszélni már hónapok óta akkor nem is érdekelne mit csinál és hol
2016. szept. 27. 23:47
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Nem fogsz szép kommenteket kapni.....

Abból, amit írsz az jön le, hogy te szeretnél vele jóban lenni, ilyen legjobb barátnő szinten, ő meg a szülői előjogokat gyakorolni.... Nehéz eset, szerintem ne tudsz nagyon mit kezdeni vele....Szerinte teljesen le kellene válnod róla, akkor lehet hogy a kapcsolatotok is normalizálódna.....

2016. szept. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mégis hova mennék 17 évesen érettségi és lakás nélkül?
2016. szept. 27. 23:49
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Konkrétan mik azok a problémák, amiket nem hajlandó megbeszélni? Mert folyamatosan csak a bunkó haverjait emlegeted.
2016. szept. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
már nem vagy kisbaba keres barátokat rajtuk logj
2016. szept. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kovpet ***** válasza:
67%

Egyrészt: "leszarja mi van velem, nem érdeklődik"

másrészt: "de ő most akar nevelni" és "kiváncsiskodik a magánéletemmel kapcsolatban"


Most akkor leszar vagy nevelni is akar meg kíváncsiskodik is?


"Mindig akármit csinálok"


Mit? Mert ez azért nagyon nem mindegy.


Szerintem a kulcs a kommunikációban rejlik. Mondd (ne kiabáld!) el neki, hogy mit szeretnél.

2016. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%
Köszönöm utolsó. Nekem is feltűnt hogy a kérdező meghazudtolja önmagát.
2016. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!