Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor elveszítettétek édesanyá...

Mikor elveszítettétek édesanyátokat, hogy tettétek túl magatokat rajta? Mikre gondoltatok?

Figyelt kérdés
Tegnap halt meg az anyukám, és úgy érzem, mintha víz alatt próbálnék levegőt venni. Tudom, hogy idő kell, de szeretném, ha nem fájna ennyire, ha tudnék arra koncentrálni, ami szép volt.
2016. szept. 30. 14:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Fogadd részvétem!


"Ő már nem szenved tovább!"

2016. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Értem, mit érzel, különösen, ha a kérdésed utolsó szavaidat olvasom.

Én is írhattam volna ezt a kérdést két évvel ezelőtt. Hosszú lesz feldolgozni a saját gyerekkorodat. Vissza-vissza fognak térni a fájó emlékek. Igaz, amit a pszichológusok mondanak, egy év kell egy gyászt feldolgozni. A mi esetünkben néhány tüske még azon túl is felszúr.

2016. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem!


Egy éve éltem át ugyan ezt. Próbálj meg sokat beszélni erről, sírd ki magad.


Az én anyukám rákban halt meg, és azzal nyugtattam magam, hogy ő már nem szenved tovább, egy jobb helyen van. Mindig a szép emlékekre gondoltam/gondolok.


A temetés után járj ki gyakran a sírjához, meséld el, hogy milyen érzések kavarognak benned, engem mindig lenyugtatott.


Kitartás!

2016. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet, rosszul írtam. Minden szép volt. És nagyon fáj.
2016. szept. 30. 17:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal volt?
2016. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ez engem is érdekel, mert anyukám most haldoklik. úgy látja mindenki, hogy már csak pár hét, de a karácsonyt biztos nem éli meg.... :(

nekem már most fáj ha belegondolok, de nem tudok többet tenni érte. ez a kín megesz. rákos, tudniillik és már mindene fáj, semmihez sincs kedve, mert a fájdalomtól nem tud másra koncentrálni. a munka miatt még nem is tudok nagyon sokat vele lenni. alig merek elmenni hozzá, mert félek azt sem birom ki hogy ott ne sírjak ahogy látom szenvedni. mit tegyek, hogy ne gondoljak rá? nagyszüleim is elhunytak kivéve egy nagypapámat és még apukám marad meg nekem. apukám is kicsit össze van zuhanva, de főleg mert neki kell reggeltől estig ápolni, tisztába tenni, stb. sokszor emiatt vitatkoznak, mert már senkinek nem jo semmi.

nagyon sajnálom ha beleronditottam a kérdésedbe! :( ne haragudj!

2016. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
51 volt, sportos, pörgős. Egyik nap írt, hogy másnap jön, menjünk vásárolni. Másnap agyvérzést kapott, napokig kórházban volt, eszméletlenül. Nem tudtam vele beszélni még egyet utoljára.
2016. szept. 30. 18:16
 8/10 anonim ***** válasza:
óh, de szörnyű, hogy ilyen fiatalon és ilyen hirtelen. Fogadd együttérzésemet!
2016. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor majd túl lesztek minden ezzel együttjáró nehézségen, és eltelik pár nap, egy hét... menj ki teljesen egyedül a sírjához. Ott és akkor fogsz tudni beszélni vele. És nem csak akkor, bármikor is kimégy hozzá. Később már azt is érezni fogod, hogy otthon is veled van, érezni fogod örökké tartó szeretetét, melegségét... most még nagyon nehéz. Sokáig nagyon nehéz lesz...
2016. okt. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az a "baj", hogy ateista vagyok. Tudom, hogy nem hall, nem lát, ennyi volt az időnk együtt.
2016. okt. 1. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!