Édesanyám kiakar tenni?

Figyelt kérdés

próbálok rövid de mégis érthető leni édesanyám összekerült párhete egy férfival mert 4 éve elvált édesapámtól.Eddig a viszonyunk jó volt 26 éves vagyok élletársammal lakunk itt 6 éve dolgozom állandó munkahelyen a ház fenntartását átvettem néhány éve már illetve itt próbáltam kialakitanni egy vállalkozást"egy esztergályos mühelyt is fellépitettem de párnapja bejelentette hogy ideköltözik az ember és mivel vagy mi vagy ő mi menjünk el innen mert kidobat minket mert nem férünk el...

Nos mivel nekem már édesanyám sincs a bejelentéstől kezdve, a kérdésem a következő mit tehetek nyilván a házból az ugymond részemből nem kérek semmit de a "vállalkozásba belefektetett" 5 millió forintot alsó hangon igenis igy kérem vissza.

Az ember tudom a házra illetve a pénz miatt költözött ide. Van valami modja vagy esélye hogy láttom a pénzt vagy kitúr mindenből és semmivel kezdek uj életett?


2016. okt. 6. 09:21
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

igen tudom jön olyan válasz hogy miért kezdtem el szülői háznál a vállalkozást igy jártam stb..de én édesanyám fele voltam tekintettel hogy ne maradjon egyedül illetve szerettem nagyon az itthoni létett,itt nőttem fel stb.

Nem gondoltam volna 1 ével ezelőtt hogy ideköltöztet egy 6 ével fiatalabb férfit akinek semmije sincs

2016. okt. 6. 09:24
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy ügyvédet, és kérj szakszerű segítséget.

Az itt adott amatőr válaszok nem biztos, hogy segítségedre lesznek.

2016. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, ügyvéd.
2016. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
28%

Mi az amit nem tudsz magaddal vinni a műhelyedből?

Ér az 5 milliót? Tudod ezt bizonyítani?

Ha ezekre a kérdésekre tudsz válaszolni, akkor bátran vágj bele - egy több évig is elhúzódó, igen költséges- polgári perbe. Ha kétségeid támadnak, akkor sajnos az van, hogy a saját kockázatod az, hogy a ház fenntartásához hozzájárultál és ott alakítottad ki a műhelyedet.

A helyedben én inkább a békés megoldás irányába mozdulnék el. Alapvetően rossz hozzáállás, hogy a ház és a pénz miatt túr ki benneteket az új pasi.

Ilyen alapon te is a ház és a pénz miatt nem akarod odaengedni.

4 évvel ezelőtt még elfértetek hárman apukáddal. Ennyire pici lenne az a ház, hogy most nem fértek el négyen?

2016. okt. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp fordulj ügyvédhez.
2016. okt. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéd.
2016. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként nem született még meg az a fac, amiért a gyerekem elzavarnám otthonról
2016. okt. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
91%
Amit számlával igazolni tudsz, mármint az építkezésről, azt perelheted.
2016. okt. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
10%
Perelheted, aztán majd a bíróság kiszámolja, mennyibe került a lakhatásod és a vállalkozásod által használt ingatlanrész. Lehet, hogy még te fizetsz a végén.
2016. okt. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
"a házból az ugymond részemből nem kérek semmit " - te akkor most Földhivatalba bejegyzett résztulajdonos vagy, vagy sem?
2016. okt. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!