Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire felháborító...

Tényleg ennyire felháborító lenne ez a kérésem?

Figyelt kérdés

Az elmúlt időkben sokat gondolkoztam, hogy milyen hobbit lenne érdemes elkezdenem és amellett döntöttem, hogy szeretnék gördeszkázni. Amikor meséltem erről a szüleimnek, a tudtomra adták, hogy ezt ők akkor is ellenzik, találhatnék értelmesebb sportot is. Legtöbb barátom is ezt csinálja, de én nem miattuk szeretném elkezdeni, hanem mert érdekel és szívesen csinálnám. Megkértem őket, hogy szeretnék karácsonyra kapni gördeszkát, de hallani sem akarnak róla.. Minden lehetséges szemszögből próbáltam rávilágítani, hogy ezt én miért szeretném és annyival lezárták a dolgot, hogy nem kapok, ha pedig magamnak veszek, akkor megvonnak tőlem mindent a mobillal elkezdve a barátaimmal bezárólag. Szerintrm ez egy kicsit igazságtalan. Nem azt kértem, hogy had menjek el mit tudom én..Japánba.. Csak egy egyszerű dolog, ami ráadásul nem értelmetlen és nem lehetetlen..


17/F


2016. okt. 7. 21:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez azért elég durván ostobaság.

Talán attól félnek, hogy balesetveszélyes? Minden egyes dolog a világon balesetveszélyes. Kérdezd ki őket, hogy miért nem. Ne egyszerre, külön-külön. Hogy mi a problémájuk ezzel, és ha nem ez, akkor mit javasolnak. A lényeg, hogy lássák, számodra ez tényleg fontos és tényleg komoly (ha az, lehet azért nem akarnak költeni erre, mert azt hiszik, úgyis megunod). Bizonyítsd be, hogy nem így van, beszélgess el velük rendesen, hogy szeretnéd ezt, de igazán.

Aztán meg, ha veszel egyet magadnak ez meg az lesz...

Ez nem kicsit igazságtalan. Ez nagyon igazságtalan. Világíts rá a legfontosabb kérdésre (nekik). Hogy MIÉRT? Fejtsék ki.


Ha pedig a barátaid ezt csinálják, akkor kérdezz körbe, nincs -e valakinek egy fölösleges gördeszkája, vagy vegyél egyet, és tartsd az egyik barátodnál. Amikor mentek deszkázni, majd elveszed tőle. Ha pedig ezt meg tudod csinálni, és előállsz a szüleiddel, hogy pl. ez több hete/hónapja így zajlik, DE még mindig épségben vagy, akkor látni fogják, hogy rendben van és nem kell titkolóznod sem.

Bár, ők kényszerítenek erre.

Tényleg igazságtalanság. De próbálj meg ténylegesen beszélni velük úgy, hogy megegyeztek: te nem zárkózol el más ötletektől, ők pedig nem zárkóznak el ettől, és hátha kitaláltok közösen egy megoldást, ami mindenkinek jó. A lényeg, hogy faggasd ki a szüleidet, mondd nekik, hogy kompromisszumkész vagy, de legyenek ők is azok.


Az a baj, hogy nem értem, miért ne választhatnád ezt. Nem magyarázták el neked, ezért tartod te is igazságtalannak. Mondjuk, az is. Jó lenne tudni, hogy mi a dolog szépséghibája a szemükben. Sok sikert! Írd majd le, hogy zajlottak az események.

2016. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

A deszkásokról kialakult egy sztereotípia és a szüleid nem magától a sporttól féltenek sztem,hanem attól amilyen közegbe belekerülhetsz ezáltal.


A kérés egyáltalán nem felháborító és szerintem minden mozgás hasznos,támogatniuk kellene az ötletet nem pedig ellenezni.

2016. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

KArácsonyra gördeszkát? Télen még gyalog is csúszik :)

De tényleg, totál kezdőként tavaszig úgyse nagyon tudnád használni.

2016. okt. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen alapon a házból se menj ki mert elüt az autó. Állj egy kicsit a sarkadra, vagy vegyél egyet és tartsd a haverodnál.
2016. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%

Szerintem megfogodkapni karácsonyiajándéknak.

A szülők gyakran mondanak nemet a kért ajándékra, de amikor eljön az ideje lesz meglepi. remélem:)

2016. okt. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Jaj de jó. Még egy hülyegyerek, aki esténként órákon át boldogítja a környéket a hangos gurulgurulgurulCSATT gördeszkán ugrálós lármájával. Imádlak titeket.
2016. okt. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Tehát "hülyegyerek" lenne valaki azért, mert azt csinálja, amit szeret, és téged ez idegesít?

Költözz más környékre, barátom. Nem fog mindenki hozzád alkalmazkodni.

2016. okt. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Megveszed, haverodnál tárolod.
2016. okt. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%
Remek terv, majd elköltözök egy skate-parkba, ami pont az ilyen hülyegyerekeknek lett megépítve, te nyomorék. Egyelőre azonban nagyon jól beválik a tojással dobálód módszerem, negyedikről jó nagyokat toccsan a kretén ugrálós fejükön. Puszi anyukád pocijára.
2016. okt. 8. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én vagyok mindenféle hülyegyereknek kikiáltva míg ti úgy inzultáltok valakit hogy nem ismertek és semmi rosszat nem tettem veletek. Vicces.
2016. okt. 8. 00:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!