Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy egy szülő...

Lehetséges, hogy egy szülő csak azért szereti gyerekét, mert az övé?

Figyelt kérdés
Csak mert ő szülte? Ha egy ismeretlen kölyök lenne akkor nem is foglalkozna vele? Így meg csak életben tartja mert a gyerekhez kapcsolódik papírokon?

2016. okt. 9. 19:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
53%
Az a nem normális,ha még ennek ellenére sem szereti,sőt!!!Tudnék mesèlni.
2016. okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
Erre igazából nincs válasz.Emberre válogatja.
2016. okt. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, te egészen agyament következtetést vontál le abból,

hogy pár kiskamasz hisztizik, vagy pár kiskamasz valóban rossz szülőt fogott ki.

Hogy a fenébe jutottál ilyesmire ezekből?

2016. okt. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, szerintem nincsen összefüggésben a két dolog, amit írtál.


az természetes, hogy a szülők szeretik a gyerekeiket, és mindent megtesznek értük, ami tőlük telik (nyilván amit megtagadnak tőlük, azt is inkább nevelési szándékkal teszik.)


Az más kérdés, hogyha a gyerekek hisztiznek ezért vagy azért (drága ruha, cipő, telefon, stb.) Ezeket le kell tudnia szerelni egy szülőnek. De ettől még nem szereti kevésbé, hiszen vér a véréből, hús a húsából.


Nyilván vannak kivételek, akik rossz szülők, de az átlagos jó szülő az ilyen.

2016. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vagyok oda az idegen gyerekekért, nem utálom, nem szeretem őket, leginkább közömbösek.

Van amelyik egyenesen idegesítő.

Ez akkor sem volt másképp, amikor még nem volt saját gyerekem.

Szóval, én biztos, hogy azért szeretem a gyerekem, mert az enyém.

Sőt az unokámat is szeretem, (aki kiköpött nászasszonyom), mert a miénk.

A mi vérünk folyik benne, a mi génjeinket hordozza, összetartozunk.... és nem csak papírokon.

De ha egyszer majd lesz gyereked, rájössz, hogy ez milyen értelmetlen kérdés volt.

2016. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
41%
Pl nem az érdekli ami a szülőt? Szülők diplomàsnak szànjàk gyerekkel erőltetil a tanulàst gyerek meg egy jó asztalos alapanyag? Kényszerfoci? Pl gyerek àlma autóverseny de kap stopnist meg bőrlasztit?? Ilyenre gondolsz? Szereti eteti itatja ruhàzza orvoshoz viszi ül az àgya felett de ő egy diplomàs ember anyukàja akar lenni. ....Ilyen szülőkből lessz a legroszabb anyós após nagyszülő. .
2016. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nos engem a saját szüleim elhagytak nem tudom miért, sosem ismertem őket. Kiskoromban örökbe fogadott egy család és én ma napig velük élek. Nagyon szeretnek engem meg ha nem is ebbe a családba születtem. Azért szeretnek amilyen vagyok. Nem számít hogy nem vér szerinti a kapcsolat. Én pont a biológiai szüleimet utalom azért mert elhagytak,nem kellettem nekik. De nem bánom mert egy csodás családhoz kerültem
2016. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
81%

én értem, hogy mi a kérdés lényege! a válaszom a kérdésedre: nem feltétlenül!


vannak olyan szülők, akik tényleg csak a saját gyereküket szeretik. de tudok olyat is, akik felnevelték a saját gyereküket, utánna örökbe fogadtak gyerekeket, és őket is úgy nevelik, olyan szeretetben, mindha a sajátuk lenne... szóval igen, van ilyen is!


aki tényleg szereti a gyerekeket, az nem csak a saját gyerekét tudja szeretni, hanem egy idegen gyereket is!

2016. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem teljesen más, mint én vagyok. Ahogy nő, ez egyre erősebben kiütközik és igen, vannak konfliktusaink.

Ha boltban lehetne gyereket venni, lehet, hogy olyat vennék, aki könnyebb eset. De! Nem véletlenül ő az én gyerekem! Imádni való és az összes ismerősünk nagyon szereti. A felnőttek sokkal jobban, mint a gyerektársai.

Én is tudok szeretni más gyerekeket, de nem feltétel nélküli az a szeretet.

Egy szülőnek el kell fogadni a gyerekét és feltétel nélkül szeretnie kell.

Talán ez a különbség a kétféle szeretet között, amit ìrsz...

2017. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!