Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy szülő eltilthatja bárkitől...

Egy szülő eltilthatja bárkitől is a lassan 18 éves gyerekét?

Figyelt kérdés

Két hónap múlva leszek 18 éves.

Apámnak nem szimpatikus a barátom, persze ő nem is az a tipikus "szülők álma" de egyáltalán nem rossz ember. Párszor találkozott már vele apám, akkor minden jól ment de valahogy mégsem jött ki a dolog jól. Úgy gondolja a barátom rossz irányba fog engem vinni, és nem bízik bennem hogy nem hagynám magam befolyásolni. Nagyon szeretjük egymást így ez az egész tőle való eltiltás nagyon megvisel. Titokban találkozgatunk de nem szeretem már a nem-egyenes utat. Apám általában mindenben felettem állónak látja magát így ez sem kivétel, úgy gondolja ő ezt sokkal jobban látja. Etikus ennyi idősen ezt csinálni valakivel? Lehet még egyáltalán? Mit tehetnék még?


Sajnálom ha hosszú, de ez nagyon égető számomra.

Köszönöm


2016. aug. 14. 23:47
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
51%

Nekem erről a nem a szülők álma dologról egy rosszfiús kőbunkó jut eszembe, ha ez így is van, akkor nem csodálkozok.

Tiltani nem tudom, van-e értelme. Inkább észérvekkel hatnék a lányomra,hogy talál sokkal jobbat.

17 éves lányt nem nehéz az ujj köré csavarni. Sokszor a kívülállók jobban látják a helyzetet.

2016. aug. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, ha az illető fiatal hagyja magát... ha nem, akkor úgyse tudja...
2016. aug. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Kedves első, lehet rosszul fogalmaztam. Valójában összesen kétszer háromszor találkoztak és nüansznyi dolgok miatt (ami ugye számára nem tetsző) döntött így. A "már dolgozó keresőképes komolyanvett felnőtt ember" bátyám, a barátaim mind ismerik és jó véleménnyel vannak róla.
2016. aug. 15. 00:10
 4/33 anonim ***** válasza:
21%
Max 18 evesen utcara tesz apad ha neked ez megeri..
2016. aug. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
16%
Eltilthat. A valodi okat persze nem lehet tudni. Lehet hogy az a baja hogy tobb farkat fogtal mint kilincset es probal jo utra terelni, vagy egyszeruen olyat lat a sracban amit te nem.
2016. aug. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
17%

#4, ugyan már, egy ilyen korlátolt szülőhöz képest BÁRMI megéri... egyébként meg tévedés, a szülő tartási kötelezettségeiben indifferens a gyerek párkapcsolata - szerencsére.

#5, max a száját járathatja... aztán a gyerek vagy hallgat rá, vagy (jobb esetben) nem csicskul be a szülői korlátoltság előtt.

2016. aug. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 gnoomage ***** válasza:
39%
30 évesen is eltilthatja ha nála lakik. Vagy utcára rak téged, vagy rendőrt hív a srácra és kitiltatja a telkéről, mindkettővel bőven rosszul jársz.
2016. aug. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
74%
Ha a pasid nagyon zűrös alak akkor észérvekkel kellene próbálkoznia.
2016. aug. 15. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
48%
Jogilag nem, de tudod, ma Magyarországon családon belül nem működik a jog.
2016. aug. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
33%
Nem apádnak kell járnia vele, így nincs is beleszólása.
2016. aug. 15. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!