Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összevesztem az apámmal,...

Összevesztem az apámmal, hogyan tudnám kiengesztelni?

Figyelt kérdés
1 héttel ezelőtt apám hazahozott egy fejhalgatót, és azt mondta hogy a tv hez vette, én meg azt mondtam neki, hogy adja már nekem, majd kifizetem apránként. Ezután mentem mamámékhoz összesen kaptam 8000ft ot névnapomra, és én abból elköltöttem 6000ft egy PC játékra, amire nagyon régen vágytam(tudom, hogy letölthettem volna, de az nem olyan mint egy eredeti, meg így legalább lehet multizni is vele). Mikor hazamentem, megkérdezte, hogy mennyi pénzt kaptam, hazudtam neki, hogy ne jöjjön rá a játékra( tudtam, hogy ha rájön akkor nagyon ideges lessz, mert szerinte ezek hülyeségek) és mobdtam hogy 5000, de abból vennem kellett buszbérletet 2500 ft ért.( eltitkoltam, hogy kaptam még 5000ft azon kívül) és ő valahonnan tudta, hogy mennyit kaptam, és rájött hogy játékra költöttem a pénzt. Azóta hozzám sem szól! Mivel tudnám kiengesztelni? (Amúgy elszokta kérni mindig azt a pénzt amit kapok, azért szoktam, néha eltitkolni egy kis pénzt)
2016. okt. 9. 21:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%

Azért ez annyira nem nagy dolog.


Főleg, hogy azt mondod elkéri, elveszi a pénzedet, amit mástól kaptál ajándékba. Inkább neki kéne bocsánatot kérnie, szerintem.

Ráadásul azért kaptad azt a pénzt, hogy vegyél magadnak valami olyat, ami boldoggá tesz névnapodra.


Nem kell elnézést kérned.

2016. okt. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom te se várod hogy őszinte legyen veled, ha már te hazudozol neki, igaz?
2016. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igaz, neki kéne bocsánatot kérnie! És én sem várom el tőle, hogy őszinte legyen, már nem egyszer-kétszer hazudott nekem! Apám egy olyan ember, aki folyamatosan lelkiismertfurdalást okoz nekem, hogy pl: mikor megkérdezi hogy kaptál pénzt?, és akkor mondom hogy nem, és ő meg mondja, hogy tudom hogy kaptál! És akkor mondom hogy kaptam, ő megkérdezi, hogy mennyit és akkor mondom pl: 2000ft ot, és akkor kérdezi, hogy ideadod?, és itt az a pillanat, mikor azt mondod, hogy: igen, tessék VAGY hogy nem tarthatom meg?, és az utóbbi ak az a vége hogy szó nélkül elmegy, és egy ideig nem is beszélünk! Akkor régebben azt mondta, hogy ideadod a pénzt? Úgy is megveszem neked, amire szükséged van! Meg úgy is adok, ha kell!
2016. okt. 9. 21:57
 4/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat a hosszú szövegért!
2016. okt. 9. 21:57
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy anyagilag annyira pocsékul áll a család, hogy ezekre a pár ezer forintokra is szükség volna?


Nem feltétlenül van persze így, lehet, hogy egyszerűen eltrógerkodná a pénzt az apa, de sajnos megeshet az is, amit fentebb írtam.

2016. okt. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Hány èvesvagy?

Folyamatosan hazudsz, mit vársz.

Kèrj bocsánatot.

2016. okt. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát, nemtudom, akkor nem csinálok semmit, nem kérek bocsánatot majd meglátom mi lessz! Köszönöm szépen a gyors választ! Sokat segítettél! Szép estét!
2016. okt. 9. 22:14
 8/18 A kérdező kommentje:
15, de most akkor mit csináljak, akkor az összes pénzemet adjam folyamatosan neki??? 18 éves koromig?
2016. okt. 9. 22:16
 9/18 A kérdező kommentje:
És, pl: megszomjazok vagy megéhezem, vagy bármi lehet, pl: el akarok menni barátaimmal pl: pizzázni, akkor maradjak otthon, mert nincs pénzem rá, mert az összeset odaadtam apámnak?
2016. okt. 9. 22:19
 10/18 anonim ***** válasza:
Te ismered.sztem egy õlelés elég
2016. okt. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!