Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kérdeznek néha ilyeneket...

Miért kérdeznek néha ilyeneket a szüleim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szüleim (főleg apa) mostanában szokták mondani ebéd után, hogy maradjak egy kicsit lenn, beszélgessünk, és egy pár perc után apa megkérdez, hogy tudom-e, hogy hogyan lesz a gyerek. Mindig mondom neki hogy igen, és akkor jönnek a kérdések, hogy honnan meg kitől.

Nekem viszont nehéz ilyenekről beszélni, és mindig kerülöm az ilyen témákat. Viszont most már azt hiszik a szüleim, hogy olyan könyveket olvasok meg filmeket nézek amik ezzel a témával foglalkoznak.

Hogy mondjam meg nekik ogy ne csinálják ezt?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

15/l



2016. okt. 16. 13:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Egyszer és utoljára közölném a helyedben velük, hogy tartottak az iskolában felvilágosítást a védekezéstől kezdve a nemibetegségekkel bezárólag mindenről, nincsen kérdésed és hagyjanak ezzel a témával békén, mert végképp nem fogsz hozzájuk fordulni baj esetén, ha csak cseszegetnek. Innentől meg ha rákezd valamelyik, felállsz és arrébb mész.
2016. okt. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb kérdezd meg őket, hogy oké, beszéljünk a témáról, mit szeretnétek tudni? :D
2016. okt. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%

mondd meg nekik,hogy többször volt felvilágosítás.+ 8.-ban biosz órán több hetes tananyag ez a téma.

amúgy tényleg elég bénán csinálják a felvilágosítást, de legalább próbálkoznak.

amúgy ma már minden filmből,könyvből stb ömlik a szexuális tartalom. nem kell ahhoz +18as filmeket nézni. kb mindenben van szó a szexről.

+ 15 évesen csomóan már nem is szüzek,úgyhogy nem is értem.

próbáld őket megnyugtatni,hogy még nem érdekel a téma , nincs semmi fiú a láthatáron ne aggódjanak.

2016. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én két dolgot nem értek.

Az egyik, hogy miért nem tudják, hogy ez már volt tananyag a suliban, sőt ilyenkor már vannak felvilágosító órák is.

A másik, hogy hogyan alakulhatott ki az, hogy nem ilyen a viszony a szülőkkel. A menzeszről ki beszélt, tudják, hogy megvan Neked? Nálunk sem volt mindennapos téma ez, de azért bármit kérdezhettem anyumtól, és mindig tudta, hogy éppen mit tanulunk pl. bioszból, és azt is elmondtam neki, hogy volt a védőnő nálunk, és miről volt szó.

Az én lányom most lesz kilenc éves, de már tud arról, hogy létezik a menzesz, és egyszer neki is lesz, sőt azt is tudja, az ő szintjén, hogy a babát nem a gólya hozza, persze nem konkrét dolgokat, hanem, hogy mikor két felnőtt nagyon szeretik egymást, és mindenkiben van egy-egy magocska, és az egyesül, abból lesz a gyerkőc.

És ha kérdez bármit, nem rázom le, hanem az ő szintjén elmondom neki a dolgot.

2016. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Talán tudnak egy másik családról, ahol felcsinálták a lányzót, és megelőzésképpen?
2016. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

A menzeszről meg ilyenekről beszéltek nekünk a suliban.

A kapcsolatom pedig azért ilyen velük, mert a testvéerimmel sokkal többet foglalkoznak. Pl. ha anya kérdez valamit és válaszolok, akkor oda se figyel, hanem akár ki is megy a szobából, meg hasonlók.

2016. okt. 17. 15:14
 17/17 anonim ***** válasza:
75%
Mond, hogy tudod hogy a gólya hozza s ne etessenek olyan baromsággal, hogy dugni kell érte. Senki se hiszi el manapság ezt a hülyeséget. Teljesen irreális hogy dugunk, bemegy a tejföl s utána kijön onnan egy gyerek,
2016. okt. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!