Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a szüleim?...

Miért ilyenek a szüleim? Vagyis inkább a nevelőapám.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Sajnos sosem tudhattam meg, mi az az apai szeretet (nem, most nem sajnáltatni akarom magam). Édesapám (csak papíron az!) elhagyott minket, amikor 3 hónapos voltam. 7 éves voltam, amikor a nevelő apám hozzánk költözött. Hajaj. Sosem jöttünk ki jól egymással. Sokszor úgy beszél velem mint a kutyával, a 7 éves húgomat jobban szereti (saját gyereke; viszont én ennél a kislánynál jobb testvért nem tudok elképzelni), a mamáékat sokszor szidja.. nagyon megkeserítette az eddigi életemet. Miatta egy lelki roncs lettem, pszichológushoz kell járjak. Amikor megjött, neki be kellett számolnom arról, hogy milyen érzés, milyen mennyiség, sőt, adott egy könyvet, amit meg kellett tanulnom a női gondokról, és fel kellett mondjam neki szóról szóra, 14 évesen, ha akartam, ha nem. 8 évesen arról oktatott (néha üvöltéssel), hogy hogyan kell nemi életet élni, hogy születik a gyerek. Amikor anya megvette az első melltartómat, könyörögtem neki, hogy ne mondja el apának. Ő nem mondta el, viszont a nevelőapám egyszer megtalálta, majd fürdés közben rámnyitott hirtelen, hogy azonnal vegyem fel, meg akarja nézni rajtam. Nagyon megijedtem. Szégyenlős vagyok, ezért én nem akartam előtte felvenni. Majd elkezdett üvölteni, hogy kötelező felvennem. Felvettem, de sírva, amiért kaptam is.. azt nem részletezném. Fürdés közben rendszeresen rám nyitott. Sokszor követett titokban, lesett engem az ajtó mögé állva, és be kellett számolnom arról, hogy mit miért csináltam.

Rendszeresen kutakodott a telefonomban, sokszor kérte, hogy lépjek be a facebookomba, ő azt ellenőrizni akarja, ott is persze mindent számon kért: ezt az embert miért jelölted be, ennek miért ilyen a profilképe, meg hogy minek van facebookom 14 évesen.

Nem rég nagyszüleimtől kaptam egy iPhonet, ő akkor úgy bevágta a durcát (merthogy ő neki sosem volt ilyen telefonja, meg hogy a tesómat a nagyszüleim nem is szeretik az ő hülye agya szerint), hogy még köszönni se köszönt nekik egy ideig, szidta őket mint a bokrot, én meg mindenféle xy voltam..

Amikor még kisebb házban laktunk mint a mostani, egy szobában aludtunk. Többször felébredtem rá, hogy a kedves szüleim ott mellettünk (!!) nemi életet élnek. Hát én akkor annyira de annyira elundorodtam tőlük... fúj. Sőt, sokszor előttem meg a 7 éves tesóm előtt beszélik meg a nemi életüket, olyan dolgokról tudnak előttünk beszélni...amit nem szégyellnek kimondani. De tényleg.

Semmi problémámat nem osztom meg velük (fiús téma, női bajok főleg), melltartót is titokban hordok, és nem érzem, hogy olyan hű de jó szülő-gyermek kapcsolat lenne közöttünk. Anya persze sokszor megvéd, de néha azért ő is kegyetlen tud lenni, főleg ha a nemi életükről van szó.

Olyan rossz életem van. Csak a nagyszüleim és a tesóm tartják bennem a lelket, akiket mindennél jobban imádok. Ha ők nem lennének, akkor azt hiszem már rég megpróbáltam volna véget vetni az életemnek, sokszor gondolkodtam rajta. Ti mit gondoltok? Mit tegyek? Utálok így szenvedni szó szerint.



2016. okt. 17. 20:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült, a helyesírási hibákért is elnézést, csak gyorsan gépeltem.
2016. okt. 17. 20:52
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
nevelőapád egy beteg állat...anyád mit szól ezekhez? Nekem is nevelőapám van, de ha ilyeneket csinálna velem, anya már agyonütötte volna az tuti. Nem normális.
2016. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sokszor veszekednek, de van azért, amiről anya nem tud.. pl. hogy leszokott a cigiről (anya előtt!!), merthogy ő megmutatja, hogy igenis tud cigi nélkül élni!! Aha, mindig elküldött mamáékhoz azzal a szőveggel, hogy "hozzál bár 3 szál cigit, de öreganyádnak ne szólj róla". Magyarul, lopjak neki cigit a nagyszüleimtől:):):). Természetesen én mindig szóltam mamáéknak, akik nem nézték jó szemmel, de csak rám voltak tekintettel, és adtak. És ez ment naponta 2x! Ha nem vittem, akkor haza se mertem menni.

Nem tudom, számít-e az, hogy ő székely..

2016. okt. 17. 21:12
 4/16 anonim ***** válasza:
97%

nevelőapád egy pedofil állat, de leginkább az anyád a hibás, hogy vele él.

Már túl vagy a sűrűjén, pár év és felnőtt leszel A helyedben a 18. születésnapomon elköltöznék, legalább a nagyszüleimhez.

2016. okt. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hidd el, utolsó válaszoló, megfordult már a fejemben. Viszont a húgomat nem tudnám itthagyni semmiféleképpen.
2016. okt. 17. 21:27
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

"Többször felébredtem rá, hogy a kedves szüleim ott mellettünk (!!) nemi életet élnek."


Kedves mindenki, szinte senki nem tudja, de ebből a jelenségből ered a "Nem volt gyerekszobád?" kifejezés.

2016. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Úristen.Ez nagyon beteg.A nevelőapadnál a fejében szerintem nincs minden rendben.Édesanyád tudja ezeket a dolgokat amiket veled csinált?Hogy hagyhatja valaki hogy a gyerekével ezt tegyék...A helyedben én megvárnám míg 18leszek és elköltöznék a nagyimékhoz.Sok sikert a túléléshez.
2016. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy a nevelőapád nem normális, nagyon enyhe kifejezés. Ennél sokkal-sokkal nagyobb probléma azonban, hogy az Anyád vak, eltűri ezeket, sőt, még bele is megy dolgokba, amikre normál ember ép ésszel sosem lenne képes!
2016. okt. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Hogy székely? Igen számít. A székelyek hülyék és furcsa szokásaik vannak.

A másik az, hogy valószínűleg egy perverz, aberált barom. Fura, hogy ezt mondom, de a pszihológusoddal elintézhetnéd, hogy megszabaduljatok tőle. Kérjél tanácsot.

2016. okt. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A pszichológus mondta is, hogy ő úgy érzi, boldogabbak lennénk nélküle. Amikor ezt elmondtam neki, kiakadt, egy pár napig bunkó volt velem.
2016. okt. 18. 06:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!