Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyenek a szüleim?...

Miért ilyenek a szüleim? Vagyis inkább a nevelőapám.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Sajnos sosem tudhattam meg, mi az az apai szeretet (nem, most nem sajnáltatni akarom magam). Édesapám (csak papíron az!) elhagyott minket, amikor 3 hónapos voltam. 7 éves voltam, amikor a nevelő apám hozzánk költözött. Hajaj. Sosem jöttünk ki jól egymással. Sokszor úgy beszél velem mint a kutyával, a 7 éves húgomat jobban szereti (saját gyereke; viszont én ennél a kislánynál jobb testvért nem tudok elképzelni), a mamáékat sokszor szidja.. nagyon megkeserítette az eddigi életemet. Miatta egy lelki roncs lettem, pszichológushoz kell járjak. Amikor megjött, neki be kellett számolnom arról, hogy milyen érzés, milyen mennyiség, sőt, adott egy könyvet, amit meg kellett tanulnom a női gondokról, és fel kellett mondjam neki szóról szóra, 14 évesen, ha akartam, ha nem. 8 évesen arról oktatott (néha üvöltéssel), hogy hogyan kell nemi életet élni, hogy születik a gyerek. Amikor anya megvette az első melltartómat, könyörögtem neki, hogy ne mondja el apának. Ő nem mondta el, viszont a nevelőapám egyszer megtalálta, majd fürdés közben rámnyitott hirtelen, hogy azonnal vegyem fel, meg akarja nézni rajtam. Nagyon megijedtem. Szégyenlős vagyok, ezért én nem akartam előtte felvenni. Majd elkezdett üvölteni, hogy kötelező felvennem. Felvettem, de sírva, amiért kaptam is.. azt nem részletezném. Fürdés közben rendszeresen rám nyitott. Sokszor követett titokban, lesett engem az ajtó mögé állva, és be kellett számolnom arról, hogy mit miért csináltam.

Rendszeresen kutakodott a telefonomban, sokszor kérte, hogy lépjek be a facebookomba, ő azt ellenőrizni akarja, ott is persze mindent számon kért: ezt az embert miért jelölted be, ennek miért ilyen a profilképe, meg hogy minek van facebookom 14 évesen.

Nem rég nagyszüleimtől kaptam egy iPhonet, ő akkor úgy bevágta a durcát (merthogy ő neki sosem volt ilyen telefonja, meg hogy a tesómat a nagyszüleim nem is szeretik az ő hülye agya szerint), hogy még köszönni se köszönt nekik egy ideig, szidta őket mint a bokrot, én meg mindenféle xy voltam..

Amikor még kisebb házban laktunk mint a mostani, egy szobában aludtunk. Többször felébredtem rá, hogy a kedves szüleim ott mellettünk (!!) nemi életet élnek. Hát én akkor annyira de annyira elundorodtam tőlük... fúj. Sőt, sokszor előttem meg a 7 éves tesóm előtt beszélik meg a nemi életüket, olyan dolgokról tudnak előttünk beszélni...amit nem szégyellnek kimondani. De tényleg.

Semmi problémámat nem osztom meg velük (fiús téma, női bajok főleg), melltartót is titokban hordok, és nem érzem, hogy olyan hű de jó szülő-gyermek kapcsolat lenne közöttünk. Anya persze sokszor megvéd, de néha azért ő is kegyetlen tud lenni, főleg ha a nemi életükről van szó.

Olyan rossz életem van. Csak a nagyszüleim és a tesóm tartják bennem a lelket, akiket mindennél jobban imádok. Ha ők nem lennének, akkor azt hiszem már rég megpróbáltam volna véget vetni az életemnek, sokszor gondolkodtam rajta. Ti mit gondoltok? Mit tegyek? Utálok így szenvedni szó szerint.



2016. okt. 17. 20:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez már pedofília. A nagyszüleid tudnak ezekről? És anyukád? Én nem várnék 18 éves koromig elköltöznék a nagyszüleimhez, ha vissza akar "venni" a nevelőapád jól be is pereltetném a nagyszüleimmel, akkor legalább a tesód is nyugalomban lenne. Ne várd meg míg megerőszakol...
2016. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
És a hugodhoz milyen a hozzáállása? Bántja őt is?
2016. okt. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Igaza van sajnos az elozo valaszoloknak. Ez nem normalis. A neveloapad egy agressziv beteg allat. En a telommal siman felvennem ezeket titokban, amiket csinal es a helyedben elmennek a gyamugyhoz. Vegulis eleg nagy vagy mar ehhez. Ha meg betoltod a 18. evedet es vegzel a gimiben, akkor erettsegi utan olyan suliba felvetelizz, amihez kollegiumba, vagy alberletbe kell koltozni es minel hamarabb menj el otthonrol. Anyad is hibas, m ezt siman elturi. Sajnos vannak ilyen nok, akiknek fontosabb a parkapcsolatuk, mint a sajat gyerekuk.
2016. okt. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez már molesztál. Fürdés közben rád nyit? Akkor te meztelen vagy, tehát pucéran nézeget egy 16 éves lányt. Meg hogy sírva próbáltad fel a melltartódat(!!!) neki, hát majdnem egy idegen férfi, hogy jön ő ehhez??? Igen már molesztál. Ezért simán feljelenthetnéd, és mondd el anyukádnak ezt!
2016. okt. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
En ferfi vagyok de tudom mirol beszelsz. Engem sajat apam mindig lelkileg bantott sokat ezt nem reszleteznem de eleg beteg dolgokat vagott hozzam amik koszono viszonyban sem voltak az igazsaggal. Az a baj , hogy mar most latni azt ,hogy hiaba bant te akkor ugrasz neki pl vigit lopaz neki. Ez a kesobbiekben megfelelesi kenyszerhez vezet es eltorzul a szemelyuseged mert megszokod ,hogy neked az a dzereped az eletben ,hogy masokat szolgalj ki es az a dolig, hogy teged bantanak akar szavakkal akar tettekkel termeszetes lesz.A helyzet nagyon rossz mert nem sok mindent tudsz tenni de fontos ugy kezeld ezt az egeszet , hogy ez nem normalis es nem a te hibad. Ezt beszeld ki magadbol mindig akar pszichologusnak akar egy osztalytarsadnak akiben meg bizol vagy baratnak.
2016. okt. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vigit lopaz=cigit lopsz
2016. okt. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!