Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lépjek ki egy mergező...

Hogyan lépjek ki egy mergező és lehúzó környezetből? Sok mindent próbáltam már de mindig ugyanott kötök ki és ha nem kapok segítséget úgy érzem nem bírom tovább. Mindennapom egy szenvedés, túlélés.

Figyelt kérdés
Itt a legnagyobb bajom hogy van egy 6 éves fiam és egyedül megtartottam.Szüleimhez vagyok kényszerülve de elég rossz lelkiállapotba élek mert az anyám alkoholista mindenki dohányzik körülöttünk nincsenek tekintettel a gyerekre.2 évre sikerült elköltöznünk egy szintén rossz párkapcsolatba ahol nem igazán tudta elfogadni a párom a gyereket jobbnak láttam kilépni.Igy maradtak a szüleim megint.Munka mellett tanulok de sajnos kell a segítség nem szüntethetek meg minden kapcsolatot velük.A helyzet egyre rosszabb az életszínvonal is és engem nap mint nap megöl a bűntudat.Mi tévő legyek?Hogyan lehetne egy ilyen mérgező helyzetből kimászni? :( HELP HELP
2016. okt. 19. 08:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Egy barátnőm válás után összeköltözött egy másik elvált anyukával. Nem volt ideális, de átmenetileg jó volt. A gyerekek azóta is barátok, már kamaszok.
2016. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%

Mi az a sok minden, amit próbáltál eddig? Mert ebből a leírásból az derült ki, hogy csak kerestél valami pasit, akihez oda lehet költözni, aztán pont.

Ha a fiad 6 éves, gondolom már felnőtt nő vagy. Figyelj, nem te vagy az egyetlen, aki egyedül nevel egy gyereket. Sőt, én kettővel maradtam ott válás után, nem a levegőbe beszélek.


A helyzet az, hogy más választásod nincs, mint keresni olyan munkát, ahol fizetnek annyit, hogy el tudj költözni.

Ehhez jó lenne legalább azt tudni, kb. melyik részén élsz az országnak, mert más lehetőségek vannak Győrben, mint Miskolcon.


Másrészt a szüleiddel nem megszakítani kell a kapcsolatot, hanem ápolni: te is írod, hogy rászorulsz a segítségükre, ők viszont nem szorulnak rá, hogy ti ott lakjatok. Ha isznak, cigiznek, akkor sem változtat a helyzeten, hogy egyelőre neked van szükséged rájuk, és nem fordítva. És hidd el, sok szülő (nagyszülő) erre sem lenne hajlandó, hogy befogad a gyerekeddel, mikor kicsúszik a lábad alól a talaj!

A munka mellett tanulás sem egyszerű, de megint csak azt tudom mondani, hogy nem vagy vele egyedül. Én pl. gyes alatt szereztem még egy szakmát, semmi segítségem nem volt a gyerek körül, hajnalban keltem, hogy tanuljak, vizsgák előtt alig aludtam.


Össze kell szorítani a fogadat, és menni előre! De ne abban keresd a megoldást, hogy majd jön egy szőke herceg fehér Mercin, és beköltöztet a nagy házába. A legtöbb férfi nem fogadja el más gyerekét, sőt nem is kezd kisgyerekes anyával. Erre jobb, ha nem is építesz semmit.


Ti ketten vagytok egy család, ebből kell kihoznod a legtöbbet, ami lehetséges.

Kezdetnek pl. kérdezd meg, hogy nálatok lehet-e önkormányzati bérlakásra pályázni. Olyan lesz, amilyen, és biztos, hogy nem a legjobb környéken, de ki tudod fizetni, és külön tudtok menni.

A jó viszonyt a szülőkkel azért is őrizd meg, hogy a gyerek beteg, vagy bármi gond van, legyen kire bízni. Az is hatalmas segítség, és ha fél napig szívja a cigi füstöt, azt könnyebb kibírni, mint ha kirúgják az anyját, és nem lesz mit enni.

2016. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%
Ismerek egy fantasztikus anyát, aki két gyerekkel indult útnak egy pokoli házasságból. Egy évig anyaotthonban laktak, dolgozni természetesen eljárt, így sikerült anyagilag helyreállni, közben sikerült a válóper, ahol a bíróság mellé állt, majd elköltözött albérletbe a gyerekekkel. Erős és kitartó volt, nem hagyta hogy a verekedő férje és a lenyomó rokonság a földön tartsa, pedig egyedül volt, mint a kisujjam.
2016. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%

Igen az szokott igy beszélni ahogy itt egyesek akinek mindent a segge alá tettek s fogalma sincs az ilyen nehézségekről.


De sajnos ilyen lehúzó környezetből más kiút nem nagyon van mint amiket példának írták, még ha kifogásolható hangnemben is írták.


nekem az tűnik még a legjobb öletnek hogy egy másik hasonló helyzetben levő anyukával összefogni s csökkenteni a költségeket.

2016. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

12 vagyok, és kérdezném, hogy mi a gond azzal, amit írtam?


Az önkormányzati lakáson és a munkán kívül más nincs, de akkor legyen, leírom az ellenkezőjét, hátha akkor felpontoztok.


A kérdező vesszen össze szüleivel, elvégre nincs rájuk szorulva, egyedül is megold mindent. Aztán keressen egy pasit, akihez odaköltözhet, legfeljebb megint fúrja a gyereket, de az nem baj.

És rettentően sajnálom, hogy tanul és dolgozik, miközben otthon lakik a szüleinél, és nem kell sem albérletet fizetnie, sem kilépnie a nagybetűs életbe, rettenetes a helyezte. De ha talál egy jóravaló férfit, aki támogatja anyagilag, minden jobbra fordul!


Igazatok van, végül is két gyereket nevelek fel kényelemben, nem gond kifizetni a márkás cipőt, a különórát, és a semmiből kezdtem egy gyártósor mellől, hát mit tudom én, milyen egyedülálló anyának lenni...

Mondjuk sírni könnyebb.

Pénzt is küldjünk, vagy elég lesz a ruhacsomag?

2016. okt. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
33%

na látod, te is ugy csináltad ahogy ő, tanultál és dolgoztál. vagy talán tanulás nélkül mentél a gyártósornál feljebb?

de nem irtál olyasmit hogy mindezt lehuzó környezetben tetted alkoholisták és szemétkedők mellett.

te szerencsésebb voltál mint a kérdező, és ezért nincs foglmad róla milyenek az ilyen gondok.

2016. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%

Szerencse nincs nem letezik

Eletunk sorsunk a buta jo rossz dontesink kovetkezmenye.

Rosszul valasztas par bukta vagy mem tanulsz msrad a fizikai munka stb stb

Kerdezo kitartas ehgy nap helyrehozod a rossz donteseid kovetkezmenyet

2016. okt. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

16: Tök jó nekem, hogy 18 évesen kidobott nevelőapám, mert már nem köteles eltartani. Aztán az érettségire már úgy készültem, hogy vagy éjjelesben vagy délután dolgoztam, hogy albérletet tudjak fizetni.

Minden az múlik, hogy valaki eldobja magát és belemerül az önsajnálatba, vagy összerorítja a fogát, és megy tovább.


Viszont észre kell venni azt is, amilye van! Pl. olyan szülők, akik befogadják ill. visszafogadják, mikor szüksége van rá.

Lehet, hogy nem szóltak mindent a kérdező se.gge alá, de rosszabb helyzetből is álltak talpra emberek! Sajnos ilyen is van!

Ezért kell azt nézni, mit tud ebből kihozni.

2016. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
32%
NE kérd számon senkin, hogy nincs tekintettel a gyerekre, mert te sem nézed az érdekét. Se akkor, mikor egyedül vállaltad, pedig pontosan tudtad, hogy hova szülöd és milyen élete lesz, se most, amikor már megvan és tényleg zűrös a helyzet.
2016. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

te tényleg nem veszed észre, hogy a kérdező pont ezt nézi illetve nem csak nézi, csinálja is? tanul és dolgozik?

ennyire nem megy a szövegértés?

2016. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!