Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lépjek ki egy mergező...

Hogyan lépjek ki egy mergező és lehúzó környezetből? Sok mindent próbáltam már de mindig ugyanott kötök ki és ha nem kapok segítséget úgy érzem nem bírom tovább. Mindennapom egy szenvedés, túlélés.

Figyelt kérdés
Itt a legnagyobb bajom hogy van egy 6 éves fiam és egyedül megtartottam.Szüleimhez vagyok kényszerülve de elég rossz lelkiállapotba élek mert az anyám alkoholista mindenki dohányzik körülöttünk nincsenek tekintettel a gyerekre.2 évre sikerült elköltöznünk egy szintén rossz párkapcsolatba ahol nem igazán tudta elfogadni a párom a gyereket jobbnak láttam kilépni.Igy maradtak a szüleim megint.Munka mellett tanulok de sajnos kell a segítség nem szüntethetek meg minden kapcsolatot velük.A helyzet egyre rosszabb az életszínvonal is és engem nap mint nap megöl a bűntudat.Mi tévő legyek?Hogyan lehetne egy ilyen mérgező helyzetből kimászni? :( HELP HELP
2016. okt. 19. 08:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
86%

költözzetek el. külön. ketten a gyerekeddel.

nem másik pasi nyakába kell menni. rengeteg egyedülálló anya van. nem kell ezért a szüleiddel élni,főleg ha ilyen alkeszos cigis banda az egész. nem épp egy jó háttér a gyereknek.

tanulni munka mellett is lehet, ahogy most csinálod. nem tudom milyen suliba jársz és meddig tart még, de próbáld megoldani az elköltözést minél hamarabb.

mert tényleg nem tesz jót a gyereknek,ha ilyen környzeetben kell felnőnie.

2016. okt. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
67%
erre szerintem magától is rájött, a kérdés inkább az, hogy miből, hogyan...
2016. okt. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
67%
Optimális megoldás valóban az, hogy külön költözz a gyerekkel, de feltétezem ha erre lenne mód, már megtetted volna. Nyilván nincs pénz lakásvásárlásra, a bérlés pedig nem olyan egyszerű. Mindannak, aki ezzel nincs tisztában, elmondanám, sok megfizethető albérletet NEM adnak ki kisgyerekes családoknak. Embertelen, de igaz. Így pedig már nem is olyan egyszerű a "költözz külön" téma. Mindenképp azt javaslom, fordulj segítségért anyaotthonhoz, pszichológushoz. A szociális munkásokat ebbe egyelőre én nem vonnám bele, mert könnyen rajtad csapódhat. Ha a környezetet alkalmatlannak ítélik meg a gyerek számára, viszont azonnal nem tudsz alkalmasat teremteni, akár el is vehetik a gyerekedet. Nem túlzok, ez nem mese, sajnos ez a valóság, Magyarország 2016. Esetleg nincs olyan barátnőd/ unokatesód/ rokonod akivel nagyon jóban vagy, rendelkezik saját lakással és befogadna? Természetesen fizetnél ugyanúgy, mint egy albérletben, de ők tekintettel lennének a gyerekedre.
2016. okt. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!