Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim hamarosan meg fogják...

Szüleim hamarosan meg fogják tudni, hogy füvezek. Kész vagyok elmondani az igazat?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi hogy szüleim hamarosan meg fogják tudni hogy füvezek. Az mindegy hogy honnan de megfogjak. 16 éves vagyok hosszú történetem van és felettébb érdekes. 2 éve csinálom már. Ne úgy képzeljétek el a tarsasagomat hogy egy undorító drogos banda hanem egy nagyon intelligens társaság.

Jók a jegyeinek gimnazisták vagyunk van komoly elképzelésünk a jövőnkről. Csak annyi különbséggel hogy egy ket naponta rágyújtunk egy két cigire. Nem vagyunk felelőtlenek, mindegyikünknek komoly története van ilyen téren. És én úgy vagyok vele hogy pl aki akkora gengszter hogy iszik minden hétvégén mert ő ,,nagymagyar" ember a akkor legyen akkor is ekkora lőcse amikor a szülei előtt ezt fel kell vállalnia. Én pedig arra gondoltam Hogyha anyám rákérdez, nem fogok neki hazudni hisz az édesanyám. De elmesélem neki mind ezt, hogy azóta mióta csinálom a jegyeim nem romlottak,angol kozepfoku nyelvvizsgam lett, nem bio szart szivok, es nem is fognak megtalalni mert a tarsasagunk van olyan rugalmas, hogyha valami parát érzünk az éterben akkor el tudunk tűnni akár hónapokra. Persze képletesen. A kérdésem első sorban a szulőkhöz szól ti mit tennétek ilyen helyzetben. Annyit még hogy soha nem fog senki tőlünk semmilyen drogra raszokni ezt biztosan mondom. És nagyon sokszor volt rá példa hogy letettuk honapokra is. Tudjuk magunkat kontrollálni. Szóval ti mit reagállnátok?



2016. okt. 22. 13:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
86%

Amikor én füveztem,akkor velem sem volt semmi probléma. Eleinte. 14 évesen kezdtem el,16 évesen tettem le. Én nem vártam meg azt,amíg anyu megtudja valaki mástól. Egyszer pánikrohamot kaptam eléggé betépett állapotban. Akkor hazamentem és segítséget kértem anyámtól. Elmondtam neki,hogy nagyon sokat füvezek. Szeretnék leállni vele,de sajnos nem tudok. Segítsen. Elmentünk drogpszichológushoz,és szépen lassan sikerült leszoknom róla. De egy valami sajnos megmaradt,és az a pánikbetegség. A mai napig küzdök ezzel a betegséggel,pedig már 10 év eltelt azóta!



Szerintem jobban jársz,ha te mondod el előbb,mint hogy anyukádnak elmondja valaki más!


Értékelni fogja az őszinteséget,és ennyivel tartozol neki hidd el! Ne várd meg még mástól tudja meg!

2016. okt. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Egy intelligens ember használ néha vesszőt.
2016. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anc válasza:
42%
Őszinteség, racionális indokok. Ennyi
2016. okt. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%

Hogy a szüleid hogyan reagálnak majd, nem tudom.

Ha a gyerekem füvezne, akkor sem az egészségügyi hatások miatt aggódnék, hanem a hazai szigorú szabályozás és a fűhöz köthető bűnözői körök miatt. Nem akarnám, hogy egy ilyen dolog miatt essen el karrierlehetőségektől, ha esetleg lebukik a társaság (hiába hiszik magukat elkaphatatlannak). Nem akarnám, hogy ő szerezze be a füvet ki tudja milyen emberektől, és attól is félnék, hogy olyan anyagot kap, amibe ki tudja mit kevertek még. Félnék, hogy sosem fogja tudni letenni igazán, és megbélyegzik miatta. Félnék attól is, hogy túlságosan magabiztosan kezeli a helyzetet, elbízza magát és a fű hatására belekeveredik valamibe, ami mások balesetéhez, halálához vezet. Pont ez a legárulkodóbb: "Nem vagyunk felelőtlenek", "nem is fognak megtalalni mert a tarsasagunk van olyan rugalmas, hogyha valami parát érzünk az éterben akkor el tudunk tűnni akár hónapokra", "Tudjuk magunkat kontrollálni". Ez a megalapozatlan magabiztosság szokott borulni, és az ember jövője megy a kukába egy ilyen hülyeség miatt. Ha tudja, hogy mik a következmények, akkor kell hogy legyen annyira intelligens, hogy inkább abbahagyja ezt. Akár akarja az ember akár nem, ez még mindig illegális és szigorúan büntetik. Ha pedig nem látja be, vagy nem tudja letenni, akkor komoly gondja van, mindegy hogy alkohol vagy drog.

Eszerint beszélgetnék vele és tennék lépéseket. Abban viszont biztos lennék, hogy onnantól ez csak rajta múlna, semmi tiltás vagy fenyegetés nem segítene.

2016. okt. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
38%
Na ez az, amit soha, de SOHA az életben nem tudok felfogni, hogy milyen szülő az, aki ennyire semmit nem tud a gyerekéről. És honnan a bánatból van ennyi pénzed, hogy a nem éppen olcsó füvet meg tudod belőle venni. Nekem nem adtak anno zsebpénzt a szüleim, mert mindent megvettek, amire szükségem volt, JAAAA fövet azt nem. Már kezdem megérteni őket... Döbbenet, úgy élnek emberek egymás mellett, hogy lesz.ják magasról egymást. De minek az ilyennek gyerek????
2016. okt. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
52%
Csalódnék, hogy ilyen buta gyerekem van. Normális ember nem füvezik. És igen, én is használnék vesszőt, de nem a szövegszerkesztésben.
2016. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
61%
" Ne úgy képzeljétek el a tarsasagomat hogy egy undorító drogos banda hanem egy nagyon intelligens társaság. " Na igen , pont az intelligenciátokat bizonyitja hogy ilyen szarokkal éltek. Anyukád helyében segítenék hogy leállj róla. Ha a gyerekem azt csinálná amit te, mindenképpen tudni szeretném mit rontottam el annyira hogy idáig jutott-ugyanis szeretném nem ismétlődne meg a korábbi hibám.
2016. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
52%
Biológus vagyok, úgyhogy jól tudom milyen hatásai vannak a fűnek, úgy nem engedném meg egyik gyerekemnek se, hogy füvezzen, de még azt sem, hogy cigizzen. Bár én már kis kora óta úgy nevelném, hogy ezekkel tisztában legyen, mert aki tudja, hogy mivel jár ez, az nem lehet annyira ostoba, hogy el akarjon szívni akár egy hagyományos, akár egy füves cigit. Csak a buta emberek élnek ilyesmikkel. Ja és csalódnék a gyerekembe ezek után
2016. okt. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
61%

Az mindenképpen pozitív, hogy elmondod. Csak azt nem értem, hogy a szüleid hogyan nem vettek észre semmit. Már csak anyagilag is. Átlagban napi 1 szál 14 éves korod óta azért elég durva dolog.

Valószínűleg szólnék a többi szülőnek és együtt kitalálnák, mi legyen.


Amúgy meg dehogy nem vagy felelőtlen: [link]

2016. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%
Mélyen elszomorodnék, hogy egy ennyire ostoba, gyenge gyereket szültem, aki egy könnyűdrognak sem képes nemet mondani, húz az ostoba "barátai" után és még intelligensnek is képzeli magát. Kisgyerek, az intelligencia nem a jó iskolai jegyeknél kezdődik, azt a hülye is megtanulja, hanem hogy van annyi eszed, hogy nem kezdesz 14 évesen drogozni. Biztos marha komoly "történetetek" lehet gyerekként. Iszonyatosan szégyent éreznék, még helyetted is, ha már te nem teszed.
2016. okt. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!