Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim hamarosan meg fogják...

Szüleim hamarosan meg fogják tudni, hogy füvezek. Kész vagyok elmondani az igazat?

Figyelt kérdés

A lényeg annyi hogy szüleim hamarosan meg fogják tudni hogy füvezek. Az mindegy hogy honnan de megfogjak. 16 éves vagyok hosszú történetem van és felettébb érdekes. 2 éve csinálom már. Ne úgy képzeljétek el a tarsasagomat hogy egy undorító drogos banda hanem egy nagyon intelligens társaság.

Jók a jegyeinek gimnazisták vagyunk van komoly elképzelésünk a jövőnkről. Csak annyi különbséggel hogy egy ket naponta rágyújtunk egy két cigire. Nem vagyunk felelőtlenek, mindegyikünknek komoly története van ilyen téren. És én úgy vagyok vele hogy pl aki akkora gengszter hogy iszik minden hétvégén mert ő ,,nagymagyar" ember a akkor legyen akkor is ekkora lőcse amikor a szülei előtt ezt fel kell vállalnia. Én pedig arra gondoltam Hogyha anyám rákérdez, nem fogok neki hazudni hisz az édesanyám. De elmesélem neki mind ezt, hogy azóta mióta csinálom a jegyeim nem romlottak,angol kozepfoku nyelvvizsgam lett, nem bio szart szivok, es nem is fognak megtalalni mert a tarsasagunk van olyan rugalmas, hogyha valami parát érzünk az éterben akkor el tudunk tűnni akár hónapokra. Persze képletesen. A kérdésem első sorban a szulőkhöz szól ti mit tennétek ilyen helyzetben. Annyit még hogy soha nem fog senki tőlünk semmilyen drogra raszokni ezt biztosan mondom. És nagyon sokszor volt rá példa hogy letettuk honapokra is. Tudjuk magunkat kontrollálni. Szóval ti mit reagállnátok?



2016. okt. 22. 13:47
1 2 3 4
 31/31 anonim válasza:
94%

Gratulálok a sok remek szűlőnek, aki ha füvezésen kapná a gyermekét az első reakciója nem állna másból csak csalódásból és aggresszióból, indokot adva a gyereknek, hogy titkolja előletek az ilyen tapasztalatait. Gratulálok azért is, hogy a gyerekeiteket lebeszélitek a droghasználatról. Nem ez a megoldás. Szerintetek azért mert 10 éven keresztül hajtogatjátok a gyereknek, hogy a 'drog rossz' meg hasonló jellegű dolgokat, soha nem fog megfoganni a gondolat a fejükben, hogy kipróbálják? Dehogynem. És ezzel nincsen semmi baj. A gyereket nem lebeszélni kell a drogok használatáról, hanem megbeszélni velük. Persze úgy nehéz, ha a drogokról való képünk csupán a kommunista időkben nevelkedett drága szüleinktől fogantatik. Azzal sincsen gond, hogy ha drága gyermekünk egy nap kipróbál valamilyen tudatmódosító szert. Nyílvánvalóan kíváncsi és új élményekre vár, amit egyébként a dolog megtiltása csak jobban felélénkít benne. Ezért kapjon bűntetést, meg legyen bűntudata, esetleg féljen a szülei reakciójától? Esetleg azért is, hogy ezt őszintén elmondta nektek? Nevetséges. Pont az ilyen aggresszív, kőbuta szülők nevelik a legnagyobb drogosokat. Ha drogozáson kapod a gyermekedet -kivétel a koffein, alkohol, és nikotin használat mert az valamiért kevésbé fontos- szépen ülj le vele és beszélgessetek a dologról. Persze úgy nehéz lesz, hogy nem tudtok semmit és a gyerek oktat ki titeket. Elképesztő, hogy mennyire inkompetensek vagytok gyereknevelés terén. A gyereketek nem egy bábu, akit rángathattok és irányíthattok. Helyette taníthatnád, hogy később meghozhassa azokat a felelős döntéseket, amiket most ti épp a szájukba akartok rágni.

Kérdező, a te kérdésedhez annyit tudok hozzáfűzni, hogy neked kell felmérned a szüleid várható reakcióját és ez alapján megfontolni, hogy beavatod őket. Nyílván, ha sajnos ilyen ostoba szüleid vannak mint az előttem szólók érdemes jobban megfontolni a dolgot. Nekem nem tisztem megmondani, hogy te mit csinálj, csináld ahogy jónak látod legfeljebb majd tanulsz belőle. Egyet azért fogadj meg és helyezd a saját biztonságodat a prioritásaid élére.

2016. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!