Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összeházasodtunk, anyu akarata...

Összeházasodtunk, anyu akarata ellenére. Most jön az "ugyemegmondtam". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyu szerint "ugyemegmondtam, hogy nem fog tudni eltartani", "ugyemegmondtam, hogy nyomorogni fogtok", "ugyemegmondtam, hogy baj lesz".

Egészségügyi okok miatt úgy néz ki, elveszítettem az állásom, és egy darabig nem is fogok tudni dolgozni. Ezzel beütött a tragédia, mert a férjem 80 ezret keres, mivel a szakmájában nincs állás, szó szerint kulizik, diplomás segédmunkás. Lakáshitel a nyakunkon, igaz, nem sokmilliós, de van.

Annyi bajunk van, hogy egymás nyakán sírunk felváltva, erre szegény anyu még ezzel is idegesít, hogy "őugyemegmondta", és hogy nem tudtam megmutatni, hogy megállunk a saját lábunkon is, illetve hogy abban is igaza volt, hogy egy másik, pénzesebbet kellett volna választanom, akit anyu is nagyon akart volna nekem.

Most hallgatjuk ezt. Tényleg nem tudtam bebizonyítani anyunak, hogy jó választás, és megállunk a saját lábunkon.


2016. okt. 25. 20:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%
Sz_ar az élet, van ez így. Mi a kérdés?
2016. okt. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%
Mi a kérdés? Mert az anyagi gondjaitokat innen senki nem fogja megoldani.
2016. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Ezek szerint anyádnak igaza van, nem tudtok megállni a lábatokon, és nyomorogtok.


Ha nem akarjátok hallgatni, akkor ne menjetek oda, ahol anyád van.

2016. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%

Nos, lehet hogy nem véletlen akart anyád időben szólni. Bármilyen hihetetlen, nem a rosszindulat vezérelte.

De ugye jött "az én életembe ne szóljon bele senki, majd én megmutatom".


És most a legnagyobb bajod, ha jól értem, hogy nem tudod anyád orra alá dörgölni, hogy megmutattad. Sőt, neki lett igaza.

No komment.


Oldjátok meg a problémáitokat! Egy több évtizedes házasság alatt bizony vannak kemény időszakok, amin együtt kell tudni átlendülni. És ha már lehúztatok egymással legalább egy évtizedet jóban-rosszban, akkor majd anyád is elismeri, hogy megy ez nektek.

De nekem kicsit az az érzésem, hogy te már most megbántad, hogy összeházasodtatok.

2016. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
"abban is igaza volt, hogy egy másik, pénzesebbet kellett volna választanom, akit anyu is nagyon akart volna nekem." Ehhez nincs mit mondani...........szegény férjed.........
2016. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Csak jelezném: harminchét éves vagyok, de akkor sem értem mit akarsz tudni. Mit vársz? Mi mondjuk meg hogy állítsd le anyádat? Esetleg azt hiszed hogy itt hirtelen össznépi felbuzdulásból vadidegenek kifizetik a hiteleteket? Mit tudunk így ismeretlenül tenni ,tanácsolni anélkül hogy igazából bármit is tudnánk rólatok? Tessék besétálni a helyi önkormányzathoz, érdeklődjétek meg milyen segítséget kaphattok.
2016. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Vagyis legszívesebben elválnál a csóró férjedtől, hogy keress egy pénzeset, aki el tud tartani. De nem akarod, hogy anyádnak legyen igaza.


Mondjuk tarts egy gazdag szeretőt, akiről tudsz pénzt akasztani. ;)

2016. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%

Undorító dolog, hogy mindig csak a pénz, pénz, pénz számít! Hát mindenki k+rva ebben a re-tek országban? Utána meg sír a szája mindenkinek, hogy utálja a férjét! Üzenem a kedves anyukának, hogy nem a férjnek kell eltartania téged! Értem, hogy ez most egy ilyen helyzet, de ahogy a szavaiból kiveszem, ő azt várná, hogy a pasi tartson el mindig téged, magyarán ő dolgozza ki a belét, amíg te otthon feszítesz a vackon.

Hányok az ilyen emberektől!

Én ugyanúgy választottam volna, mint te.

2016. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Hetes: félreértettétek!!!!!!! Nem én mondtam, amit idéztél, hanem édesanyám! Dehogy mondok én ilyet, hogy a pénzesebb kellett volna! Ha az kellett volna, ahhoz megyek, nem? Én ahhoz mentem, akivel szeretjük egymást, és ezt nem bántam meg! Azt nem bírom, hogy anyámnak "bizonyítani" kell, mert egy sokéves, sőt egész életen át tartó házasságban bizony sorban jönnek elő az élet problémái, amit EGYÜTT kell megoldanunk, és ehhez nagyon nem hiányzik még az "ugyemegmondtam" szajkózása! Ez miért lehet benne egyből a szülőkben vajon? Mivel nemcsak a mi családunkban tapasztaltuk ezt az "ugyemegmondtam"-ot. Ez itt a valódi kérdés, illetve az, hogy hogyan lehetne ezt kivédeni azon kívül, hogy tényleg állandóan anyagilag bizonyítunk, mert azt most nem tudunk. Megértést várnánk, nem fölényt a család részéről. Elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam.
2016. okt. 25. 20:38
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

Ha ez a gond, akkor mondd meg anyádnak, hogy akkor is őt szereted, ha száraz kenyeret esztek a híd alatt, szereted és nem bántad meg, hogy őt választottad. Lesz majd jobb is, csak ki kell tartani egymás mellett.

Aztán addig ne beszéljünk vele, amíg nem fogadja el a férjedet.

2016. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!