Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Összeházasodtunk, mert van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeházasodtunk, mert van ahol ez még mindig elvárás. De mi változott sok év után?

Figyelt kérdés
Szerintünk csupán egy papírral több van a szekrényben. Akik nagy változásokról beszélnek a kapcsolatukban a házasság révén, ők konkrétan mire gondolnak?

2015. máj. 6. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a szexre gondolnak.
2015. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak egy papír. Nem fog ettől változni a kapcsolat. De fontos lehet jogi szempontból pl. egy válás esetén. Vagy egyszerűbb lesz, ha lesz gyerek, hogy már házasok vagytok.

Akinél változik a kapcsolat, ott változott volna az idő múlásával mindenképpen, mindegy, hogy házasok vagy élettársak vagy akármik.

2015. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jogi, társadalmi szempontból változik. Azért ezzel illett volna tisztában lenni, mielőtt aláírtátok azt a "csak" papírt.

Tehát hivatalosan egymás hozzátartozóinak számítotok, változnak a vagyoni, jogi viszonyok is.


Érzelmi téren pedig mindenkinek mást jelent, nekünk például számított, hogy nem csak érzelmileg, hanem az élet minden területén közösséget vállalunk és ezt hivatalossá is tesszük.


Nem beszélve arról, aki vallásos, annak ilyen szempontból is van jelentősége.


Ha nektek csak egy papír, mi a túróért házasodtatok?

2015. máj. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az összetartozás érzése bennünk nagyobb, de ez csak annál van így, aki egyéb értékeket is tulajdonít a házasságnak. Aki egy papírnak tekinti, annak nem hoz nagy változást, csak jogi értelemben. Egyikkel sincs semmi baj.
2015. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3: Írta a kérdésben, hogy mert elvárták tőlük. Gondolom, a szülők.

Tőleg azt szeretném megkérdezni, hogy miért éreztétek szükségét, hogy legyen valakid, akivel az élet más területein is összatartozol? azért kérdem, mert én pont az ellenkezőjére törekszem: nekem a párkapcsolat csak érzelmi és szellemi közös metszetet jelent, és igyekszem minden mást távol tartani tőle, hogy ne terheljem meg vele a szerelmet.

2015. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont ezt nem értem, hogy mi a francért kell házasodni, ha a pár nem akarja? Hogy jön az ide, hogy elvárják?

Nem akarunk házasságban élni, de muszáj, mert anyu, apu, meg Pista bácsi, meg Juci néni azt mondja, hogy kell?

Az ég szerelmére, felnőtt emberekről van szó elvileg!

Ha a család azt mondja, hogy na, most gyerekek váljatok el, mert mi úgy gondoljuk, akkor elválnak?


Na, mindegy, nem értek én ehhez. :)

2015. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azért gondolkodom 21 év együttélés után a házasságon (semmi ceremónia) mert ha valami történne ne adj isten a párommal,akkor csak mint feleség kaphatnék utána pénzt! Lehet,hogy durván hangzik,de az én fizetésemből éhen is halhatnánk és csak ezért kellene a papír! A hűséget,szerelmet,egymás tiszteletét már bizonyítottuk az eltelt idő alatt! Most akkor a házasodás gondolata e célból megvetendő?
2015. máj. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6: Akkor Te nem ismered a lelki terrort hála Istennek!

ez nem úgy megy, hogy hetente 3x elmondják, hanem annál sokkal súlyosabb presszióval, hisztériával, nem hagynak élned, stb.

Van itt néhány topic, amiben ezt meg lehet ismerni, a bűncselekmény határát súrolja, amit egyes szülők tesznek a felnőtt gyerekükkel, linkeljek?

2015. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!