Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összeházasodtunk, anyu akarata...

Összeházasodtunk, anyu akarata ellenére. Most jön az "ugyemegmondtam". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyu szerint "ugyemegmondtam, hogy nem fog tudni eltartani", "ugyemegmondtam, hogy nyomorogni fogtok", "ugyemegmondtam, hogy baj lesz".

Egészségügyi okok miatt úgy néz ki, elveszítettem az állásom, és egy darabig nem is fogok tudni dolgozni. Ezzel beütött a tragédia, mert a férjem 80 ezret keres, mivel a szakmájában nincs állás, szó szerint kulizik, diplomás segédmunkás. Lakáshitel a nyakunkon, igaz, nem sokmilliós, de van.

Annyi bajunk van, hogy egymás nyakán sírunk felváltva, erre szegény anyu még ezzel is idegesít, hogy "őugyemegmondta", és hogy nem tudtam megmutatni, hogy megállunk a saját lábunkon is, illetve hogy abban is igaza volt, hogy egy másik, pénzesebbet kellett volna választanom, akit anyu is nagyon akart volna nekem.

Most hallgatjuk ezt. Tényleg nem tudtam bebizonyítani anyunak, hogy jó választás, és megállunk a saját lábunkon.


2016. okt. 25. 20:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%
Engedd el a bizonyítási kényszeredet! Úgy fogsz tudni neki leginkább bizonyítani ha jóban-rosszban, egészségben-betegségben kitartotok egymás mellett és bizonyítod ezzel hogy a szeretet ereje igenis többet ér!
2016. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Költőnő? ***** válasza:
76%
Anyád felé miért is kéne bizonyítani bmit? Miért is kell h egy férfi el tudjon tartani? Nincs jogod önálló döntésekhez, élethez?
2016. okt. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
94%
Bizonyitani? Kinek? Mit? Minek? Ki nem tojja le? Ahogy az ido telik ugy is javulnak a dolgok. En tenyleg nem ertem h mit erdekel egyeseket az h mit gondolnak roluk. Haladj, fejlodj, elj.
2016. okt. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
92%

Mondd neki azt, hogy lehet, hogy azért megy nektek rosszul, mert ő rosszat kíván nektek. Próbáljon meg inkább segíteni, ha jót akar neked.

Te pedig gondold át a lehetőségeket. Írd fel egy papírra, mitek van (lakás, autó?). Gondolom, ha van lakáshiteletek, akkor lakásotok is van. Mit lehetne eladni, és kifizetni a hitelt? Kisebb lakásba, albérletbe költözni? Eladni a lakást és új életet kezdeni máshol, ahol van jól fizető munkahely a férjednek? Milyen munkát tudnál végezni a betegséged mellett?

Aztán gondold át azt is, mi lenne a legrosszabb, ami történhet, és akkor mit lehetne tenni. Kitől lehetne segítséget kérni. Sokszor amikor az ember (majdnem) mindenét elveszíti, amit addig fontosnak tartott, akkor lesz szabad és boldog, és utána jön rendbe az élete. (Velem ez megtörtént.)

Aztán gondold át azt is, mit szeretnél, milyen életet, és mi kell hozzá (munkahely, pénz, gyerek stb.). Ha hiszel Istenben, kérd a segítségét, hogy ezek valóra váljanak. Ha nem hiszel, minden nap azzal a gondolattal menj aludni, hogy jóra fordul minden. Képzeld el erősen, és próbálj hinni benne, hogy megtörténik. Nincs lehetetlen.

2016. okt. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
A leghasznosabb válasz a 10.25. 23:38-asa volt. Nagyon szépen köszönöm!
2016. okt. 26. 03:06
 16/25 anonim ***** válasza:
88%

Esküszöm nem bántani akarlak, de muszáj leírnom: látszik anyukád mentalitása rajtad is, mert a sopánkodáson kívül mást nem teszel. Tesztek.

Amit az előző írt, az nagyon jó, de én még azt mondanám, hogy egyszerűen fejezd be azt, amit otthonról hoztál és nézz előre. Ne akarj mindent azonnal egyszerre megoldani, hanem egyenként.

Egyrészt a munkád, ha jól értem, még nincs elveszve. Milyen egészségügyi a problémád? Írd le kérlek, hogy lehessen veled együtt gondolkodni. Mi a végzettséged? Párod nem tud jobban fizető helyre menni? Egy gyárban is többet lehet keresni, mint 80. Merjetek kilépni a komfort zónátokból, mert ez az egy helyben álldigálás sehova sem vezet.

Anyád negatívságára pedig ne reagálj. Mondjuk ha az én lányom lenne beteg, akkor biztos nem is állnék hozzá, de mindegy.

2016. okt. 26. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
63%

"szó szerint kulizik, diplomás segédmunkás. "


Nem téged akarlak ekézni, de egyre nagyobb korjelenség, hogy Dunát lehet rekeszteni sz.rt sem érő büfészakos diplomákkal.

Amúgy látni, hogy az bosszant a legjobban, hogy anyád ezt látta jó előre, és -szinte- mindenben igaza volt.

Ti meg ügyesen be is váltottátok a "jóslatát".


Kislányom ne állj a lépcső szélére, mert leesel!

Ne szólj rám anyu, mert magamtól is tu dom...dom...dom...dom...

2016. okt. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%
férjed fogadjon el bármilyen állást (sorra mennek a mc1Donalds-os é tecsós reklámok)te is mérd fel mit dolgozhatsz és komolyan előre kellett volna gondolkozni és félretenni...
2016. okt. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
62%

Megérteném az anyudat ha a férjed, ütne verne, vagy minden rosszat tenne ellened,hogy azt mondja "ugye megmondtam".


Más is szenved anyagi hiányosságokban, de 2.-n meg lehet oldani ha megvan az a kötelék,amely összehozott titeket.

2016. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
43%

Ezek rendszerbeli dolgok.

Amikhez nincs köze, te összekötöd életed valakivel akit szeretsz.

Ergo nem tudja megmondani, mert nincs mit, mert jó kapcsolatotok van.

2016. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!