Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összeházasodtunk, anyu akarata...

Összeházasodtunk, anyu akarata ellenére. Most jön az "ugyemegmondtam". Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyu szerint "ugyemegmondtam, hogy nem fog tudni eltartani", "ugyemegmondtam, hogy nyomorogni fogtok", "ugyemegmondtam, hogy baj lesz".

Egészségügyi okok miatt úgy néz ki, elveszítettem az állásom, és egy darabig nem is fogok tudni dolgozni. Ezzel beütött a tragédia, mert a férjem 80 ezret keres, mivel a szakmájában nincs állás, szó szerint kulizik, diplomás segédmunkás. Lakáshitel a nyakunkon, igaz, nem sokmilliós, de van.

Annyi bajunk van, hogy egymás nyakán sírunk felváltva, erre szegény anyu még ezzel is idegesít, hogy "őugyemegmondta", és hogy nem tudtam megmutatni, hogy megállunk a saját lábunkon is, illetve hogy abban is igaza volt, hogy egy másik, pénzesebbet kellett volna választanom, akit anyu is nagyon akart volna nekem.

Most hallgatjuk ezt. Tényleg nem tudtam bebizonyítani anyunak, hogy jó választás, és megállunk a saját lábunkon.


2016. okt. 25. 20:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Miért lenne a férjed dolga eltartani téged? Honnan jött anyukád, a 19. századból? Nem azért választja a párját az ember, hogy eltartsa, hanem azért, mert szereti. Hidd el, ezek a nehézségek csak még jobban összekovácsolnak titeket.
2016. okt. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Igaza van anyudnak, elcsesztétek. 80 ezres fizetéssel lakáshitel? Miért nem keres másik állást a férjed? Gyárban is többet keresne, de elmegy vmi üzletbe (tesco, lidl, aldi...stb) ott min. a dupláját megkapja. Ha nincs álláslehetőség a lakhelyeteken, akkor meg miért vettetek ott lakást??? Ezt sose értettem. Simán megmodhatod anyudnak, meg bevallhatod magdnak is, hogy igen, igaza volt, lehet ötletelni együtt, hogy hogyan tudnátok megoldani ezt a helyzetet. Lakást eladni, vmelyik szülőhöz költözni, még mielőtt jelentős hiteltartozást halmoztok fel. 80 ezer Ftból, hitel+rezsi mellett éhen fogtok halni, ha nem kaptok valahonnan segítséget. Komolyan pályakezdő 20 évesen többet kerestem ennél 10 éve, diploma nélkül, kizártnak tartom, hogy ne találna ennél jobban fizető állást. Egészségügyi probléma nálad mit takar? Táppénzre nem vagy jogosult?
2016. okt. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Vannak helyzetek pl. most kérdező esetében egészségügyi okok, de később a családalapítás, amikor a férj lesz a családfenntartó. (persze van gyed, de pl nekem az lényegesen kevesebb volt, mint a fizetésem, hiába a maxot kaptam, bajba lettünk volna, ha a férjem 80 ezret keres, vagyis akkor nem lettek volna a gyerekek). Eltartás az túlzás persze, és azt gondolom, hogy jól tették, hogy összseházasodtak, ha szeretik egymást. De valóban nem tudnak megállni a lábukon, ebben igaza van a kérdező anyukájának.
2016. okt. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"ugyemegmondtam, hogy nem fog tudni eltartani"


Téged anyád ismer a legjobban, és tudta, hogy nem állsz meg a magad lábán, mert élhetetlen/beteges/lusta/stb... vagy.

Vagyis mindenképpen kell egy pasas, aki majd eltart, ha nem lesz kedved dolgozni.

Amúgy nem ti lesztek az elsők, akik "csakazértis" összeházasodtatok a semmire.

Úgy, hogy majd lesz valahogy. Majd jönnek a segílyek, vagy eltart az állam...

Anyád óvott ettől mert tapasztaltabb nálad.

Sajnos neki lett igaza.


Eddig a tények.

Most tőlünk mit vársz?

Sírjunk veletek együtt a szobában mint ti, ahelyett, hogy csinálnátok valami kézzel foghatót??

Tudod: "Segíts magadon és az Isten is megsegít".

2016. okt. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Makogtok valamit kulfoldiul? Anglia, Nemetorszag? Anglia ugyben tudok segiteni. Most rengeteg munka van, ha beszelsz valamit!
2016. nov. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!