Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya állandóan a súlyommal...

Anya állandóan a súlyommal csesztet. Hogy értessem meg vele?

Figyelt kérdés

Hogy értessem meg vele, hogy nem vagyok kórosan sovány? 51-52kg vagyok, 168.5 cm-hez. Ez bőven a normális keretek között van. Arányosan oszlik el rajtam, valamint mellem is van (C-s kosár) és a fenekem sem lapos, egy időben edzettem is rá, meg hát a genetika. Viszont ami anya művel már elviselhetetlen. Állandóan ellenőrizget, számonkéri, hogy mit ettem. Ezek mellett folyamatosan noszogat, hogy egyek már valamit, kész a vacsora, most azonnal menjek enni. Ha azt mondom, hogy nem vagyok éhes, majd később, jön a szokásos dumájával (amit már 4 éve hallgatok), hogy beteg leszek, nem normális amit csinálok. Rettentően zavar már, most pörgött rá még jobban a témára, egyébként mindig is ilyen volt. Az lehet az oka, hogy mindig 50-53kg között mozogtam, mióta megálltam a növésben, viszont nyáron mindig lemegy 1-2kg, mivel nincs étvágyam a nagy melegben. Ezt azóta sem híztam vissza, valószínűleg majd télen fogom. Vékonyabb embereknél az a pár kiló is látszik, ez igaz, viszont közel sem vagyok kórosan sovány. Mindig eszem, amikor jól esik, sose éheztettem magam, szimplán ilyen a genetikám, nem hízom. Anya viszont nem tudja ezt megérteni, és mindennap azt hallgatom, hogy beteg leszek. Aki volt már hasonló helyzetben, az hogy tudta meggyőzni az édesanyját afelől, hogy nincs és nem is lesz emiatt semmi baja? Vagy szimplán, hogy tudnám elérni hogy abbahagyja? Roppant fárasztó mindennap ezt végighallgatni, na meg az ellenőrizgetés még jobban zavar. Hazaér és az első kérdése az, hogy mit ettem. Egyébként anya sem kövér, van rajta felesleges, de sokkal inkább teltkarcsú.

Aki tudna adni bármi tippet, annak nagyon hálás lennék.

19/L


2016. okt. 28. 14:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
89%

Mostanában annyit hallani az étkezési zavarokról és olyan sok fiatal lányt érint. Szerintem anyukád is ezért foglalkozik ezzel ennyit.

Szerintem majd abbahagyja, ha látja, hogy nincs semmi gond.

Próbálj meg vele normálisan beszélgetni. Amikor mindketten nyugodtak vagytok, hogy ne veszekedés legyen belőle. Talán akkor elmondja, hogy miért gondol arra, hogy baj van.

2016. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
38%
Dehogy van ott c kosár és kerek popsi. 170 vagyok, most 60 kg és ezt most pont jó. De voltam 50 is és nem voltam csinos, túl vékony voltam. Oké, vannak alkati eltérések is, de akinek testképzavara van, az pont nem tudja belőni, hogy kórosan sovány-e, vagy sem, lehet, hogy anyukád jogosan piszkál.
2016. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem vagyok kórosan sovány.

Vékony vagy. De van, aki ilyen alkat.

Akkor lenne gond, ha egyébként nem ilyen alkat lennél és kínoznád magad, hogy így nézz ki.

Beszélgess anyukáddal, hogy miért gondolja ezt. Talán van ismerősök között anorexiás és félt téged, hogy talán neked is ilyen problémád van.

Mondjuk anyukád gondolom, tudja, hogy milyen alkat vagy és hogy mindig is vékony voltál.

2016. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Pont az étkezési zavarok miatt nem kellene macerálnia a lányát, annyira viszont ismerhetné őt is és az étkezési zavarokat is, hogy a leírás alapján nincs a kérdezővel baj. Ha sose enne előtte, kidobná az ételt, méregetné magát, kényszeresen mozogna, akkor aggódhatna, de így?

Bár azt nem tudjuk, mennyit eszik a kérdező, van, aki szinte a semmivel jóllakik, az azért gond. Az pedig nem száémít, hogy nyáron nincs étvágy, enni azért kell. De mivel 1-2 kilót fogy, ezt még nem kell erőltetni, akkor kellene, ha rengeteget fogyna, csak mert nem éhes és szinte nem eszik nyáron. De itt nincs ilyenről szó.


A számokon tényleg ne lovagoljunk, totál máshogy oszolhat el 2 különböző emberen. A BMI főleg nem mutat meg semmit, maximum tuti kóros soványságot, de azt a számokon is lehet látni. Aki 170/40, az tuti az. 170/50-nel még lehet egyszerűen genetikailag vékony, de szexi és egészséges. 170/60-nal lehet hájas hasú és szálkás, izmos is. Egy szint fölött pedig tuti túl kövér az ember. De a középmezőnyben nem lehet megmondani a számok alapján, hogy mi van, s ahogy már írták, egyesek képtelenek az ideális súlyukra felmenni extrém s egészségtelen dolgok nélkül, mert ilyenek. Vékonyak, de nem csontsoványak s ha egészségesek, akkor OK.


Tippem sajna nincs, az emberek gondolkodását átkozottul nehéz megváltoztatni :( Lenyomnék pár beszélgetést, megkérném, ne öljön ilyenekkel, elmagyaráznám, hogy nincs velem semmi baj, aztán ha nem érti, akkor feladom és élek, ahogy nekem jó. Az se megoldás, ha az ember benyomja a vacsorát, ha nem kívánja (speciel én mindig jóllakottan vacsorázom, muszáj, ha fogyni akarok, de nekem sosem esik nehezemre éhség és étvágy nélkül enni és ilyenkor nem eszem sokat. ha igazán, igazán nem bírok enni, akkor nem erőltetem, nem is tartom jónak).

2016. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
12: ez tényleg nagyon egyedi, és alkat kérdése, én 175 cm-hez vagyok 60 kg és egyáltalán nem vagyok sovány, teljesen normálisan nézek ki. Karcsú vagyok, de kicsit sem sovány. És én is mindig is ilyen voltam. Nem teszek érte semmit, ilyen a genetikám.
2016. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen méretekkel rendelkezem. 36os nadrágot és Ses felsőt hordok. Ezek nem nagyok, pont jók.


Semmi baj az adataiddal, én is jól érzem így magam, egészséges vagyok, ritkán vagyok beteg, van energiám, és ezzel a kezdősúllyal hordtam ki problémamentesen egy normál súlyú egészséges gyereket.


Semmilyen hátrányod nincs ebből, ha rendesen eszel mindenféle ételt.

2016. okt. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszt! Par ora mulva reszletesebben valaszolok a kerdesekre. Addig is sziasztok.
2016. okt. 28. 19:32
 18/26 anonim ***** válasza:
72%

Nem vagyok kórosan sovány!

Én 174 centihez vagyok 57-58 kg. Nem is nagyon tudok hízni, eddig a maximum az 61 kg volt, de annál feljebb sose ment, és igazából nem is szeretném, hogy több legyek, mert én így érzem jól magam, a páromnak is így tetszek. Nyáron rólam is mindig lemegy 1-2 kg, de ősszel/télen vissza is jön. Egyébként teljesen egészséges vagyok, nagyjából 3 évente egyszer betegszem meg és akkor is csak egy kis nátha. Úgyhogy hülyeség, hogy kórosan sovány vagy és bajod lesz. Nem lesz semmi, te egyszerűen ilyen vagy! :) Gondolom már gyerekkorodban se voltál nagydarab, ezt pedig anyukádnak tudnia kell, hogy te ilyen alkat vagy, csak hát milyen egy anyuka...Mindig félti a gyerekét. :)

2016. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%

*Nem vagy kórosan sovány.

Bocsi, elírtam :)

2016. okt. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
72%
Mit és mennyit eszel egy nap? Emlékeztetsz egy régi osztálytársamra, a napi étkezése egy adag gyümölcsből meg egy tál üres (!) húslevesből állt. Ő is folyton azt hajtogatta, hogy nem éhes, meg hogy jaj, miért cseszteti mindenki ezzel. Lehet, hogy nem vagy éhes, de ha kb ilyen mennyiségeket eszel te is, a szervezeted nem fogja megkapni a megfelelő mennyiségű tápanyagot, amire szüksége van. Szerintem ez egy cseppet fontosabb, mint hogy milyen az alakod.
2016. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!