Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya állandóan a súlyommal...

Anya állandóan a súlyommal csesztet. Hogy értessem meg vele?

Figyelt kérdés

Hogy értessem meg vele, hogy nem vagyok kórosan sovány? 51-52kg vagyok, 168.5 cm-hez. Ez bőven a normális keretek között van. Arányosan oszlik el rajtam, valamint mellem is van (C-s kosár) és a fenekem sem lapos, egy időben edzettem is rá, meg hát a genetika. Viszont ami anya művel már elviselhetetlen. Állandóan ellenőrizget, számonkéri, hogy mit ettem. Ezek mellett folyamatosan noszogat, hogy egyek már valamit, kész a vacsora, most azonnal menjek enni. Ha azt mondom, hogy nem vagyok éhes, majd később, jön a szokásos dumájával (amit már 4 éve hallgatok), hogy beteg leszek, nem normális amit csinálok. Rettentően zavar már, most pörgött rá még jobban a témára, egyébként mindig is ilyen volt. Az lehet az oka, hogy mindig 50-53kg között mozogtam, mióta megálltam a növésben, viszont nyáron mindig lemegy 1-2kg, mivel nincs étvágyam a nagy melegben. Ezt azóta sem híztam vissza, valószínűleg majd télen fogom. Vékonyabb embereknél az a pár kiló is látszik, ez igaz, viszont közel sem vagyok kórosan sovány. Mindig eszem, amikor jól esik, sose éheztettem magam, szimplán ilyen a genetikám, nem hízom. Anya viszont nem tudja ezt megérteni, és mindennap azt hallgatom, hogy beteg leszek. Aki volt már hasonló helyzetben, az hogy tudta meggyőzni az édesanyját afelől, hogy nincs és nem is lesz emiatt semmi baja? Vagy szimplán, hogy tudnám elérni hogy abbahagyja? Roppant fárasztó mindennap ezt végighallgatni, na meg az ellenőrizgetés még jobban zavar. Hazaér és az első kérdése az, hogy mit ettem. Egyébként anya sem kövér, van rajta felesleges, de sokkal inkább teltkarcsú.

Aki tudna adni bármi tippet, annak nagyon hálás lennék.

19/L


2016. okt. 28. 14:36
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Kerdeztetek, hogy mit eszem. Nos, reggelizni nem szoktam, viszont suliban 10 korul eszem a bufebol (nem csomagolok itthonrol), altalaban pizzat, melegszendvicset/szendvicset eszem, van hogy utana valami nasit is. Aztan hazamegyek, ebedelek ilyen 3 korul, az altalaban valami fott etel, ha nincs akkor hideget eszem. Aztan anyaek hazajonnek a munkabol, estefele vacsorat foz es abbol is eszem. Tehat napi 3x eszem, de etkezesek kozben is szoktam nassolni/csipegetni valamit.


#12 pedig elhiheted, hogy nem hazudok, miert tennem? Tenyleg C kosaras a mellem, sokan mondtak mar, hogy ha nem latnak el se hinnek, mert a vekony alkatom ellenere nagyok a melleim. Volt olyan, aki azt hitte hogy szilikon, pedig tenyleg nem. Keves zsir van a hasamon, inkabb a mellemen van az osszes. A maradek zsir pedig aranyosan oszlik el a testemen.

2016. okt. 28. 22:03
 22/26 T.A.M.i ***** válasza:
100%

178 cm vagyok 56 kg két gyerek után,

Túlfélt

Mozogj minden nap.

19 éves vagy, már nem kiskamasz.

Egyébként gratulálok, mozogj, egyél egészségesen.

2016. okt. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Én is 19 éves vagyok, de velem is ugyanez volt. Most inkább az a baj, hogy ritkán van rendes kaja itthon, kenyért kenyérrel mr nem bírok enni.

170 cm vagyok és kb. 52 kg. Tényleg nem tudok hízni, inkább elmegyek kajálni valahova a pénzemből, ha nincs itthon, szóval én még többet is eszek, mint akarják. Egyedül suliban rossz, mert nincs büfé se, csak egy csoki automata. Rám egyszer a gyerekorvos szállt rám, be akarta beszélni a szüleimnek, hogy anorexiás vagyok, de mára talán felfogta, hogy nem tudok elhízni, hiába akarok. Odamentem egy náthával és elkezdte ezt terjeszteni rólam, pedig nem is ismer, azt sem tudja mennyit eszem. Az apám 120 kg, a nagynéném 150 kg, de anya is mindig vékony volt. Úgy látszik rá ütöttem. Nekem is van mellem, a fenekem pedig kifejezetten nagy, azt sem lehet mondani. Másokra meg ne hallgas, azért nem fogok napi 5 liter kólát meginni és tömni magam, hogy a gyerekorvos elégedett legyen. Azóta szerencsére orvost váltottam.

Az a lényegg, hogy magaddal légy elgedett, a többit szard le!

2016. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Udv a klubban. 170 cm vagyok,es 46 kg. Rendesen eszek,sportolok,viszont apa csaladjaban soha,senki nem tudott hizni. Ezt a genetikat orokoltem,ez van. En egyebkent mar el is fogadtam ezt,jobban tetszik,mintha duci lennek. Azonban ha mar fogyok 1 kgt,anya sirva konyorog,hogy egyek,mert korhazba fogok kerulni,meg azt kerdezi,hogy lehetek ilyen onzo,hogy meg akarom olni magam.(???) Allandoan csokival,meg zsiros etelekkel tomne,nem erti,hogy nem szeretem az ilyeneket. Nem azert etkezem egeszsegesen,mert fogyni szeretnek,hanem mert igy erzem jol magam. El sem tudja kepzelni,hogyan eshet nekem jobban megenni egy almat,mint egy zacsko chipset.

Tavaly nyaron hulye voltam es befestettem a hajam,ettol elkezdett hullani. Biztosan ez volt az oka,hiszen amikor lenott,mar semmi baja nem volt. Na,ekkor is kaptam az ivet,hogy biztosan azert hullik,mert a szervezetem nem kap eleg tapanyagot. Nem fogja fel,hogy nem a mennyisegen,hanem a minosegen van a hangsuly. Tobb tapanyag van azokban az egeszseges etelekben,amiket egy nap legalabb 5x fogyasztok,mint a mekis menukben.

Nagyon tanacsot nem tudok adni,probald meg elengedni a fuled mellett. Tudom,hogy nehez,de ez van. En tobb,mint 10 eve nem tudom meggyozni sehogy. Gondolom,probaltal mar beszelni vele errol...

Talan amikor nagyon osszeveszek vele,akkor egy hetig nem mondja,hogy meg fogok halni. Bar,ez nem a legjobb taktika.

2016. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
69%
170 cm vagyok, 55 kg és marhára nem vagyok sovány...
2016. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Idealis a testsulyod ehhez a noi magassaghoz, azert mert anyad "teltkarcsu" (ami egy euphemizmus arra hogy dagadt) meg ne akarja elrontani a te eleted.
2018. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!