Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes lenne állandóan...

Érdemes lenne állandóan magyarázkodni az apámnak, vagy inkább hagyjam rá az egészet?

Figyelt kérdés

Amiket érdemes rólam tudni, hogy lassan 22 éves lány vagyok, egyetemista, kollégista, hétvégente járok haza, az apámmal élek. Párkapcsolatban élek 10 hónapja, sajnos távkapcsolat a miénk, ugyanis a párom az ország másik felében él, így nehezebben tudjuk megoldani a találkákat, de igyekszünk. Ha minden jól megy jövőre fogunk összeköltözni, diploma után.


Sajnos munkát nem tudtam vállalni suli mellett az óráim összevisszasága miatt, de kapok ösztöndíjat, ami kb. 2 hétig elég. utána apukám szokott támogatni anyagilag.


Apám soha nem kedvelte a páromat, mindig próbált ellene hangolni, bár itt az az alapvető probléma, hogy apámnak szinte senki sem lenne megfelelő. Ezért már nem is töröm magam azon, hogy megfeleljek neki. Most viszont betelt a pohár.


A történet szempontjából annyit tudni kell, hogy a párom előző kapcsolata eléggé viharosan ért véget, a lány a mai napig néha zaklatja, kamuprofilokat csinált a párom nevében facebookon, stb. Nem tudom hogyan, de az apám elkezdett nyomozgatni utánunk, és rátalált ezekre a kamuprofilokra. Fogalmam sincs, hogy kit kért meg erre, de nagyon idegesít a dolog. Azóta azt mondogatja az apám, hogy reméli már szakítottam ezzel a szélhámossal, mert ki tudja milyen nemzetközi bűnöző, és ő nem akarja átélni azt, hogy kommandósok jöjjenek ránk, stb. Még csak meg sem hallgat, az igazság nem érdekli, csak a saját igazát hajtja.


Mielőtt rávágnátok, hogy kamu, sajnos nem az, higgyétek el, én lennék a legboldogabb, ha nem lenne ilyen problémám a többi mellett.


Mit tudnátok tanácsolni nekem?


2016. szept. 25. 09:20
 1/6 Marko polo válasza:
Szerintem ilyenkor kicsit ne foglalkozz apáddal, hagyd a maga dolgára, nekünk is volt ilyen problémánk barátnômmel, mert ôt meg az Én szüleim nem kedvelték /kedvelik, De Én ilyenkor mindig átváltottam passzívba velük szembe. A ti kapcsolatotok, abba neki semmi köze. Majd ha meglátja talán hogy vele vagy Boldog, Akkor megnyugszik, ha nem Akkor meg úgy jársz mint Én apámmal (konkrétan megutáltam). 18 éves fiú írja Ezt a választ, De Remélem azért hasznosnak találod :)
2016. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben, de nem akarom kitárni ország-világ elé, még privátban sem szívesen írnám le, de nem kamu. Sok a párhuzam a Te sztorid meg az enyém között.

Aggódó apuka és furcsa pasi nagy szerelemmel. Bár hallgattam volna apukámra.

2016. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A párod miért nem kéri ezeknek a kamuprofiloknak a törlését?
2016. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kérte és én kértem már nem is egyszer, de a facebook állandóan az írta ki, hogy mindent rendben találtak a profillal.
2016. szept. 25. 11:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha meg sem hallgat apukád, akkor kár magyarázkodnod. Inkább minimálisra szorítsd vele a kommunikációt: beszélj mindig a tanulásról, a fiút sose hozd szóba előtte.
2016. szept. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Azt mondtad, hogy az apukáddal élsz, de azt nem hogy anyukáddal mi történt. Nem is kell elmondanod, a Ti dolgotok, de akár válás akár nagyobb tragédia, lehet hogy apukádat nagyon megviselte és Te pedig épp az önálló felnőttség határán vagy, így lehet hogy úgy érzi hogy a barátod az oka hogy el fogsz költözni, mert ugye össze akartok költözni.

Én azt tanácsolnám, hogy próbáld meg megérteni apukádat, nézd meg az ügyet az Ő szemüvegével és ha így sem mész semmire akkor sajnálom. De mint arra egy előző válaszoló is felhívta a figyelmet, nem árt elővigyázatosnak lenni a barátoddal kapcsolatban sem.

2016. okt. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!