Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miert mondja minden...

Anya miert mondja minden veszekedeskor, hogy pont olyan vagyok, mint apam?

Figyelt kérdés

Apa alkoholista, eroszakos ember volt. Ongyilkos lett.

Lehet, hogy hasonlitok ra, mert vegulis az apam, de nem valasztottam. Probalok oke lenni, kivalo tanulo vagyok, eltartom magam, vannak celjaim, nem iszok, nem dohanyzok, nem fiuzok.

Vele altalaban a pia miatt veszekszunk, o nem alkoholista, de szinte naponta megiszik ket pohar tomeny italt. Ez zavar, nem akarom, hogy olyan legyen mint apa, de hiaba mondom, hogy nem szep ha a no alkoholt fogyaszt szinte napi szinten, o bantasnak veszi. Ma meg azt is mondta, hogy piasan is van annyira jo, mint en jozanon :))))

Persze ezen mosolygok, mostmar, de mikor kicsi voltam, soha nem ertttem, hogy miert bant.

Amugy szeret, meg gondoskodo.

Hogy kezeljem ezt?


2016. okt. 30. 12:54
 1/9 A kérdező kommentje:
21 eves lany vagyok.
2016. okt. 30. 12:55
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Mert valószínűleg apáddal nem jöttek ki valami jól és a ti veszekedésetekkor is mindig ez az emlék jön elő benne. Egyébként meg biztosa inkább valamelyik nagyszülődre fogsz jobban hasonlítani. Az alkohollal meg vigyázz, sokszor bizony a szülői minta az, ami az alkohol felé tolja az ember, amikor a feszültséget csak így tudja oldani, mert képtelen szembenézni önmagával. Még az is lehet, hogy anyád felelősnek érzi magát apád öngyilkosságában.
2016. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Igazából, ő olyan, mint apukád volt, csak mivel annyira undorodik a dologtól, és annyira bűntudata van, rád vetíti ki. Ő is tudja, hogy milyen gyenge jellemben és akaratban is, és próbál téged mélyebbre lökni, hogy legalább magát úgy lássa, hogy kevésbé rossz. Nyilván sejted, hogy ő nem fog változni, ahogy a téveszméi sem.
2016. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De en mit tegyek?

Hogy segithetnek neki?

2016. okt. 30. 13:08
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Aki NAPOTNA megiszik két pohár TÖMÉNY italt, az ALKOHOLISTA!!!!
2016. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Ma 13:02-es vagyok.

Te annyit tegyél, hogy ne emlegesd fel neki, hogy iszik, mert nem fogja letenni, plusz még rosszabbul érzi magát, ami miatt meg veled veszekszik, téged cseszeget, és lehet, hogy eljut arra a pontra, hogy még többet fog inni. Egy szülő sem kíváncsi a gyereke papolására, támadásnak és bírálatnak veszi, akármennyire is jót akar a gyerek. Esetetekben depis lehet a mama, amire meg a pozitív megerősítésnek kellene a gyógymódnak lennie, nem pedig a megszégyenítésnek. Ha meg végképp elutasító, nem tudsz semmit sem csinálni.

2016. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom.
2016. okt. 30. 13:16
 8/9 anonim ***** válasza:
valószinüleg sok más gesztusod reakciód hasonlit apádére vagy lehet ő is számonkért rajta ezt azt lehet nem is azt, hogy iszik hanem mást.
2016. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"o nem alkoholista, de szinte naponta megiszik ket pohar tomeny italt. "


Mivel anyád pont olyan alkoholista mint apád volt, ezért nem magában keresi a hibát, hanem mindig másokban. Pl. benned.

Amúgy bármibe lefogadom, hogy ennél többet iszik!!

2016. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!