Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is rosszul látom...

Szerintetek is rosszul látom a helyzetet, vagy pont, hogy én értékelem reálisan?

Figyelt kérdés
Kicsit kusza a történet, de megpróbálom összefoglalni. Én 22 éves vagyok, és van egy bátyám. Mindig ő volt a nagyszüleink kedvence, így nem voltam meglepődve, mikor (ugyan még mindketten élnek)többek között nekiadták az egyik ingatlanukat, amit aztán szépen fel is újítottak stb. Amúgy is mindig minden a tesómnak jutott eddig, és én nem is sajnáltam tőle. Csak ez szerintem egy kicsit a fejébe szállt, és szabály szerűen úgy kezdett el viselkedni a családban, mintha mindenkinek úgy kellene táncolni, ahogy ő fütyül. Mivel a szüleink elváltak 2 éve, apa elköltözött abból a városból, ahol lakunk, így maradt nekünk anya, aki a nagyszüleim után megy mindenben, és természetesen neki is a tesóm a mindene. Tesómnak a régi barátnőjével finoman szólva nem jöttem ki jól (trágár szavakkal illetett a hátam mögött, folyamatosan kavart mindenhol- anyáék sem szerették egyébként), és most összejött ennek a csajszinak a (volt)legjobb barátnőjével, aki pont ugyanolyan. Kb 1 hónapja vannak együtt, és tesóm új szokása az lett, hogy minden nap idehozza a csajt, amire én megkértem anyát, hogy ha lehet, akkor ne kelljen már mindig őket kerülgetni a házunkban, finoman mondja meg neki, hogy jöhetnek persze, csak ne minden egyes nap. És ebből most óriási vita lett, kb én lettem ismét a család fekete báránya, aki önző. Anya kijelentette, hogy nem várhatom el tőle, hogy elüldözze innen a kedvemért a fiát (ezt nem tudom honnan vette), és fogadjam el, hogy ez így lesz továbbra is. Ez meg nekem iszonyat rosszul esik. Elvégre a tesóm már kapott saját házat, ahová azt visz akit akar. Akkor nekem miért nem lehet egy olyan hely, ahol én is egy kicsit úgy lehetek, ahogy akarok. Tényleg önző lennék?
2016. jún. 9. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2016. jún. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Igazad van. Ha jönnek, nem tudsz a szobádba elvonulni vagy bezárkózni?
2016. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Én sem egészen értem,mi a jó neki ebben. Vagy az ingyen ház mellé ingyen kaja és ingyen mosónő is kell neki? Ennyire élhetetlen?
2016. jún. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De, de abból megint botrány csinált a tesóm, hogy én miért nem vagyok hajlandó elfogadni a barátnőjét. Szóval sok opciót nem hagytak nekem....
2016. jún. 9. 22:19
 5/10 A kérdező kommentje:
Gondolom jó villogni a csajszi előtt így, mert mikor szól anyának, hogy jönni fognak, akkor ő nekiáll terülj-terülj asztalkámat csinálni (ami külön felidegesít).
2016. jún. 9. 22:21
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon Igazságtalanul viselkednek veled!

Próbálj meg te is találni egy pasit,és ti is mindennap ott enyelegjetek!

Ha a bátyádnak szabad akkor elvileg neked is szabad volna!

Bátyáddal próbáltál már komolyan elbeszélgetni?

Milyen édesapáddal a kapcsolatod? Tőle nemtudsz segítséget kérni esetleg?

:)

2016. jún. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Abszolút igazad van. Egyébként az ilyeneknek mint a bátyád, előbb utóbb visszanyal a fagyi. Ebben a helyzetben te csak megedződsz, bátyád meg elkényelmesedik, puhánnyá válik. Egyébként meg 22 vagy már, szerezz magad mellé egy jóvágású fazont, aztán csináljátok jó hangosan. Sikíts jó nagyokat, tudod, pont akkor!
2016. jún. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Ha van saját ház, akkor jó esetben a csajszi is megunja előbb-utóbb, hogy mindennap menni kell bájologni.


Amúgy igazad van.

2016. jún. 10. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem ilyen egyszerű ez. Kezdjük azzal, hogy ugyan azt írod hogy nem vagy irigy arra, hogy a tesód az első és kapott lakást, de ez egyszerűen nem igaz. Bántja az igazságérzeted, utálod hogy ő megkap mindent amit te nem és emiatt ellenszenvet táplálsz a testvéred iránt. Itt nem az ellenszenvesnek beállított barátnőről van szó, hanem arról hogy a tesód életét megkönnyítik, a tiéddel pedig nem törődnek annyit. Mi is gyakori vendégek vagyunk apóséknál, hetente többször látogatjuk őket mert közel laknak. Párom tesója nem zsörtölődik emiatt, van neki saját szobája és el tud vonulni ha akar. Te is meg tudod tenni ugyanezt, de egyszerűen félted a saját kis területed a bátyádtól, azt gondolod hogy a ház amiben laksz a te érdekszférád, minek megy oda már megint? Nagyon egyértelmű testvérféltékenység.
2016. jún. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
egyetemre jarsz? vagy dolgozol? vagy egyetem mellett dolgozhatnal es a sporolt penzedbol vehetnel lakast es elkoltozhetnel. :)
2016. jún. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!