Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha nem engednek...

Kunai kérdése:

Mit tegyek, ha nem engednek el a szüleim 17 évesen?

Figyelt kérdés

-Nem engedik, hogy későn érjek haza, már akkor hiszti van, ha elfelejtem felhívni őket, h 5 után érek haza. Megértem, hogy aggódnak, de ez azért egy kicsit túlzás.

-Egyszer megbeszéltük pár barátnőmmel, h elmennénk színházba(nem, NEM bulizni, színházba) legkésőbb 11re otthon is lettem volna, de nem, az utolsó pillanatban kitalálták, hogy nem mehetek, mert így meg úgy.

-Egyik alkalommal apám azon volt kiakadva, hogy egy külön órai csoporttal a fellépésünk 10ig tartott (megjegyzem felnőtt is volt velünk)

-Nem engedtek el egy házi buliba (nem kocsmába, retek diszkóba vagy akárhova), barátokkal, mert hülyeséget csinálnék stb...

Nem vagyok egy bulizós típus, soha nem maradok kint sokáig (nem is engednék, hogy 7után érjek haza), mindent megosztok a szüleimmel, valamiért úgy érzem mégsem bíznak bennem maximálisan.

Nem értem miért. Mindent elmondok nekik, komolyan azt is elmondom ha cigizek(később ezt is megbántam, mert anyám szerint akkor már füvezhetek is) és soha nem verem át őket, mint a többi osztálytársam. Nem is értem, hogy nekem is hazudoznom kéne? Én erre nem lennék képes, mégis úgy érzem, hogy akkor szívom meg, ha becsületes maradok, mert semmi bizalmat nem kapok.

Bocsánat, ha össze-vissza írok, de kicsit feldúlt vagyok. 17/L


2016. okt. 31. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pakolj ki nekik. Lehet nyugodtan, ugy h veszekedes nelkul akarsz egy olyan dontest hozni, ami mindannyiotoknak jo, de lehet ordibalva, ajtobecsapkodosan is, attol fugg mit akarsz elerni, es a szuleid hogyan reagálnak a kulonbozo modszerekre.
2016. okt. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nem kellett volna elmesélned nekik a cigit és a továbbiakban sem kellene magad alatt vágnod a fát. A szüleid tipikus túlféltő szülők, nem érdemes minden titkodat megosztanod velük. Kezdd el tágítani a határokat, mindig menj 1 órával később haza, minden hétvégén maradj ki 8-ig, majd 9-ig, stb., ha látják nincs baj, rá tudod őket nevelni, h ne úgy vigyázzanak rád, mint egy 3 évesre. Mindig küldj sms-t, vagy hívd fel őket és folyamatosan legyél elérhető, ha ezt egyszer elrontod, akkor szétaggódják magukat és újra eltiltanak mindentől.
2016. okt. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Mindjárt felnőtt vagy. Viselkedj is úgy, oldd meg a problémádat. Közöld velük hogy elmész a barátaiddal. Beszélgetni felesleges az ilyen szülőkkel.
2016. okt. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
76%

Négy dolgot tehetsz:

- Az első, hogy felháborodsz, vitázni kezdesz és reménykedsz, hogy lesz valami eredménye.

- A második, hogy "jó kislány" leszel és hallgatsz rájuk. Ezt egyébként nem ajánlom, mert bár talán a kapcsolatotok jobb lenne, a saját személyiségedet nyomnád el, ami hosszútávon nem tesz túl jót.

- A harmadik, hogy eltitkolsz mindent, amit tudsz. Persze itt jelentős vitákat generálhatsz, ha lebuksz valamilyen nekik nem tetsző dologgal.

- A negyedik, hogy teszel magasról a véleményükre. 17 éves vagy, feltehetőleg tudsz magadra vigyázni, vagy legalábbis olyanokkal eljárni akik tudnak rád vigyázni.

2016. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
A második lehetőséget nem ajánlom.
2016. okt. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Túlféltenek picit. Szerencsére nálunk ez a téma még messze van (7 éves a lányom), de szülőként nehéz belegondolni abba, hogy 10 év múlva esetleg este kint lesz városban és ,,nem leszek ott megvédeni", de közben meg én is eljárkáltam, csináltam hülyeségeket de ,,egyben hazaértem". Nincsenek rossz tapasztalataik kamaszkorukból? Lehet amiatt nem engendek el, mert féltenek attól ami velük történt (nem kell tragédiákra gondolni, elég egy rossz élmény). Beszélgess velük, kérdezd őket a kamaszkorukról, ők hova jártak, mit csináltak... Kérd meg őket, hogy 7 helyett 8 legyen amig elmehetsz. Ha az szépen működik akkor tovább tolni. (Vagy menyjenek eléd 8-ra, lássák hogy ott vagy ahol mondtad, nálunk volt ilyen.. Elengedtek 9ig, háromnegyed felé csörgött a telefon, hogy ott vannak a ház elött ahova mentem, látták hogy onnan mentem ki, soha többet nem volt ilyen, csak akkor jöttek ha hívtam őket, hogy lekéstem a buszt)
2016. nov. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!