Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyha rossz jegyeket...

Ti hogyha rossz jegyeket kaptatok akkor azt elmeritek otthon mondani vagy eltitkoljátok mint én? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ezt azért is kérdezem mert sajnos én is szereztem és ráadásúl 2 tantárgyból:

Történelem: 2

Magyar irodalom: 3

Hát hogyha ezt othon megtudják akkor nem tudom hogy mi lesz. Én mindig is az a félős típus vagyok és sokmindentől félek. Az egyik legnagyobb félelmem az az hogy mos mit fognak csinálni velem a szüleim hogyha ezt megtudják. Én amúgy jó tanuló vagyok csak most ez becsúszott és azért csúszott be mert megszoktam a tanároktól hogy mindig szólnak dolgozat elött. De most nem szóltak és ez engem váratlanúl ért. Ez a két dolgozat amiből rossz jegyet kaptam az röpdolgozat volt és azon a napon elmondták a tanárok nekem hogy ők csak a témazáró dolgozatokat fogják bejelenteni és a röpdogákat nem fogják. Meg amúgy a többi tanár mindig szokott szolni minden dolgozat elött. Én ezt nem értem hogy a töri és a magyar tanár miért nek képes szólni. És én halogatós típus vagyok, tehát én mindig egy vagy két nappal a dolgozat elött kezdek el tanulni a dolgozatra de azt úgy csinálom hogy azon a 2 napon nem alszom semmit és csak tanulok. És azért csinálom ezt így mert gépfüggő vagyok akár csak szegény testvérem is. Én majdnem minden nap olyan 3-4 órát gépezek a tesóm meg éjfelekig szokott. Ő is már tett ki ide egy hasonló kérdést. Viszont a válaszolók szanaszét oltották (beszólogattak neki stb). Én csak annyit szeretnék kérni hogy ide csak olyan írjon aki tényleg segíteni akar nekünk. És én 15/F vagyok és 9.osztályos és nem fogjátok elhinni de a tesóm az 17/F és ő is 9.-es mert egy évet vissza lett tartva és ráadásúl még múlt évben bukott meg. És ő mindig is szörnyen rossz tanuló volt annak ellenére hogy állandóan büntetések sorozatát kapta és nem bír belőle okulni hiába magyarázom neki hogy tanulni kell hogy vigye valamire de egyik fülén be másikon ki. De ezt majd egy másik kérdésben részletezem.



2016. nov. 8. 17:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként en szülőkent szegyellnem ha a gyerekem nem merne elmondani hogy valamiből rossz jegyet kapott.

A saját gyerekem nem félhez tőlem...

2016. nov. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Volt amit eltitkoltam,volt amit nem!De nekem a 2-3-as nem számított rossz jegynek..belőlem nem hajtották ki h 4-es 5-ös tanuló legyek és mégis normális felnőtt lettem!

Ki szoktam javítani a dogáimat,leginkább akkor kaptam rosszabb jegyet ha puskáztam és lebuktam,vagy padtársról másoltam a rosszat stb!

2016. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 9.-es fiú vagyok.Az az igazság,hogy én is sok jegyemet titkolom el:D A baj ott kezdődik hogy nálunk e-napló van szóval igazából olyan nagy titkok nincsenek mert édesanyám nagyjából minden nap felmegy és megnézi.Igazából én csak annyit tudok hozzá fűzni a dologhoz mint az előző kommentelők,tehát ha jó tanuló vagy akkor biztos ki fogod javítani,egyébként a 3-as meg szerintem nem számít még a rossz jegyek közé.Lehet ám,hogy a sok gépezéssel van a baj :D én nálam is ez a baj csak én ps4-en tolom :P Valamiért nekem a játék fontosabb meg úgy igazából mindent szívesebben csinálok mint sem tanuljak.Van,hogy neki állok tanulni és azon kapom magam,hogy a falat bámulom már 15perce :D A lényeg az,hogy javítsd ki a jegyeid félévig és fel a fejjel !

2016. nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%
Tőlem nem szokták kérdezni, milyen jegyeket kaptam, csak amikor alá kell iratnom az ellenőrzőm, akkor látják. De nem szoktak pár rossz jegyért megbüntetni, nem is értem amúgy az olyan szülőket, akik egyből mindentől eltiltják a gyereket, mert kapott egy 1-est. Fú, most mi lesz..Mintha nekik sose lenne szar napjuk. Az persze más, ha valaki egyáltalán nem tanul, ha olyan gyerekem lenne, én se engedném sehová meg nem is gépezhetne meg semmi ilyesmi, amig nem tanul jobban, de ha egy egyébként jó tanulónak egyszer-kétszer becsúszik egy rossz jegy, azért még nem kéne megbüntetni..
2016. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

Azért, mert a szülő már nem iskolás, még nem teljesen hül.ye, és pontosan tudja, hogy zajlik az osztályozás az iskolában. Nincs értelme az olyan süketelésnek, hogy "mert a tanár".

Ha a gyerek hoz egy rossz jegyet, megkérdezem, mi volt az oka. Lehet, hogy nem értette, lehet, hogy nem tanult. Nem mindegy!

Mondjuk ha 4-5 érdemjegyek között ott figyel egy dolgozat 1, akkor nehéz elhinni, hogy pont azt az egyet nem értette. Akkor bahott tanulni.


Van büntetés az egyes után.

De ha hazudik vagy eltitkolja a jegyei, azért emlékezetes büntetés lenne! Durvább, mint egy egyesért.

2016. nov. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ha ilyenen kell gondolkodj, nagyon rossz szüleid vannak.

Én nem mondtam el míg nem kérdezték. Who even cares? Tanulj vagy ne. Te dolgod.

2016. nov. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom a suli előtt mondta el a 2-esét ( nem érte megyek, csak az ovi a sulival szemben van ), nem balhéztam. A sógornőm lánya szintén így tett, akkora pofont kapott....sajnáltam. Mindketten jó tanulók, azt az anyagot helyettesítő tanárral vették és nem értették. Még sógornőm mondta, hogy nem foglalkozom a gyerekkel, mert nem pofoztam fel. Pfff... Szép is lenne..... Megbízom a lányomban, ő is bennem, sosem titkolózik.
2016. nov. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

10.: Ez nem igaz: "A tanulás nem tesz igényessé".

A tanulás igényessé tesz!


Akikről én írtam azok nem igényes emberek, azok saját elmondásuk szerint is azt szeretik végignézni, ahogy a másik részegre issza magát! Már eleve az ne igényes hozzáállás, hogy direkt a tanáraikkal szórakoztak!


Attól senki sem lesz igényes, hogy sok pénze van!

Nem attól igényes valaki, hogy mindig új rajta a ruha, sohasem kopott!


Ezért legyetek igényesek és őszinték a szüleitekkel, mondjátok el a jegyeiteket! Ne hazudjatok soha, senkinek, akkor sem, ha pénzt adnak érte, vagy pozíciót!

2016. nov. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
64%

Előszőr is (most én leszek a ,,gonosz") minden órára úgy kell tanulni, mintha dolgozat lenne. A tanár nem köteles bejelenteni sem a felelést, sem a röpdogát. Hidd el egyszerűbb mindig csak az aktuális anyagot megtanulni, mint doga elött kettőt-hármat (esetleg többet).

Amugy meg a 2-es, 3-as annyira még nem vészes... Hiába mondják, hogy az irodalomhoz és a törihez csak ,,fenék kell" amire leülsz és megtanulod, ha nem érted akkor megette a fene, mert azt se tudod mit olvasol.

Szülőként: ha néha néha rosszabb jegyet kap a gyerek, neki is lehetett rossz napja, nem értette stb.. De szólnék neki, hogy jobban figyeljen, készüljön minden nap. Ha rendszerré válik akkor jönne a ,,büntetés" ( de ha tudom, hogy a gyerek pl a matekot sehogyan sem érti, akkor magán tanár) ha eddig mindig 4-es volt, és hirtelen csak 2-esek akkor elbeszélgetnék vele, hogy mi történt, ami miatt ennyire leromlott az átlaga. Mondd el otthon a jegyeket, sokkal rosszabb ha a tanártól tudják meg, állj oda és szépen elmondod, nem készültél eleget és a váratlan dolgozattól megijedtél (van akit nagyon stresszel az ilyen) ezért rossz jegyet kaptál, de megpróbálod kijavítani.

2016. nov. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. nov. 9. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!