Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek Anyukammal? Mit...

Mit tegyek Anyukammal? Mit valasszak?

Figyelt kérdés

17 eves lany vagyok, egy viszonylag eros gimnaziumba jarok, 9.,10.-ben nemigazan foglalkoztam a tanulassal, igy sok negyes becsuszott. Matek tagozatoskent 11.-ben megcsinaltam egy jelest es egy kozepfoku angolt.(csak a matek volt 4es)

Perpillanat palyavalasztas elott allok. Edesanyam es Apukam a jogi egyetemet partoljak, mondvan hogy kepes lennek ra es hogy milliokat keresnek a multicegeknel. Nekem eddigi terveim a rendortiszti korul forogtak, annyira el tudnak kepzelni magam egyenruhaban es erdekesnek talalom a munkajukat. 2 eve eza tervem. A minap felvetodott a jog, es anyukam azt mondta hogy ha rendornek megyek, ne varjak doktori cimet es magas fizeteseket merthogy neki is 200 a fizetese es marhasokat kell pluszba dolgozni hogy jol mgeljunk. Valamint mondta, hogy " na ezert fizettem a sok kulonorat, hogy rendornek menj." Ez annyira rosszul esett , hogy ennyire lenézne ha tényleg az lenne belőlem. Nagyon osszevesztunk ezen a teman. Mit tehetnek? O azt mondja hogy probaljam meg a nehezebbet hisz kifizetnek nekem a jogot mert nem lennek kepes 460ra... Annyira fusztral a helyzet

A noverem beszelne lefele a jogrol, es allitja h a szivemre hallgassak. Igazabol mar magam sem tudom hogy mit akarok


2016. nov. 10. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Hallgass a szivedre e legyen onallo!! Nehogy mar a szuleid mondjak meg mi legyen beloled... Ha tenyleg szeretnek meg fogjak erteni.
2016. nov. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Ismerek olyat, aki jogi egyetem után egy jegyzőnél lett asszisztens havi 85 ezért.

Nem mindenki keres milliókat ezzel sem, ráadásul saját irodát nyitni vagy betársulni szintén milliós tétel.


Úgyhogy ha a pénzen rugóznak, legyél nyugodtan rendőr. :)

2016. nov. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Ha akarják sajnos így is keresztül tudják húzni a terved, mert a rendőrtisztihez kifognak menni hozzátok, és még a szomszédaitokat is megkérdezik, hogy milyen család vagytok.


Egyébként én is azt mondom, a szívedre hallgass! :)

2016. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igazabol attol is felek hogy "keves" lennek jogra, nemtudnam jol vegigcsinalni
2016. nov. 10. 19:28
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ügyész ismerősöm.Szerintem izgalmas a munkája.Szoros kapcsolatban van a rendőri munkával.Bűncselekmény helyszinére is kimegy.Talán ez elfogadható opcii lenne.
2016. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Ha Magyarországon élsz, itt nem érvényes a mondás, hogy hallgass a szívedre. Legalábbis ha nem a híd alatt akarsz kikötni.

A jogi egyetem szépen hangzik, mennek is oda jó sokan, de nem lesz ám mindenkiből milliomos sztárügyvéd, akinek jogi diplomája van. Ez álomvilág.

A rendőri pályát pedig a jelenlegi politikai és társadalmi helyzet miatt nem ajánlanám. Az állam csicskása leszel, az első 10 évben egyik városból passzolnak a másikba, állhatsz hajnaltól estig a szántóföld mellett traffizni, vagy kordonokat támasztani, és a civilek 90%-a gyűlölni fog. Kivéve, mikor éppen kihívnak egy falusi családi verekedéshez, ahol tegyél rendet másodmagaddal két késsel hadonászó, ittas egyén között.

A rendőri munkának az a része érdekes, ami veszélyes. De néha még az sem, hiszen gázoltak már pár rendőrt közúti ellenőrzés közben.

Az egyenruha miatt meg ne akarj rendőr lenni, nem kényelmes, és még csak menőn sem fogsz kinézni, mert az egyenruha fölött viselni kell a láthatósági mellénykét, szóval csak sapkás kukásoknak fogtok kinézni.

Ne ilyen gyerekes álmokra építs, hogy tetszik az egyenruha, meg érdekesnek találod. De a szüleid se, mert ők is tévedésben élnek.

El kell döntened, hogy mi a célod. Nyugodt munka és jó fizetés? Irodai munka? Fizikai munka? Emberekkel akarsz dolgozni? Mennyi időd lesz munkát találni? Ésatöbbi. A rendőrködés nem munka, hanem hivatás, és csak akkor válaszd, ha szívvel-lélekkel, a sok sz@r ellenére is azt akarod csinálni, amíg nyugdíjba nem mész. Különben kár időt meg pénzt pazarolni rá.

Ahogy te is írtad, nem tudod, mit akarsz.

Nézz körül kicsit, olvasgass a témában, keress rá, mik a hiányszakmák, és mivel mennyit lehet keresni. Ha szerzel egy logisztikus szakmát, ami olcsóbb, és fele annyi idő, mint egy diploma, azzal nagyobb városokban már 200-300ezret kereshetsz.

Nem egészen úgy működnek a dolgok, sem itt, sem máshol, mint a filmekben, hogy elvégezzük az egyetemet, és másnap már a diplománkkal felvesznek minket a legmenőbb helyre, baromi magas fizetésért, és boldogan élünk, amíg meg nem. Nincs az az egyetem és jogi diploma, ami neked jó állást és jó fizetést biztosít.

Ellenben én a helyedben megcéloznám 4 év múlva az amerikai elnöki címet, mert az kiderült, hogy tényleg BÁRKIBŐL lehet az USA elnöke. És ő jól keres.

2016. nov. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De nem muszaj am utcai rendornek lenni. Lehetsz magasabb beosztasu rendor aki sokat keres. Igy rendor is lehetnel meg nem mondanak h nem tanulsz tovabb.
2016. nov. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sanyinak ***** válasza:
100%
Nem ertem a problemat. Ha elvegzed a jogot, meg boven lehet rendor beloled. Akkor mar nem kell a rendortiszti sem, csak egy kiegeszito kurzusra kuldenek.
2016. nov. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz jogit végezni akkor ne végezz azt. Azt csináld, amit szeretnél ebbe ne hallgass másra. Én se hallgattam.
2016. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Menj annak aminek el tuodod magadat kepzelni az a neked valo ne hallgas masokra v mond meg h elobb elvegzed a rendor sulit utana a jogot
2016. nov. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!