Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek Anyukammal? Mit...

Mit tegyek Anyukammal? Mit valasszak?

Figyelt kérdés

17 eves lany vagyok, egy viszonylag eros gimnaziumba jarok, 9.,10.-ben nemigazan foglalkoztam a tanulassal, igy sok negyes becsuszott. Matek tagozatoskent 11.-ben megcsinaltam egy jelest es egy kozepfoku angolt.(csak a matek volt 4es)

Perpillanat palyavalasztas elott allok. Edesanyam es Apukam a jogi egyetemet partoljak, mondvan hogy kepes lennek ra es hogy milliokat keresnek a multicegeknel. Nekem eddigi terveim a rendortiszti korul forogtak, annyira el tudnak kepzelni magam egyenruhaban es erdekesnek talalom a munkajukat. 2 eve eza tervem. A minap felvetodott a jog, es anyukam azt mondta hogy ha rendornek megyek, ne varjak doktori cimet es magas fizeteseket merthogy neki is 200 a fizetese es marhasokat kell pluszba dolgozni hogy jol mgeljunk. Valamint mondta, hogy " na ezert fizettem a sok kulonorat, hogy rendornek menj." Ez annyira rosszul esett , hogy ennyire lenézne ha tényleg az lenne belőlem. Nagyon osszevesztunk ezen a teman. Mit tehetnek? O azt mondja hogy probaljam meg a nehezebbet hisz kifizetnek nekem a jogot mert nem lennek kepes 460ra... Annyira fusztral a helyzet

A noverem beszelne lefele a jogrol, es allitja h a szivemre hallgassak. Igazabol mar magam sem tudom hogy mit akarok


2016. nov. 10. 19:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem utcai jarort irtam amugy hanem tisztet :D nke-ra gondoltam.
2016. nov. 10. 20:17
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Lányom idén érettségizik és ezzel egyidejűleg ugye felvételizik. Folyamatosan hangoztatom neki, hogy olyan szakot válasszon, ami érdekli, amit szeret. Semmi garancia nincs, hogy amit elvégzel, abban is fogsz dolgozni. És ha ráadásul az egyetemen olyat tanulsz, amit utálsz, még vért is fogsz izzadni. A szívedre hallgass!
2016. nov. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem foglalkoztál a tanulással, és becsúszott pár négyes? A kis mázlista, nekem utoljára 3.-ba volt az, ha nem foglalkoztam a tanulással jött a négyes :D

Na de a kérdésre válaszolva: Egy jogász, ügyvéd tényleg lényegesen jobban keres, mind egy tiszt. Ez az elvi érvem. Az "érzelmi": Azért azt is nézni kell ,hogy kit képviselsz. Ha épp nem egy multicéghez mész, hanem valakinek az ügyvédje leszel, és az a valaki gyilkos, te meg azt képviseled, az pont annak az ellentéte, amit rendőrként tennél. Asszem.

Kicsit pontatlan fogalmazás, bocsi :/

Szerintem rendőrnek menj. Hidd el, meg lehet élni belőle, főleg ha lesz párod, melletted még Ő is keres.

2016. nov. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!