Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én reagálom túl? Mit tegyek...

Én reagálom túl? Mit tegyek az idegesség ellen? Elegem van ebből az életből. Bővebben lent. (12/L)

Figyelt kérdés
Szóval.Anyám minden egyes nap a veszekedéseiből áll ki. Ha hazajön a munkából,ha itthon van örökké veszekedik apámmal.A munka meg a pénz miatt. Apa jelenleg anyám miatt munkanélküli. Apa buszozik (buszozott)... Anyám minden nap (!!) megjegyezte,hogy apa milyen keveset keres,és h ez a munkahely semmi.Legtöbbször ordítozik vele. Már konkrétan falnak tudnék menni,mert egyetlen nyugodt napom sincs. Apa lehet,hogy cukorbeteg lesz a sok stressztől az orvosa szerint. Gyógyszereket is szed. Ha beteg lesz,akkor ugye elveszik a jogsiját :| ... Anyámat semmi nem érdekli,csak a pénz... Én úgy vagyok vele,hogy inkább éljünk szegényen,de boldogan,mint így. Fáj sokszor a gyomrom az idegtől,mert egyrészt sajnálom apámat a hárpia anyám miatt,másrészt nem bírom már,hogy ennyit veszekedik. Míg apa dolgozott anyám azt is megtette vele,hogy mikor apa napközben lepihent lefotózta és Facebookon a barátnőinek elküldte azzal h "ez a hülye itthon döglik"...Mikor kb 10 percre tudott apám lefeküdni,mert már aludni sem nagyon tud olyan ideges. Aztán hajnalban már ment is dolgozni. Azt bezzeg anyám nem teszi fel. Kikaparnám a szemét amiért ezt a saját férjével megteszi. De lehet én reagálom túl :| ... Szóval a lényeg az,hogy szeretnék segítséget kérni tőletek,hogy mit csináljak,hogy ne legyek ideges anyám kitörései miatt? Az iskolában sem tudok figyelni,mert ezen agyalok+aludni sem tudok miatta,így kipihent sem vagyok,sokat is rontottam..(Kitűnő voltam,most 3as vagyok,pedig a 7. osztály számít).. A másik,hogy fáj a gyomrom ha veszekednek,amit napi szinten már nem birok...A válás jó lenne,anyám tervezi,hogy vele lennénk tesómmal,és elmennénk az ország másik felébe,apám meg itt rohadna meg,és nem látnánk. Viszont tesóm nagyon ragaszkodik a szüleihez,és őt szerintem nagyon megviselné a válás. Rokonokhoz sem tudnánk menni... 2 nagyszülőm meghalt, a többivel nem tartjuk a kapcsolatot. Nagynénémék Svájcban élnek.
2016. nov. 11. 19:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%
Anyadatokat kezdjetek nyugtatozni es kesz vagy magnezium tablettazni
2016. nov. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Sajnos elég szerény természetű apu,kerüli a különbségeket,és talán ezért is hagyta ott azt a munkahelyet,és mivel anyám mindig próbálja valamivel befolyásolni,így ő beletörődött,és most már anyám szabadon irányítja apám. Utólag apa kicsit megbánta,hogy hallgatott rá ebben az ügyben, de ez kevés szerintem... Kicsit tényleg a sarkára kellene állnia,de ő ilyen :|
2016. nov. 11. 20:46
 13/19 anonim válasza:
69%

Rengeteg ilyen probléma van Magyarországon és az egész világon...


Én azt mondom fel a fejjel, próbálj a jövődre összpontosítani, igaz nehezebb mint aki kiegyensúlyozott családban él, de ne úgy fogd fel ezt mint átok, hanem gyűjts belőle motivációt, tanulj még keményebben, hiszen ez az egyetlen amit jelen esetben tudsz tenni, ha nem tudsz változtatni a helyzeten felesleges magad gyötörni rajta, mert rossz befolyással lehet a jövődre, tehát amit tudsz tenni az az hogy még keményebben tanulsz :)

Kellemes lehet ha egy egy délutánokat könyvtárban töltesz nyugodt körülmények között csendben afféle "relaxációnak" is felfoghatod vagy akár ott is tanulhatsz!

Sok sikert!

2016. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Igazad van,köszönöm szépen a válaszod! Mostantól próbálok jobban odafigyelni a suliba.:) Eszembe jutott az is,hogy zenét hallgatok,az régen megnyugtatott. :) Sokat segítettél! Szép estét! :D
2016. nov. 11. 21:32
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben voltam annyi idősen, mint te. Ami nekem segített, az az, hogy beiratkoztam napközibe (a mi sulinkban normális volt), így csak ötre értem haza, onnantól kezdve meg be a szobámba, fülest bedugva, kizárva ezt a nyomorult világot. Középiskolában kollégista voltam, utána pedig elköltöztem.

Tudom, hogy úgy érzed, neked kell megoldani ezt a problémát, de ne emészd magad miatta. Ahogy már többen is leírták, ez apukád döntése volt, és nem, nem a te kötelességed, hogy rendbe hozd a szüleid életét. Pláne, hogy annyira nem törődnek veled, hogy azt se veszik észre, hogy rontottál a suliban (sajnálom, hogy ezt kell írnom, de nekem ez így tűnik).

Kitartás!

2016. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Sajnos meg kell erősítsem az egyik hozzászóló válaszát,: gyakori kérdéseken SAJNOS gyakori probléma. Szurkolok neked, kérdező!


"Apukád nem gyerek akit csak úgy könnyedén befolyásolni lehet. Vagy ha igen, komoly bajok vannak vele."


Hm... a hozzászóló nem hallott még a "papucsférj" kifejezést...


Hopp... valaki megelőzött a könyvtár ötlettel...


Napló: többen írtak ki már kérdést naplóírás kapcsán, és van, akinek belenéztek a szülei. Szóval evvel csak óvatosan. Nézz utána titkosító módszereknek; számítógépen se teljesen biztonságos írni ilyesmit. Mondjuk, titkosírással írd.


És hogy miért javaslunk naplóírást? Pszichológia. Szembesítsd magad az érzelmeiddel, a kellemesekkel és kellemetlenekkel, ez döntő jelentőségű. Szembesülj és tudatosítsd magaddal ezeket. Egy ötlet csak. De hasznos lehet.


Bár én ilyen formában ,hogy napló, nem próbáltam sose, ellenben írtam már kontrollálatlanul írt szürreális verseket, az egyszerre kódolt mások előtt, egyszerre tudatalatti feltáró és megvilágosító erejű - számomra! Hiszen a saját érzelmeimet "hánytam ki" versben. Írj úgy, hogy nem figyelsz, mit írsz, csak írd írd írd... A nyelvtan se számítson! Ha megkönnyebbültél, olvasd vissza, és tedd el magadnak a későbbiekre... hetente / havonta olvasd vissza az ilyen módon írt verseidet. Önterápiás hatású.

2016. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Utolso elotti:Sajnos a mi sulinkban nincs ilyen lehetoseg.16:00kor mindenki hazamegy.:c En is mindig a fulhallgatot valasztom,de sokszor athallatszodik amikor anyam orditozik. A koli tenyleg jo lenne,de anyam mar eldontotte,hogy nem megyek oda,mert mar kinezte a sulit. Koszonom szepen a valaszod,megprobalok kitartani!
2016. nov. 13. 10:39
 18/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolso:Tegnap hozzakezdtem a naploirashoz.Tenyleg megnyutatott:) Viszont jo, hogy szoltal,mert ha beleneznenek abbol tenyleg nagy baj lenne... A gepet amirol irtam,azt csak en hasznalom,ezt az oldalt meg ugysem ismerik.Remelem nem 'bukok le'.De talan ha eszre is veszik,akkor legalabb kicsit eszhez ternenek. Bar ketlem... Koszonom szepen neked is,hogy valaszoltal! Nagyon hasznos dolgokat irtatok! Koszonom szepen mindenki valaszat,nagyon segitokeszek vagytok :)
2016. nov. 13. 10:56
 19/19 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam, szívesen. De én szóltam, h NE gépen írd, mert nagyon sok esetet hallottam, hogy beleolvastak a háztartáson belül élők. Még ha kódolnád a gépelt szöveges állományt, talán talán biztonságos.


Én azt javasoltam, hogy kézzel, és titkosírással. Én szóltam időben. Számtalan esetet hallottam, pont úgy nyilatkoztak, mint te: "csak én használom a gépet, úgy se néznek bele" stb. Aztán jöttek sírni, főleg lányok, de apa/anya beleolvasott...


Ha viszont kézzel írod titkosírással, fejtörést okozhat bárki másnak... Persze azt is elzárhatod egy szerkénybe, de ha felnyitják, nem tudják elolvasni.


Ellenben ami digitális, mint a számítógép, az előbb-utóbb megfejthető. Lásd: Kormányhivatalokat is feltörnek, csak több idő és több pénz, energia. Senki nincs információs biztonságban. Persze kérdés, kinek mi a célja, kit akar meghackelni és miért... Tehát parázni nem kell, de a gyermekei naplójába sajnos sok szülő szereti beleütni az orrát...


Jól gondold meg, HOGYAN és HOVA...

2016. nov. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!