Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lesz ilyen könnyen...

Miért lesz ilyen könnyen dühös rám anya?

Figyelt kérdés

Volt olyan, hogy adott nekem egy pólót, hogy azt vegyem fel, de miután felvettem, láttam, hogy már kicsi rám. Mikor meglátta, hogy másik póló van rajtam, és mondtam neki, hogy a másik már szűk, akkor meg ezt mondta:

- Biztos hülyén vetted fel, mert az 100%, hogy még jó rád!

Felvettem az általa javasolt pólót, és akkor ő is látta, hogy kicsi, erre így kezdett szidni:

- Igen, ezt tényleg kicsi! Azért, mert mióta megvettük egyetlenegyszer volt rajtad! Mindent csak megvetetsz, de aztán le sem szarod!

Nem egyetlenegyszer volt rajtam, hisz ez volt az egyik kedvenc pólóm.

Másik eset:

Bement WC-re és látta, hogy szaros. Mire azonnal engem kezdett szidni, pedig aznap nem is voltam ott! Mondtam neki, hogy nem én voltam, mire ő:

- Dehogynem, te voltál! Hogy lehetsz ennyire dologtalan, hogy ki sem tudod takarítani magad után a WC-t!

Megismételtem, hogy nem én voltam, és hogy nem is voltam még aznap ott erre meg ő elkezd ordítani, hogy "MÁR MONDTAD, NEM VAGYOK SÜKET!!!!" és becsapta az orrom előtt az ajtót.

Egyszer megkérdezte tőlem, hogy lenne-e kedvem elmenni vele aerobic órára, én meg mondtam neki, hogy nem, erre úgy csinált, mintha azt mondtam volna, hogy utálom őt és mintha én lennék a világ legszívtelenebb embere.

Szeretem őt és nem akarok rosszban lenni vele. Csak mindig felhúzza magát valami hülyeségen és vitatkozni kezd.

Mit tegyek, hogy ne történjen több ilyen eset?



2016. nov. 12. 12:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te hibád, anyádnak valami más baja/frusztrációja van és rajtad éli ki. Apukád hol van ilyenkor?
2016. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
73%
Mert pár szülő sajnos ilyen agresszív. Nem tudom, miért.
2016. nov. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
51%
mert egy trágyalé azért. nagyobb leszel csapd pofán
2016. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Enni is tisztában vagyok azzal, hogy idegbeteg, de nem tudok mit kezdeni vele. Egyik kérdező kérdezte, hol van ilyenkor apa. Megvéd anyával szemben, de néha már nem is érdekli a vita, mert ő is rosszban van anyával el is akar válni tőle, a folytonos idegbetegsége miatt, de anya olyankor mondja, hogy öngyilkos lesz, ha apa elmegy és elvál tőle.
2016. nov. 12. 13:20
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Anyádnak valószínűleg nem veled van baja, hanem úgy általában az életével, csak rajtad vezeti le, mert te vagy kéznél, te nem szólhatsz vissza neki, feletted van hatalma. Sajnos gyerekként nem nagyon tudsz semmit tenni, mert ez nem rajtad múlik. Ha apád mégis elhatározza magát és elválik, maradj vele (gondolom elég idős vagy már ahhoz, hogy megkérdezzenek mit szeretnél, nem kötelező az anyánál maradni).
2016. nov. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján nem rossz a kapcsolatotok anyukáddal. Valami miatt ideges és rajtad vezeti le a feszültséget, lehet, hogy a szüleid rossz kapcsolata miatt idegeskedik. Egyenlőre próbáld meg elviselni és higgadtan visszaszólni, ahogyan eddig is tetted és ne húzd fel magad a dolgain, mert az neked nem tesz jót.
2016. nov. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hát igen, 6-os válaszoló, úgy van ahogy mondtad. Nem rossz anyuval a kapcsolatom, de egyfolytaban rajtam tölti ki a mérgét. Azt mondod, egyenlőre tűrjem el, de ez van már 4 éve és mostmár ugy érzem, betelt a pohár. 5-os válaszoló apa mar elhatározta, hogy elválik anyától, meg el is költözik mar nemsokára, nézegeti is az alberleteket, de nem tudna egy lépést sem tenni, mert anya azonnal öngyilkos lenne. Mondta apa, hogyha igy megy ez tovább, berakja anyát egy elmegyógyintézetbe, vagy minimum elküldi pszichologushoz. Már egyébként anya 5-szor próbálkozott az öngyilkossággal. Azon kívül mindig fenyegetőzik. 12 éves vagyok, úgy mar eldonthetem, hogy kivel akarok maradni, ha mégis elválnának?
2016. nov. 12. 13:59
 8/25 anonim ***** válasza:
55%
Szegénykém... Vigyázz magadra! Nagyon bátor vagy, illetve totál elkeseredett, hogy ilyen fórumokon kérdezel "idegen" embereket. Lehet hülyeséget írok, de beszélj a tanároddal mi van otthon, vagy az isola pszichológusával. Lehet, ide már a gyámügy kell.
2016. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
51%
8 te először vagy a gyk-n? Ide a legtöbbször elkeseredett tinik írnak és bár a helyzet nyilván idegesítő a kérdező számára, nem a pedagógus és legfőképpen nem a gyámügy dolga ha a kérdezőre rászól az anyja, hogy szaros a wc, akár jogtalanul is. Olyan sokat dobálóztok a gyámüggyel, komolyan nem értem. Szerintetek az éheztetett, megerőszakolt, teljesen elhanyagolt gyerekekkel ki foglalkozik?
2016. nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is ilyen volt. Én 22 éves vagyok. Nálunk viszont ő járt be az iskolába panaszkodni. Nem akarom leírni a teljes sztorit mert nagyon hosszú, lényeg hogy nagyon sokat veszekedtünk, leginkább a pénz miatt mert mindenkinek sírt a szája hogy nincs pénze, de a krémest azért falta a cukiban, nekem meg kb enni nem volt mit, a gyerektartást is elszórakozta meg a családit is. Nagy csöves cuccba jártam iskolába. Az iskolában semmiféleképpen ne szólj semmit, mert a tanár szól a gyámügynek. Jah igen, te pedig végképp ne szólj a gyámügynek. Figyelj, nálam 13 évesen ment ez a gyámügyes dolog. Én akármit mondtam a gyámügynek azt nem hitték el. Amit anyám mondott azt meg úgy bekajálták ahogy volt. Az a legjobb hogy anyám nagyon sokat hazudik, és minden szavát elhitték, én meg hiába mondtam az igazat, nem foglalkoztak vele. 18 évesen leléptem, most albérletben lakom. Most így felnőtt fejjel is azt gondolom hogy anyámmal voltak a bajok és nem velem, a gyámügy pedig nem hiszi el egy szavadat sem. Meghallgatnak, de leszarják hogy mit beszélsz, csak azt hiszik el amit a szülő panaszkodik. A végén köteleznek hogy családsegítőbe járj, persze ott is te leszel a hibás mert biztos nem vagy jó gyerek... jah és egy jótanács. Ne anyád döntse már el hogy milyen póló van rajtad:D az én anyám egy más világban nőtt fel, örült ha egyáltalán volt pólója:D de ez már nem az a világ amikor ők kapálni jártak 12 évesen
2016. nov. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!