Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lesz ilyen könnyen...

Miért lesz ilyen könnyen dühös rám anya?

Figyelt kérdés

Volt olyan, hogy adott nekem egy pólót, hogy azt vegyem fel, de miután felvettem, láttam, hogy már kicsi rám. Mikor meglátta, hogy másik póló van rajtam, és mondtam neki, hogy a másik már szűk, akkor meg ezt mondta:

- Biztos hülyén vetted fel, mert az 100%, hogy még jó rád!

Felvettem az általa javasolt pólót, és akkor ő is látta, hogy kicsi, erre így kezdett szidni:

- Igen, ezt tényleg kicsi! Azért, mert mióta megvettük egyetlenegyszer volt rajtad! Mindent csak megvetetsz, de aztán le sem szarod!

Nem egyetlenegyszer volt rajtam, hisz ez volt az egyik kedvenc pólóm.

Másik eset:

Bement WC-re és látta, hogy szaros. Mire azonnal engem kezdett szidni, pedig aznap nem is voltam ott! Mondtam neki, hogy nem én voltam, mire ő:

- Dehogynem, te voltál! Hogy lehetsz ennyire dologtalan, hogy ki sem tudod takarítani magad után a WC-t!

Megismételtem, hogy nem én voltam, és hogy nem is voltam még aznap ott erre meg ő elkezd ordítani, hogy "MÁR MONDTAD, NEM VAGYOK SÜKET!!!!" és becsapta az orrom előtt az ajtót.

Egyszer megkérdezte tőlem, hogy lenne-e kedvem elmenni vele aerobic órára, én meg mondtam neki, hogy nem, erre úgy csinált, mintha azt mondtam volna, hogy utálom őt és mintha én lennék a világ legszívtelenebb embere.

Szeretem őt és nem akarok rosszban lenni vele. Csak mindig felhúzza magát valami hülyeségen és vitatkozni kezd.

Mit tegyek, hogy ne történjen több ilyen eset?



2016. nov. 12. 12:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Őt nem tudod megváltoztatni, változtass akkor a vele való hozzáállásodon. Még kis tudatlan, csak alacsony tudatszinten van, még nem is nagyon érti, hogy mi a gondoskodás, a törődés, a szeretet; meg még lehet, hogy sajnos valamilyen szinten, amiért belőle bújtál elő, hát ezért picit sajnos a tulajdonaként tekint rád. Mert pl volt neki egy elképzelése, volt benne egy kép, amire ő számított, hogy válaszolod majd, és nem az lett , és abban a dologban csalódott, abban a képben, nem benned. Csak nem azt válaszoltad, amire számított volna, és az fájt neki. Amúgy lehet, hogy ebben pici ilyen érzelmi zsarolás is volt, hogy megpróbált rád hatni, mert ő mégis el szeretett volna vinni magával, és megpróbálta ilyen módon "rádjátszmázni"- de jó szó, most találtam ki:) - az akaratát, szóval hogy ráderőltetni, hogy mégis menjél el ilyen kis trükk-kel. Meg hát tényleg ezt viszont ő még nem érti, hogy az nem szeretet, hogy "akkor szeretlek, ha...", tehát hogyha mindent úgy csinálsz , ahogy én azt elvárom tőled, és nem lehetnek saját gondolataid, mert birtokollak -kategória. És ha nem úgy van, bevágja a durcát sajnos. Szóval őbenne, őrajta ezt nem tudod megváltoztatni, akkor csak a te hozzáállásod marad, amit meg tudsz változtatni ővele kapcsolatban, nem kell annyira őt komolyan venni, csak mosolyogjál ezeken a dolgain, ne vedd föl ezeket a.. hát szóval ne menj bele a játszmáiba, tanulj meg valahogy mosolyogni rajta tényleg. Csak még kis tudatlan, kevés inkarnációja volt, és még nem tud annyi dolgot, mint te. Nem élt meg talán annyi mindent, hogy tudja, hogy ezek a dolgok, tehát hogy így nem járja. Szóval még nem annyira bölcs,és még nem is veszi észre, ezért nem is nagyon lehet, meg nem is nagyon kéne rá haragudni, mert még ő nem is tudja ezeket a dolgokat. És nem is kell rajta fennakadni éppezért. Az élet az egy játék , egy színdarab, amit mi mindannyian együtt raktunk össze, amielőtt ide leszülettünk volna a Mennyből. Szóval itten csak lehetőségek vannak, meg mihez hogy viszonyulsz, lehet úgy is, hogy teljesen elfogadod a szituációt, és már akkor nem fog zavarni. Szóval ő még csak keveset tud, és ennyi. Hát nyugodtan megmondhatod neki amúgy ilyenkor, amikor kifakad, hogy nagyon szereted őt. De ennyi, ne menj bele a játékába. Ne hagyd, hogy lehúzzon, belehúzzon ,és rosszul érezd magad. Te saját magadért születtél főként ebbe a Világba, meg ő is saját magáért. Csináld azt, ami belülről jön. Nehogy lehúzzon érzelmileg! Csak egy játék,és ő is játsza a maga szerepét, neki most épp ilyen, és lehet az is, hogy még ezekből a dolgokból is lehet tanulni, pl megfejteni egy-két embernek a személyiségét, hogy miért ilyen, vagy valami. De azt tényleg ne hagyd semmilyen szinten, hogy uralkodjon rajtad, azt tedd, ami belülről, belső érzésből jön, mert ami kívülről jön, amit kívülről mondanak meg, az nem feltétlenül jó. Lehet, hogy pont egyezik azzal az iránnyal, amerre neked dolgod lenne, lehet, hogy nem. Szóval ne hagyd , hogy előírjon neked dolgokat. Meg most mi ez már, hogy akkor szeret, ha azt a pólót veszed fel, amit ő kirak!:) Inkább örülnél neki, hogy kicsit önállósodsz, él el tudod dönteni egyedül, hogy mit vegyél fel:) Szóval ő sem rossz, csak tudatlan. Jézus azt hallottam, hogy azt mondta, hogy nincs olyan, hogy gonosz meg rossz ember, hanem max olyan van, hogy tudatlan. Még nem tudott megtanulni 1-2 dolgot, és nem ért még sokmindent. De majd, hát fokozatosan mind-mind fejlődünk, és "Odafönt" úgyis mindenki szeret mindenkit, és ott mindenki tökéletes, és boldog harmónia uralkodik. És lehet, hogy neked is van lecke abból a szituációból, nem véletlenül ő lett az édesanyád. Szóval a hozzáállásodat kéne módosítsd, hogy ne álljál ezek előtt értetlenül, csak fogadd el, hogy ez van. Meg ha nincsenek már elvárásaid az emberekkel szemben, akkor már nem is tudsz csalódni. Szóval próbáld meg ezt, mert tényleg nem igazán lehet csomószor másokra számítani tök alap dolgokban sem. Szándékosan néha eljátsszák olyanok is, akiket szeretsz, a szeleburdit, a butácskát, mert nekik úgy kényelmes, és egy üzletnek az ünnepi nyitvatartását nem képesek megnézni, mikor ott mennek el mellette. Konkrétan kisállatkereskedés. De szereztem elég állateledelt, szóval... Szóval még a barátokra sem számíthatsz mindig, mert előfordulhat, hogy nem is foglalkoznak vele, mit írtál , meg mit mondtál, mert ez így kényelmes nekik, és még végiggondolni sem veszik a fáradságot. Aztán közlik, hogy már nem mennek vissza, pedig még akkor el sem indultak, mikor kértél tőlük egy ilyet. Senkire nem számíthatsz sokszor, csak saját magadra, mert az emberek azok ilyenek, hanyagok, meg nem gondolják végig, meggondolatlanok, hát ilyenek és kész, de majd sokat tanulnak, fejlődnek ők is, aki később kezdte az első inkarnációját, mialatt a többieknek már volt mondjuk 8, ő tőlük hátrébb lesz kicsit tudásbán, de majd mindenki szépen be fogja hozni, és fel fog fejlődni idővel az életeink során. A sorsunkat úgy raktuk össze, hogy tanuljunk, fejlődjük a tapasztalatok, megtapasztalások által, meg hát ugye még élményekkel is gazdagodjuk. Hát végülis szerintem a többi ember dolgain tudni kell mosolyogni, meg játssz egy kicsit, és ne a "labdája " legyél másoknak, ne hagyd, hogy így játsszanak veled, hanem legyél te is játékos, vagy néző, aki már csak kívülről szemléli a dolgokat, nem folyik bele vitákban, nem konfrontálódik, hanem már csak élvezi a show-t, amit az élet elé pakol. Innen csomót másoktól hallottam, nem mind saját kútfő beli:)
2016. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
*Ja és a saját életedben te legyél a főhős! Ezt is más mondta nekem. És nagyon fontos, ha ez most nincs így, nem így van, akkor változtass rajta!
2016. nov. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megírtad ezt a hosszú választ, sokat tanultam belőle :)
2016. nov. 12. 21:07
 24/25 BlackSword ***** válasza:
100%

Hidd el ezek csak üres fenyegetések... Dehogy lesz öngyilkos... Aki öngyilkos akar lenni az csak simán megöli magát nem rendez előtte drámát 4-5 felvonásban... Nekem elhiheted...


Anyukád maximum szeretethiányos... Mellesleg ilyen szituban apukádat is meg lehet érteni...

2016. nov. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti tényleg szeretet hiányos, mert kiskorában a nagyszüleim állandóan veszekedtek, pápám azt akarta amúgy is, hogy mama vetesse el anyát, szóval jo élete volt... Aztán mikor apa feleségül vette, anya folyton csak idegesitette a marhasagaival (pl.: apának autója lett, de anya azt mondta, hogy ne vezessen, mert a kocsi tiszta karc lesz, ha baleset éri, meg ilyenek), amit apa el is tűrt, de aztán mikor apám egy vállalkozást akart indítani, anya csak a negatív dolgokat tudta benne látni, meg mikor apa elkezdett a vállalkozásával kapcsolatban intézkedni, anya mindenegyes percben megkérdezte apától, hogy "Na, már van pénz?". Hogy lehetne a vállakozás beindítása elott pénz, árulja mar el valaki! Aztán itt kezdtek rosszban lenni, anya itt lett ideg+pánikbeteg is, es onnantól a szüleim minden percben veszekszenek. Szerintetek apa, vagy anya cseszte el a dolgot?
2016. nov. 13. 08:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!