Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha ennyire nyílt...

Normális ha ennyire nyílt kapcsolatom van anyukámmal?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, ha a koromat kérdeznétek.

Mindent megtudok mondani neki, előtte is öltözöm.

Simán megmondtam, hogy megjött a menzeszem, és mielőtt bárki ítélkezne, nem vagyok szűz. De megerőszakoltak, és azt is egyből elmondtam neki.

Egy éve cigizek, és előtte kezdtem cigizni.

Jó, mert nem tilt el a dolgoktól, de felvilágosít a veszélyekről, még se avatkozik közbe az életembe.

Még azt is elmondtam neki egyből, hogy lehet biszexuális vagyok. (nem kizárt). Viszont olvasgatom, hogy mások nem tudnak ilyen nyíltan beszélni a szüleiknek.

Apunak én se...

A nővérem 30 éves (anyu 50) a nővéremmel még azt is kibeszéltük, hogy egyszer volt lánnyal, meghogy hogyan szokott szeretkezni.

Teljesen normális családból származok, de nálunk ez a természetes.

Pl van, hogy alkalmattán a nővérem meglep egy kis alkohollal is, mert azt mondja, ő is volt kamasz, és át érzi a helyzetem. Amolyan barátnő kapcsolatban vagyunk.

Nem vagyok alkoholista! Két, három havonta lecsúszik pár korty, de ilyen korban kinek nem? És még így is jó tanuló vagyok, szóval nem épp a vesztembe rohanok, csak megtanultam kissé szórakozni is.

De ez normális?



2016. nov. 12. 16:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Annak kellene hogy legyen,de sajnos nem minden szülő ilyen modern.Nálunk a nevelt lányom volt ilyen bizalmas viszonyban velem. Az édesanyja /feleségem/ ugyanis sokkal maradibb mint én. Én világosítottam fel,én vettem neki anno még óvszert is. Hozzám fordulhatott bármikor bizalommal.
2016. nov. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Na kedves 15-ös válaszoló! Szeretnélek felvilágosítani arról, hogy nem vagyok alkoholista, sem drogos! Ne haragudj meg, de ebben a korban szinte minden kamasz kíváncsiskodik a felnőtt dolgai után.

Az pedig hogy biszexuális vagyok, annak semmi köze a nevelésemhez!

Igen is minta szüleim vannak, megtanítottak arra, hogy mi az a munka, a becsületesség, és hogy hogyan kell segíteni a bajba jutott embereknek! Kell ennél több, amit a szülő taníthat? Nem járok szórakozni, naphosszat otthon, vagy iskolában vagyok, az idei évben csak ötösöket szereztem. Egyéb dolog, mivel belémköthetsz?

2016. nov. 13. 08:51
 23/27 anonim ***** válasza:
Nem vidd túlzásba sem az alkoholt sem a dohányzást. A nikotin is drog egyébként, szóval ilyen tekintetben te is egy drognak a rabja vagy.
2016. nov. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Nem szoktam túlzásba vinni, nem úgy kell elképzelni hogy alkoholista vagyok, ilyenről szó sincs. Most legutóbb szeptember elején ittam egy kis vodkát, amikor összekoccanunk a nővéremmel időnként, ami 2-3-4 hónap. Mivel az ország másik végén lakunk, messze egymástól.

Cigire meg időm sincs nagyon, napi hét szál amit elszívok az iskola miatt.

2016. nov. 13. 20:59
 25/27 anonim ***** válasza:
"Jó, mert nem tilt el a dolgoktól, de felvilágosít a veszélyekről, még se avatkozik közbe az életembe." Pedig ez lenne a dolga. Könyörgök, még csak 15 éves vagy, nem pedig 25. Hidd el, ez egyáltalán nem mindegy. Nem arról beszélek, hogy mindentől el kellene tiltania, de a határok, amiket szab, túlságosan nagyvonalúak. Szerintem ezt te is érzed, ezért tetted fel itt ezt a kérdést. De ezen nem neked kellene változtatnod, hanem anyukádnak. A liberális nevelést túlzásba viszi azzal, hogy nem képes (vagy nem akar) határozott értékrendet közvetíteni feléd és aszerint nevelni téged. Nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy milyen felnőtt lesz belőled.
2016. nov. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

neketek normális.

nálunk azért kicsit szükebb keresztmetszeten folynak a dolgok.

De én nem finanszíroznám a bagót,sem 15 sem sehány évesen. az ha piálsz de tényleg nem rendszeresen nem baj. tényleg majdnam mindenki ivott.

2016. nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Nagyon jó a kapcsolatom a lányommal, de engem konkrétan pszichológus figyelmeztetett, hogy ne vigyem túlzásba, ne baráti kapcsolat legyen, mert egy gyereknek igenis szüksége van arra, hogy a szülő kijelölje a határokat, kereteket, korlátokat. Tehát egy szülőnek nevelni is kell, nem csak barátkozni. Ettől még nem lesz rossz a kapcsolat, sőt!
2016. nov. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!