Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem tudok már mitkezdjek...

Nem tudok már mitkezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés
Anyámról van szó! Semmiben nem akar nekem segíteni! Sose mondhatnám azt, hogy igazi anya volt! Habár sérthetettlenek voltunk és megvédett mindig minket, de sosem takarított ránk! 13 évesen én már magamra mostam! Még akkoribban főzött is! Mostmár ott tartunk, hogy a testvéreim különköltöztek és már nem akar semmit sem csinálni! 22 éves vagyok! Dolgozom, hol 12 órában hol 8 órában, és mindig arra jövök haza, hogy a ház koszos és a főznivaló az asztalon, nincs kifőze! De ha benézek anyára a számítógép elött röhög, vagy alszik.. Többnyire csak ezt a 2 dolgot hajlandó csinálni! Vannak betegségei tudom, de nem várhat mindennel rám! Azt mondja amikor segítséget kérek, hogy hagyjam őt békén a háztartás az én dolgom. Sehová nem jár, mindig itthon ül. Apa is azt mondta, hogy már nem bírja elviselni! Mondjuk veszekedős nagyon! Mit csináljak? Nem keresek annyit, hogy különtudjak menni!

2016. nov. 18. 12:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Nem tudom már*
2016. nov. 18. 12:48
 2/12 anonim válasza:
48%
Miért nem költözöl a testvéredhez? Vagy megpróbálhatnázok apukáddal közösen segíteni neki ha tényleg beteg!
2016. nov. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem egy felnőtt nő, mert az vagy, nyugodtan kitakaríthatja a lakást és fözhet, vagy akár el is költözhetsz, ha nem tetszik, a takarítást, főzést akkor is meg kell csinálnod, ha minden más nőnek sikerül, akkor valószínűleg neked is fog.
2016. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem ezzel van a baj, hogy nehezemre esik! Hanem azzal van a baj, hogy nem segít be nekem! Illetve nincs betegség tudatda, nem tudok mit kezdeni vele!
2016. nov. 18. 13:09
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Anyukad depresszios es ahelyett, hogy gyakorin cseszteted meg apaddal kibeszelitek ot, elvihetnetek pszichologushoz.
2016. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Azt nem tudom mi anyád betegsége ha van neki, szóval erről nem irnék semmit.

Logikai alapon nézve:

- ha elköltözöl: takarítanod kell

- he nem költözöl el: takaritanod kell, de legalább hibáztathatod anyádat, hogy mért nem csinálja meg

Döntsd el neked melyik a jobb. Szerintem nincs lényegi különbség.

Egyébként 13 éves gyerektől én is elvárom, hogy be tudjon kapcsolni egy mosógépet, szóval szerintem nem volt olyan nyomorúságos gyerekkorod, bár lényegtelen a kérdés szempontjából, csak te hoztas fel.

2016. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem anyukád depressziós, nem élvez semmit ebből az életből, így nem is izgatja semmi,ha valami körülötte nincs elvégezve vagy koszos/poros a lakás.

Ezt vagy beismeri vagy nem ( egyáltalán ha hajlandó szembe nézni önmagával ), de a lényeg, hogy tennie kellene valamit, ami újra érdeklődést hozna az életébe, újra tudna mosolyogni, újra érdekelné a főzés, újra érdekelné az élet apró örömei. Sajnos, te ( apukád sem ) nem tudsz segíteni neki, max bátorítást, együttérzést mutathatsz felé. Elsősorban ő neki kell a saját belső harcát megvívnia, de kérdés az, hogy akarja-e? Ha nem akarja, akkor már csak lefelé mutat a létra és egyre rosszabb kapcsolatba kerül mindenkivel aki körülötte még most van.

2016. nov. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem szimplán elege van.

Nem tudhatod min ment át az életében, te csak láttál valamit.

Lehet, hogy most ő tűnik nehéz esetnek, de lehet, hogy korábban éppen nem ilyen volt és a helyzet tette ilyenné.

Pl. nem tudhatod miket vágott a fejéhez akár apukád, ami miatt nem hajlandó egy szalmaszálat sem arrébb tenni.

Láttam már ilyet!

Lehet, hogy most regenerálódik a korábbi sérelmek miatt.

Nem csak depressziótól lehet az ilyesmi.

2016. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na akkor rakjuk tissztába! NEM AZZAL VAN A BAJ HOGY NEKEM TAKARÍTANI KELL ÉS FŐZNI!!!Hanem, hogy nem segít! Az hogy 13 éves koromtől magamra mosok (akkor még csak tárcsás volt a mosógép) szerintem az sem volt elfogadtható! Nem a depresszióval van itt a gond, hanem azzal hogy

enni is lusta vinni magának! Én szoktam általában! És ne hogy már én talarítsam ki az ő szobájukat is! Ha különmegyek tudom, hogy ott is én fogok takarítani, tiszában vagyok vele! A betegsége meg az, hogy fáj a feje!

Meg görcsöl néha a veséje! És szerintem amikor hazaérek legalább egy mosogatást csinálhatna, ha már nem dolgozik és nem csinál semmit!

2016. nov. 18. 14:19
 10/12 A kérdező kommentje:
Én már mondtam neki, hogy elviszem orvoshoz, apa is és ő nem akar menni, mert ott bent kell lenni sokáig és ő net nélkül nem bírja! És nem a hátánál beszéljük ki, hogy ő ilyen meg olyan a szemébe mondjuk és csak röhög rajta! Nincs mit tenni..
2016. nov. 18. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!