Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennél szülőként, ha...

Mit tennél szülőként, ha megtudnád, hogy a középiskolás gyermeked piszkálja, csúfolja, kiröhögi, kiközösíti a kevésbé "menő" diákokat?

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 20:42
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
90%
Megnevelném.
2016. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
88%
Tennék róla, hogy ne érezze magát menőnek. Gondolom ez inkabb az anyagiaktol függ.
2016. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
1, 2: Rendben, de milyen módszerrel?
2016. nov. 20. 20:46
 4/46 anonim ***** válasza:
31%

Elbeszélgetnék őszintén a gyermekemmel, hogy mi a baj, aztán felmennék az iskolába az osztályfőnökhöz. Ha ez nem vezet semmihez, akkor személyesen beszélgetnék el azokkal a "menő diákokkal".


Engem tavaly piszkáltak és közösítettek ki, egy srác miatt, szinte majdnem az egész osztály. Anyum felment az iskolába az oszihoz, semmi eredménye nem volt, még fel voltak háborodva. Akkor változott a helyzet, mikor anyu beszélt ezekkel a menő diákokkal. 16/L

2016. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
87%

Kapna egy nyomógombos, filléres telefont, pár ruhát a turkálóból, és lehet menni menőzni! A szekírozás mértékétől függ, hogy mennyi ideig tartana, de egy hét a minimum.

Aztán ha szeretne rendes telefont, és rendes ruhákat, keressen diákmunkát, 15 éves kortól szülői beleegyezéssel mehet is. Ha kisebb, akkor otthon kaphat zsebpénzt, ha elmosogat, kiviszi a szemetet, kitakarít, stb. Elég jó jellemformáló ereje van, ha meg kell dolgoznia menő cuccokért, és nem lesz természetes, hogy az ölébe pottyan.


Ezen kívül elgondolkodnék, hogy vajon jó mintát mutatok-e a gyerekemnek, ha szerinte ez a viselkedés elfogadható? Foglalkozok-e vele eleget, ha nem tűnt fel, hogy így viselkedik? Tudom, hogy az élet nem cukormázas rózsaszín, és pár maffiózón kívül a szülők reggeltől estig dolgoznak, vagy épp több szakban, plusz a hétvégék. De mindenképpen időt szakítanék arra, hogy egyrészt MINŐSÉGI időt töltsek a gyerekkel, másrészt hogy megismerjem a barátait.

2016. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 Maa Rii válasza:
44%
Egy jó verés
2016. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy 5ös írja. ..2es voltam.
2016. nov. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
6%
A kamaszok ilyenek, majd felnő. Azt lehet piszkálni aki engedi, örülnék neki hogy nem őt piszkálják.
2016. nov. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
86%
szégyellném magam, hogy csak ilyen nevelést bírtam adni neki...
2016. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
91%

egyetértek az 5-össel

a kölyök meg menne önkéntesmunkára: ételosztás, Budapest Pride, nem vagyok vallásos, de a templomban is tuti akadna neki takarítani-való, meg a helyi hajléktalanszállóra is benézne ruhát osztani a Vöröskereszttel

2016. nov. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!